Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Mayıs '10

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
400
 

CHP başkan adayını buldu..

CHP başkan adayını buldu..
 

CHP Başkan Adayı;Kemal Kılıçdaroğlu.


Çok uzun zamandır, CHP için başkan adaylığı tüm kitleler içinde konuşulan; Kemal Kılıçdaroğlu, nihai kararını açıkladı. Çok ses getiren bu açıklama, parti içinde bölünmelere neden oldu gibi görünsede sağ duyu sahibi olan insanoğlu, CHP içinde de var olan kişiler tarafındanda; sonuçta tüm bireysel menfaatlerini bir tarafa bırakarak ülke ve insanlar adına doğru bir karar olduğu zaman içinde kabul görecektir. Ben tüm kalbim ile inananlardanım.

Bu beklenen sondu aslında. Sadece böylesi bir komplo sonucu CHP başkanı Sayın Deniz Baykal, istifa eder konumda olması sonucu hayata geçişi tarih sayfalarında; gelecekte de kara bir mizah olarak sorgulanacak ve siyasete bulaşan bu kara komplonun hesabı sorulacaktır. Ve sorulup, aydınlığa yapanlar bulunarak bugün geç kalınmadan çıkartılmalıdır. Bulunamayan ve çözülemeyen sayfalara bu komplo geçmemelidir.

Dünya da kaçıncı güçlü ülke olduğumuz konusu, bu kara gölgede kalacak kadar önemsiz olmamalıdır. Bu komplonun sorumlularının bulunması; CHP ve Deniz Baykal isimlerini de aşarak; Türkiye Siyasetinin temizliğe çıkması anlamıyle eşdeğer bir anlam içinde bir değer taşıdığı görmezden gelinecek bir gerçeklikten ayrı düşünülemez.

Türkiye Siyasetinin 86 yıl boyunca tarihinde yaptıklarıyle yer alan, Atatük'ün kurduğu bu partinin bugünlere gelişinde uzun yıllar yer alan ve önemli katkıları olan bu siyasetçisinin (Deniz Baykal'ın) odasına kadar girip, komplo hazırlayan bu zihniyetleri bulamaması Türk Siyasetinin kirli kalması ile eşanlam taşıyacağı unutulmamalıdır. Ayrıca bugün bu önemli şahsa yapılan komplonun suçluları bulunamıyor ise; bugün siyasetin içinde olanlarında kendi geleceklerinin aynı komplolor ile karşılaşmayacaklarının garantisi var olacak mıdır?

Devlet Siyaseti içinde yer alan böyle değerli kişilerin suçluları bulunmaz iken; şaibe altında kalacak kişiler herhalde halk arasında yaşayanlar değil, aynı makamlarda, aynı güçlere sahip, rakip sayılan ve devlet kademelerinde görev yapan kişiler olarak kalacaktır. Bunların kimler olacağıni herkes biliyor ve onlarda kendilerinin kimler olduğunu bilip, bu pis komplonun sahiplerini bir an önce bulup, kendilerini bu şaibeden kurtarmalıdırlar. Bunu Türk Siyasetinin temizlenmesi anlamında düşünmeliler ve kendi şaibelerini de ortadan kaldırmak adına da düşünüp, bir an önce suçluları bulup cezaları verilmelidir. Türk Siyaseti, Türk Hukuku, Türk Polisi ve diğer güçleri bu şaibeli komplonun altında; tarihte hep kirli sayfalar arasında başarısız ve şaibe altında kalacaktır. Kendi içinde suçluları bulamayan bir Ülke;Nasıl diğer ülkeler arasında güçten, başarıdan, çözümleyen olabileceğinden söz edebilecektir. Bu bir itibar kaybetme değil de nedir? Ülkeler arasında da bir itibar, güç, gurur, haysiyet vardır. Öyle değil mi?Ben yoksa yanlış mı biliyorum? Bu hepimizi millet olarak rahatsız edecek bir meseledir. Bu meseleye böyle bakmalıyız. Böyle bakmaları unutup, tarih sayfalarında kara sayfa olarak mı kalıp bu kirliliğe alışmamız beklenebilir??

Önümüzdeki günlerde CHP başkanını seçecek. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu; tüm söylevlerini yapmalı ama en önemli söylevi ''Bu kara sayfaların Türk Siyasetinden arındılacağının vaadinde ve izinde olacağını, temiz sayfalara başlamak için bu konunun muhataplarının, suçlularının yakalanabileceği sözünü vermelidir.'' Türk siyaseti bu kara sayfalar ile geleceği yakalayamayacağının farkında olmalıdır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 41
Toplam yorum
: 16
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 2828
Kayıt tarihi
: 25.04.07
 
 

Hayatım boyunca insan ve insan psikolojisi üzerine her türlü yazı ve bilgi içerikli yayınları tak..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster