Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Temmuz '07

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
3685
 

Ceza-Fark Var!!!

Ceza-Fark Var!!!
 

Fark var, benimle senin aranda kocaman bir, fark var kötüyle benim aramda irice bir, fark var iyiyle kötü arasında duran.
Maymunlar cehennemindeyim, hiç kimse duymamış, sordum iç kimse görmemiş ve hiç kimse konuşmamış, korkular dolup taşınca komşularda kalmamış, yalancı şahitler çoğalmış, ordularda saf almış, sanki herkes zan altında, pozisyon sert penaltı.
Yeraltından çıktım ben çoktan fareydim çok yol aldım, korktum bazen bende herkes gibi umudum kalmadı, fakat sabrımsa aramızdaki en büyük farktır, gönlüm kavga etmek istemez bıktım da zaten, çelimsizlerle uğraşıp, şaşırmışa laf anlatmak.
Beyinsizlerle sohbetler, gereksizlere öğütler, bakışlardan bellidir kim ne ister, niyetse nedir, orda kimse yok mu hadi biraz ses ver, burada ben sıkıldım yaklaş bana el ver, eninde sonunda görüşeceğiz elbet, şimdilik benden bu kadar iyi bu mesafe...

Fark var benimle senin aranda kocaman bir, fark var kötüyle benim aramda irice bir, fark var iyiyle kötü arasında duran.
İyice havaya gir havaya gir iyice, ben yorulmam kondisyonum top ta dj, sahnede büyülerim tam bir buçuk saat, seyirciyle birleşir bir bütün oluruz o an, gözünü kapat ve dinle bence en azından, yüzde yüz gerçek ve canlı çokta rahatız burada.
Gönlünü sen hoş tut, olacaksın hoşnut, boşluklar dolar yavrum biz boşuna mı koştuk, ayrılmış birbirinden millet, hep uzak blok blok, sallandıkça kendinden geçmiş sınıflar hep tok, yeni moda glock, bizde ise barış stok, yanlış söyler horoskop ve vakitsiz ötmüş horoz, festivaller özgürlük, barış demekti n'oldu, insanoğlu İstanbul'da bu kuralı bozdu, neyse bizim işimiz çok dinlemek ve eğlenmek, dinletmek ve eğlemek gerek beklerler çünkü bizde...

Fark var benimle senin aranda kocaman bir, fark var kötüyle benim aramda irice bir, fark var iyiyle kötü arasında duran.
Uzaklaştıkça uzaklaşır insanlar yabancılaştı, ortamlar yabanileşti, kelamlar acayipleşti, saygıysa çölde bir yerde her dilde bir aşk şarkısı, kördüğümle düğümlenen yollarda arkadaşlıklar, eğlenmekte şart biraz, kafa dağılmadan oynanmaz, her gün bayram olmaz ancak arada bir coşmak farz, kuruntulardan kurtulmak, kırıntılarla kalmamak, yosun tutan bir kimse değil de ışığı parlayan olmak, sen sıkma canını ben buradayım her daim, coşturmak için hazır gönüllerde yer varsa, geldiğim yerdeyim, elimde kağıt kalemim, elimde açık kartlarım ve elimde ki mikrofonla...

Fark var seninle iyi arasında büyük bir, fark var benimle senin aranda kocaman bir, fark var kötüyle benim aramda irice bir, fark var iyiyle kötü arasında duran.

Bu şarkı her şeyi ama her şeyi sözlerinde olanca açıklığı ile ifadelendirirken ben daha hangi kelimelerle, açıklamaya ya da anlamlandırmaya çalışabilirim ki?
Bundan bir kaç gün önce yazdığım bir blogda maymunlar cehenneminden söz ederken bu şarkıyı dinlememiştim henüz. Düşünceler ve ifadeler bu kadar mı aynı olabilir? Tabii Ceza özür dilerim senden, çünü sen benden daha büyüksün düşünce anlamında, bu şarkıyı benim blogumdan çok daha önce yazdığına göre.

Kimsenin Ceza'yı doğru dürüst tanımadığı dönemlerden başlar tanışıklığım, yeğenim sağolsun. Abla "senin bu müzikten oşlanacağını hiçsanmazdım." Ben Rap'ten değil Cezadan hoşlandım.!" demiştim yeğenime şimdi de Ceza sayesinde Rap Tarzını sever ve dinler oldum.

Fark var Cezayla herkes arasında kocaman bir fark var!!!!!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Şarkı dinler gibi tempoya katıldım sanki. ritmikte bir düzenleme var metinde eline sağlık :) sevgi ve saygılar.

Nariçi 
 28.07.2007 21:40
Cevap :
aramıza hoş geldiniz öncelikle neredeyse bir ay olmuş ama ben yeni fark ettim sizi ceza iyidir dinlenmeye değer ben de severim.  29.07.2007 0:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 167
Toplam yorum
: 320
Toplam mesaj
: 57
Ort. okunma sayısı
: 1848
Kayıt tarihi
: 20.04.07
 
 

01/06/1967 Rize/fındıklı doğumlu olmama rağmen doğum yerimi hiç görmedim. Türkiye'nin hemen her ilin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster