Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ekim '12

 
Kategori
Çevre Bilinci
Okunma Sayısı
68
 

Çevreye Duyarlı Kampanyada Ödül Töreni

Çevreye Duyarlı Kampanyada Ödül Töreni
 

BURDUR BELEDİYESİNDEN ATIK PİL ŞAMPİYONLARINA ÖDÜL


Burdur Belediyesinin Taşınabilir Pil Üreticileri Derneği Vakfı (TAB) ile ortaklaşa ilde ilköğretim okulları arasında düzenlediği atık pil toplama kampanyasının sonuçları alındı ve ilk üç sıraya giren okullar ödüllerini aldı.

Taşınabilir Pil Üreticileri Derneği Vakfı (TAB) ile birlikte Burdur Belediyesi’nin, Burdur çapında ilköğretim okulları arasında düzenlediği atıl pil toplama kampanyası kapsamında, 106 kiloyla Sakarya İlköğretim Okulu birinci, 80 kg atık pil ile Yeşilova Dereköy İlköğretim Okulu ikinci ve 71 kg ile merkez Özboyacı İlkokulu üçüncü oldu.

Yukarı Pazarda Halı Sarayındaki Belediye Binasında Belediye Başkan Vekili Mustafa Özboyacı tarafından törenle okulların ödülleri verildi. Ödül töreninde konuşan Özboyacı, çevre bilincini yerleştirmek amacıyla okullar arasında düzenlenen bu yarışmada dereceye giren okullarımıza ve öğrencilerimize ödüllerinin verileceğini belirterek okullar arasında “tatlı bir yarış oldu” dedi.

Kampanya boyunca 106 kg pil toplayarak birinci olan Sakarya İlköğretim Okulu Müdürü Tamer Bayar da çevreye ve çevre bilincine önem verdiklerini ifade ederek bu kampanyanın çocuklar üzerinde aynı zamanda bir güdüleme aracı olduğunu belirtti. Bayar bu yıl da pil toplamayı sürdüreceklerini açıkladı.

Konuşmalardan sonra ödüllerin verilmesine geçildi. Ödüller okul müdürleri ve öğrencilere verildi. Bu kampanyada birinci olan Sakarya İlköğretim Okuluna tenis masası takımı, ikinci gelen Dereköy İlköğretim Okuluna projeksiyon cihazı ve üçüncü gelen Özboyacı İlköğretim Okuluna da satranç takımı armağan edildi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 511
Toplam yorum
: 126
Toplam mesaj
: 26
Ort. okunma sayısı
: 486
Kayıt tarihi
: 04.04.08
 
 

"Cv" Dedikleri Özgeçmişim 1953 yılının karanlık günlerinde Haziran ayının 24. günü, ağaçların mey..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster