Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ocak '12

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
2507
 

CHP den istifa ediyorum…

CHP den istifa ediyorum…
 

Yazılarımı takip eden sevgili okurlar benim hangi görüşü paylaştığımı çok iyi bilirler. Ayrıca seçim öncesi CHP’nin kazanması için yazdığım yazılarla katkı sağlamaya çalıştığımı da bilirler. Bunlara bakarak bir CHP yanlısı olduğum sanılmasın. Zira günümüzde kendine sosyal demokrat diyenlerin, kapitalizmin acımasız baskısını biraz hafifletip çekilir hale getirmekten öte bir programları ve işlevleri olmadığını da biliyorum. Yine de yıllardır CHP’yi destekledim.

Çünkü emperyalistlerin program uygulayıcısı olan AKP karşısında benzer silahlara sahip olduğu için bu günün şartlarında bir tek CHP’nin mücadele etme şansı vardı. Bu gün durum değişti mi derseniz cevabım “hayır” olacaktır. Sadece benim son derece iyi niyetle yaptığım çabaların bir faydası olmayacağını görüyorum.

Sayın Kılıçdaroğlu, başkan olduktan sonra partiye topladığı PKK sempatizanlarını görünce şok olmuştum. Yine de bir bildiği vardır, bekleyelim diye düşündüm. Her yapılan yanlış giderek ümidimi yok etti. Hele bu sonuncusu tabir yerinde ise üstüne tüy dikti.

Ölen kaçakçılara taziye ziyaretine gitmesi bende bardağı taşıran son damla oldu.
PKK’NIN KATIRLI KAÇAK MAZOT BORU HATTI.

ŞU MEMLEKETİN HALİNE BAKAR MISINIZ? BARZANİ KATIRLARI TÜRKİYEYE KAÇAK MAZOT BORU HATTI DÖŞEMİŞ. SINIRIMIZ AŞIP KAÇAK MAZOTU PAZRLIYOR VE SONRA DÖNÜP PARALARI PKK VE BARZANİ ARASINDA PAYLAŞTIRIYORLAR. ŞİMDİ ÇIKMIŞ BİR KISIM BÖLÜCÜ BORAZANLARI, BUNLARI MASUM VATANDAŞLAR OLARAK NİTELİYOR.

EĞER BİR MASUMİYET VARSA O DA BİZİM BUNA İNANACAK KADAR SAF OLDUĞUMUZDUR.

PKK FİNANS KAYNAKLARINI KURUTALIM DİYENLER, İŞTE SİZE FİNANS KAYNAKLARINDAN BİRİ, DÜNYANIN EN PAHALI AKARYAKIT KULLANILAN ÜLKESİNE KAÇAK AKARYAKIT SOKARAK PKK’YA FİNANS SAĞLAYAN BU KERVANLAR TERÖRÜN TİCARET KERVANLARIDIR.

EĞER BU GÜNE KADAR SINIRLARIMIZ KEVGİRE DÖNDÜRÜLÜP BU KAÇAKÇILARA YOL VERİLMESE İDİ, TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ VE GÜVENLİK GÜÇLERİ KARŞISINDA BU KADAR ZAMAN DAYANABİLİRLER MİYDİ? AYRICA AYNI KERVANLAR SİLAH VE UYUŞTURUCUYU DA BU ŞEKİLDE SEVK EDİYORLARDI.
KİMSE MASUMİYET SENARYOLARI YAZMASIN.

Bence Sayın Kılıçdaroğlu ziyareti ile teröre ve teröriste bilerek veya bilmeyerek destek veriyor. Oradaki üç tane şark kurnazı toprak ağasının kendisini ve partisini kullanmasına yol açıyor. Aileleri dışında suçlulara kucak açanlar ya kendileri de suçludur, ya da o suçtan veya suçlulardan rant elde etmeye çalışmaktadır. Hayırlı işler Sayın Kılıçdaroğlu…

İzmir 2011

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ahmet Yılmaz'ın seçim öncesi sayısının kaç olduğunu takip edemediğim " oyunuzu hangi partiye niçin vereceğiz" serisi sonucu AKP'den üstün hizmet madalyası alır artık, diye düşünmüştüm. Belki de almıştır?..Bilemiyorum. Ancak yazınıza yaptığı yorumu görünce "pes artık" demeden edemedim. Siz ki analiz yeteneğine sahip birisiniz… Bu ülke çok darbe gördü ama Sivil darbe ile ilk kez karşı karşıya… Neyse anlatacaklarımı siz zaten biliyorsunuz. Saygılarımla.

Saime Eren 
 08.01.2012 12:52
Cevap :
Merhaba, Herkes fikrinde hürdür. Onun fikrine de saygı duyuyorum. Daha önceki darbelerde sırtı sıvazlananların şimdiki yorumları ve politikaları hep aynı. O darbeler zaten onlar için yapılmadı mı. Saygı ve selamlar...  09.01.2012 12:11
 

Hocam yakıştımı ama.... Verin bilyalarımı ben gidiyorum demek size. Tamam cehape çoktan misyonunu tamamlamış ve bitmiştir ancak bu TÜRKİYE'de yeni ve yeniden bir toparlanma ile birlikte, gerçek sosyal demokrasi ve gerçek emeğin yeniden tanımlanacağı bir oluşumun oluşmasına kadar sürecek bir sürecinde en azından bu parti veya adına artık her ne deniyorsa ve iştigal sahası artık her ne ise o oluşum içerisinden yeniden bir yapılanma ile çıkması gerekmezmi....???? Bu yapılanmanın temel taşı siz değilmisiniz. Siz temeli oluşturmayacaksanız ve davamız diye sarıldığınız ilkelerinizi, şuna buna bırakıp gidecekseniz, ne anlamı kaldı ilkelerin, HAYAT YENİ BAŞLANGIÇLARIN olmadığı yerde biter, olduğu yerde başlar. Ülkenin size ihtiyacı varken, ihtiyaç duyulduğunuz yerde olun. Tüm samimiyetimle ve Tekraren ifade etmek isterim ki; sizinle aynı ülkede vatandaş olmanın onurunu yaşıyorum. Siz onurunuzu çiğnettiğinizde, bizim onumurumuzu çiğnersiniz. Saygı, sevgi ve hürmetlerimle....

Atila SARUHAN 
 06.01.2012 23:17
Cevap :
Merhaba, Aynı tespitleri başka pencerelerden yaptığımızı görüyor ve doğru yolda olduğumu düşünüyorum. CHP taraftarlığımın bitmesi artık bir kenara çekileceğim anlamını taşımıyor. Sadece CHP nin giderek yeniden bir geçiş aktörü olarak (Siz anlarsınız) dizayn edildiğini ve yumuşak AKP haline getirildiğini görüyorum. Böyle bir oluşumu savunmak kendimi inkar olacaktır. Geleceğimiz için yanlış olduğunu düşündüğüm her fikir ile mücadeleye ayağım prangasız devam edeceğim. Saygı ve selamlar...  07.01.2012 11:19
 

Merhaba Osman Bey. Son dönemlerde benimde endişelerim arttı. Selamlar...

Mesut KARİP 
 06.01.2012 16:48
Cevap :
Merhaba Mesut bey, haklısınız. Saygı ve selamlar...  06.01.2012 20:18
 

neden chp den istifa ediyorsunuz ki uluderede bir hata sonucu sivil vatandaşlar bombalanarak öldürülmüş chp başkanıda gayet insani düşüncelerle onları ziyaret ediyor.Bu insanları kazanmaya çalışıyor. Ne yapalım bu insanları yok mu farzedelim güneydoğu akp yemi kalsın. Hadi biraz farklı yönden bakın .Durun durduğunuz yerde. Selam ve saygılarımla...yeni yılınız kutlu olsun.

müge a. 
 04.01.2012 23:32
Cevap :
Merhaba, Müge hanım, birincisi "sivil vatandaş" tabirini kabul edemiyorum. Bu PKK nın resmi giyisili ve görevli olduğunun kabulü anlamına gelir. Diğeride o insanlar sınırımızı, hem de kesin vur emri olan bölgeden ihlal etmeye kalkılmıştır. Askerlerimizi şehit eden saldırılarda kullanılan ağır silahlar da aynı yoldan getirilmişti. Bu adamlar birden fazla suç işlemişlerdir. Bölücü borazanların feryadına bir an kulak tıkarsanız ordunun yaptığının doğru olduğunu, Kılıçdaroğlu'nun ise yanlışta olduğunu göreceksiniz. Bu gidişle insani düşünce ile APO'yu bile af edeceğiz. Bunlara katılamam. Ama bütün ülkemin AKP den kurtulması için elimden geleni de yapmaya devam edeceğim. Bende size gönlünüzce bir yıl dilerim. Saygı ve selamlar...  05.01.2012 13:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1670
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster