Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ağustos '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1022
 

Cevap-Sız Sorular

Cevap-Sız Sorular
 

http://img.blogcu.com/uploads/oktaysilar_152435.jpgBazı sorular vardır, cevapları daha sorulmadan bellidir.Üstünkörü geçilir o yüzden, cevaplamaya gerek bile kalmaz. Bazı sorular vardır, cevapları değişkendir. Kişiye, zamana, duruma göre farklılaşır. Hatta bazen aynı kişiden farklı zamanlarda farklı cevaplar gelebilir. Bazı sorular vardır, o an için cevapsızdır. Sadece yaşarken veya yaşatırken o cevaplarla yüzyüze gelirsiniz. Cevap biraz siz de, biraz da yaşananlarda gizlidir aslında. Ama yine de soruya asıl cevabı belki de hiç bir zaman tam olarak veremezsiniz.

“Aşk evcilleşmememiş bir güçtür. Onu kontrol etmeye çalıştığımızda bizi yok eder. Onu hapsetmeye çalıştığımızda o bizi esir alır. Onu anlamak için çabaladığımızda kendimizi kaybolmuş ve şaşkına dönmüş hissetmemizi sağlar.” diyerek uzun ve şaşırtıcı bir yolculuğa çıkartıyor bizi Paulo Coelho Zahir adlı kitabında. Bu yolculuk ruhumuz üzerine, kader üzerine, geçmiş üzerine ama en çok da aşk üzerine, sevmek üzerine...Ve sonra da, tüm bu akıp giden yolculuk esnasında birdenbire o soruyu saplıyor bir hançer gibi yüreğinizin tam da orta yerine; “Bir insan aynı anda iki kişiyi sevebilir mi?”

Bir yanda kendisini terk edip giden, ne aklından ne de yüreğinden bir türlü çıkaramadığı eşi, diğer yanda ise varlığından hep hoşlandığı, sevdiğini ve sevildiğini bildiği güzel, akıllı, başarılı sevgilisi....Biri kendini bulmasına yardım eden ama sonra aniden kendisi ortadan kaybolan ruh eşi, diğeri belki de bu içsel yolculuğun her anında varlığıyla destek olan ve her şeye rağmen seven, çok seven bir kadın...Ve tüm bu çelişkilerin genişletip daralttığı, eksiltip çoğalttığı, kısaltıp uzattığı bir içsel yolculuk...Derken yine aynı soru çıkıveriyor bir yerlerden, çıkıp da tam önünüze düşüveriyor; “Bir yüreğe aynı anda kaç sevgi sığabilir?”

Bazı sorular vardır, gerçek bir cevabı olabilmesi için belki de gerçekten sorulması gerekir. Ben kendime gerçekten sordum ama cevabım konusunda hala düşünüyorum. Sahi sizin cevabınız nedir?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bazı soruları cevaplamak için tecrübe etmiş olmak gerekiyor ve bu da onlardan biri gibi sanki ama ben yine de bir cevap bulmaya çalışayım, ben aşkı, sevginin çılgın ve kontrolsüz hali olarak kabul ediyorum, yani konrolsüz bir şeyse aşk iki kişiye birden de aşık olunabilir pekala, mantık bunu pek kabul etmez ama aşk da mantığı kabul etmez zaten...sevgiler

Ediz Nart 
 23.08.2008 10:01
Cevap :
teşekkür ederim :)) sevgi ve selamlar...  23.08.2008 11:52
 

Yanıt, teşekür ederim efendimmişşş... Bal gibi olur, aynı anda bir kaç sevgi. Berinde bulamadığını , aradığını töeki ile tamamlar obur yürek. Acı çeker, gel-gitler , çelişkiler yaşar ama olur. Sarecin sonunda tercih durumunda kalsa da olur. Bazan biri diğerinden daha ağır bassa da olur. Ama adı aşk mıdır ,diğerinin de onu bilemem. Ya da aşk nerede başlar nerede biter...Onu da bilemem. Ama olur.Eeee...siz ne düşünüyorsunuz bu konuda efenim ?

Neşe İleri 
 20.08.2008 14:37
Cevap :
eheheh ben sana ayrıyeten söylerim canım fikrimi. ama şimdilik teşekkürler :)) sevgi ve selamlar...  20.08.2008 14:41
 

ben kendi sorularıma cevap bulamıyorum sen çalışmadığım yerlerden soruyorsun hayat gibi...sen zaten hayatsın...ben, şahsım ve ruhum kombinasyonundan sevgiler sana...

özlem.demirçi 
 18.08.2008 23:18
Cevap :
teşekkürler :)) sevgi ve selamlar...  19.08.2008 9:10
 

İnsan kimi gerçekten çok sevdiğini kaybedince anlıyormuş.Ne kadar çok kaybetmişsen birilerini,o kadar çok sevebilirsin.Coelho "Zahir"romanının sonunda kahramanı sevdiği kadını hamile olarak bulur ve olayı sorgulamaz bile.Çünkü aslolan sevdiği kadına kavuşmasıdır.Varmı bizde öyle bir babayiğit beenmaya'cım.Teşekkürüne şimdiden teşekkürler,selamlar ve sevgiler.

Ahmet AYDIN 
 18.08.2008 20:47
Cevap :
:)) teşekkürler. sevgi ve selamlar...  18.08.2008 23:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 246
Toplam yorum
: 3111
Toplam mesaj
: 623
Ort. okunma sayısı
: 963
Kayıt tarihi
: 27.01.07
 
 

30’ lu yaşların ağırlığında geçiyor artık yaşam ama teğet geçerek, ama kurcalayıp didikleyerek...İst..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster