Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ocak '16

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
32
 

CHP'den Atatürk'ü kaldırmak

CHP'den Atatürk'ü kaldırmak
 

CHP yine garip bir gündemle uğraşıyor. CHP'ye ne kattığı belli olmayan meşhur milletvekili Aylin Nazlıaka tarafından kamuoyuna aktarıldığına göre, bir CHP milletvekili meclisteki odasında bulunan Atatürk resmini duvardan indirmiş ve artık yeni şeyler söylemek lazım demiş.

Aylin Nazlıaka bu milletvekilinin ismini vermiyor. Kemal Kılıçdaroğlu'nun ve parti üst yönetiminin Atatürk'e pek meraklı olmadığını zaten biliyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu'nun partinin başına geldiği günden bu yana odaklandığı tek şey HDP'nin varlığını sürdürmesi ve eşit yurttaşlık söylemiyle özerklik yolunda onlara destek vermek. Belli ki ekiplerini oluştururken de kendileri gibi insanları seçmişler. Peki niye bu kadar önemli Atatürk resmi? Aslında burada önemli olan Atatürk ideolojisi. Yoksa her tarafı Atatürk heykelleri ve resimleriyle donatıp onu putlaştırmak değil. Modern, çağdaş ve gelişmiş bir ülke ve toplum olarak mevcut sınırlarında varlığını sürdürmek. Kılıçdaroğlu' nun tavırlarına bakılırsa, misyonunun, Atatürksüz bir CHP yaratmak ve ülke içerisinde federasyonlar oluşmasına destek sağlamak gibi görünüyor. Belki de bu yüzden '' Yeni '' CHP istiyordur. Filli boyanın meşhur reklam sloganı vardır. '' Hayattan rengi alın geri neyi kalır ki '' . Aynı sloganı CHP' ye şöyle uyarlayabiliriz: CHP' den Atatürk' ü alın, geri neyi kalır ki ?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Turgay Bey...CHP'nin geçmişinde bu da var...Atatürk'ün ölümünden sonra, İnönü'nün yaptığı ilk şey; kağıt paralardaki ve devlet dairelerindeki Atatürk resimlerini kaldırıp kendi resmini koyması olmuştu...CHP'li milletvekili herhalde bunu hatırladı...Selamlar.

cdenizkent 
 01.02.2016 13:14
Cevap :
Merhabalar. Evet ben de Atatürk karşıtlığının İsmet İnönü döneminden itibaren başladığına inanıyorum. Dediğiniz gibi şimdikiler o dönemi hatırlamışlar.  01.02.2016 17:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 160
Toplam yorum
: 30
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 188
Kayıt tarihi
: 18.08.14
 
 

Gazi Üniversitesi İşletme bölümü lisans ve Mersin Üniversitesi İşletme yüksek lisans mezunuyum. M..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster