Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Mahmut Ekrem Muhalefet demokrasiye geliştirir

http://blog.milliyet.com.tr/profilimaspx

13 Nisan '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
435
 

CHP doğru yolda yol alıyor

CHP doğru yolda yol alıyor
 

CHP için düne kadar çok şey söylendi, yazıldı çizildi. Beğenen oldu beğenmeyen oldu. Hizipcilik ve statükoculuk söz konusuydu. Baykal ve grubu CHP'yi iktidara taşımak için çaba göstermiyorlardı. Muhalefette kalsınlar ama koltuk hep altlarında olsun vs. vs. 

Böyle düşünenler haksız da sayılmazlardı. Hantal bir yapı olduğu yerde sayıyordu. Halka inemiyen proje üretemeyen bir CHP iktidara çok uzak görünüyordu. CHP'nin yenilenmesi kadrolarını gençleştirmesi, çağa ayak uydurması kaçınılmazdı. 

Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediği, ''Benim Manevi Mirasım Akıl ve Bilimdir'' sözünden yola çıkarak CHP'nin yenilenmesi gerekiyordu. 

Malum olaylarında etkisiyle, CHP'de yeni bir kapı açıldı, temiz, dürüst ve çalışkan bir insan Kemal Kılıçdaroğlu CHP'nin başına geçti. Gerek söylemleriyle gerek icraatlariyle, halka itimat telkin etmeye başladı. CHP'nin aydınlık yüzünü göstermeyi başardı. 

12 Haziran seçimlerine giderken, milletvekili aday adayları seçiminde, son nokta da koyulmuş, statik bir yapının temel taşlarını açıkta bırakmış halka dönük genç kadroları ön plana çıkarmıştır. 

Aile sigortası projesi ise, kadına değer verdiğini göstermesi bakımından da önem taşımaktadır. Kadına verilen değer Milletvekili aday seçimlerinde de kendini göstermiş, CHP'de 99 kadın milletvekili aday adayı çıkmış. Birinci sırada 4, ikinci sırada 10 ve üçüncü sırada 8 milletvekili adayı listeye girmiştir. 

12 Haziran seçimlerine kadınlar damgasını vurmalı ve hür iradeleriyle haklarını savunmalıdırlar. Çünkü, erkek hegemonyasını kırmanın önemli bir yolunun da seçim sandığı olduğunu unutmamak gerekir. 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 147
Toplam yorum
: 101
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 637
Kayıt tarihi
: 13.05.08
 
 

Hızla kirlenen dünyamızda, üstümüze düşen görevi yerine getirmek için çalışmak, gelecek kuşaklara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster