Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ocak '09

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
212
 

Çevreyi düşünelim!!!!!!

Çevreyi  düşünelim!!!!!!
 

ayazağa toz duman


İstanbul Şişliye bağlı Ayazağa daki şantiyeler konusunda bir kaç tane yazı yazdım.

Ben Ayazağa nda yaşıyan insanlara sorduğumda; Orada faaliyet gösteren ve de bütün Ayazağa yı toza dumana boğan şantiyenin, İstinye 'nin altından Ayazağayı, Sarıyer e bağlayacak bir tünel yapımı olduğunu söylemişlerdi.

Ama bundan bir hafta felan önce Tv de, bu konuda bir program yapmışlardı. O programda bu sözünü ettğim şantiye bir taş " mucur" ocağı olduğunu söylediler. Ve bu şantiyenin etrafı ki orada hastane okullar apartmanlar olan kocaman bir yerleşim yerini gece ve gündüz demeden toz duman içinde bıraktıklarından asla söz edilmedi. Yalnızca o civarda ki ağaçların kesildiğini söyledi ve gösterdiler.

Yani şöyle bir şey var. Ayazağa sakinleri bu şantiyelerin tünel olduğu yalanı ile mi oyalanıyor? Yani size medeniyeti getiriyoruz, sesinizi kısın mı deniyor bu insanlara. Arkasından para kazanmak için İstanbulun ortasındaki ağaçlar kesiliyor. Etraf toz duman geceli gündüzlü ses, pislik.

Mucur yapmak için Türkiye de başka dağ mı yok. Ne kıraç dağlarımız ve de mucur yapmaya müsait taşlık arazilerimiz var.

Ha yoksa bir taşla üç kuş vurmak varken neden yerleşimin dışına çıksın o şantiye ci ve onun arkası olan İNSANIM DİYEN PARAGÖZLER Dİ Mİ YA??????

Burada ki şantiyenin sahibinin arkası ERGENOKANDAN DA KALINMIŞ YANİ. Şantiye sahibinin arkası kalın olması bizim Türkiyemizde normal diyesim var. Ama Bu şantiye sahibinin çocukları çocuk da Ayazağanda ki bebeler çocuk değil mi? O bebelerin ciğerlerini taş tozu ile doldurmaya hanki vicdan el verir. Yoksa şantiye sahibi VİCDANINI taşların altına mı gizledi? YAZIKLAR OLSUN O VİCDAN SAHİBİNE.

iSTİNYE DEKİ BİNALARIN PENCERELERİ TOZ DUMAN , ÇAMUR İÇİNDE. Her gün silindiği halde dışarsı görünmüyor. İstinye de yaşıyanlar bunun nerden geldiğinin farkında değiller.

Çünkü bu şantiye Ayazağanın dere yatağına gizlenmiş vaziyette.

VİCDAN ...VİCDANNN.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 26
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 544
Kayıt tarihi
: 23.02.08
 
 

Yüksek okul mezunu olup emekliyim. İyi bir gözlemciyim. Çok okumakta ve yorum yapmaktayım. Antoloji...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster