Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Eylül '10

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
768
 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu nasıl boykotçu(!) oldu?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu nasıl boykotçu(!) oldu?
 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu nasıl boykotçu oldu?

Bildiğiniz gibi Kemal Kılıçdaroğlu oyunu İstanbul’da kullanmak için 2009 yılı Mart ayında yapılan yerel seçimlerde nakil yaptırmıştı. Aynı zamanda İstanbul Milletvekili olarak mecliste görev yapıyor.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu yoğun referandum kampanyası sırasında, seçmen kütüğüne bakmayı akıl edemiyor. Sanıyorum nasıl olsa eski yerimde oy kullanırım diye düşündü. Ancak bunu düşünmeyen birileri pusuda beklediği için hemen faaliyete geçip gereğini yaptı!

Kâğıthane Kaymakamlığı hemen faaliyete geçip, Kılıçdaroğlu’nun adres olarak belirlediği yere iki polis gönderiyor. Polis Kılıçdaroğlu’nu belirtilen adreste bulamayınca, hemen bir tutanakla durumu tespit edip, Kaymakamlığa veriyor. Kaymakamlıkta İlçe Nüfus müdürlüğüne bir yazı yazarak Kılıçdaroğlu’nun Kâğıthane nüfusundaki adresten düşürülmesini sağlıyor. Kılıçdaroğlu böylece Bimekan (Yersiz, yurtsuz) takımından oluyor!

Bir insanın CHP gibi bir ana muhalefet partisinin genel başkan olması, her gün onlarca gazete ve televizyonda, şöyle veya böyle isminin geçmesi, fazla bir şey ifade etmiyor. Herkes kanunlara uymalı! Uymayanları da Kâğıthane Kaymakamlığı gibi idealist(!) kaymakamlar uydurmalı!

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu tarafı böyle!

Bir başka ünlünün oy kullandığı yer de Antalya!

Meclis Başkanı Sayın Mehmet Ali Şahin bildiğiniz gibi oyunu Antalya’da kullanıyor. Kendisi her ne kadar Karabük, Ovacık, Ekincik köyünden olsa da, Sayın Başbakan’ın izni ile memleket değiştirip Antalyalı oldu ve Antalya milletvekili olarak oy kullandı. Ancak Sayın Mehmet Ali Şahin Antalya’da hiç oturmadı. Bildiğim kadarı ile her hangi bir evi yok. Elbette bir adres göstermiştir. Referandum öncesi bu adrese kimse gidip bakmadı. Bakmayı aklına bile getirmedi. Sayın Mehmet Ali Şahin referandum günü Antalya, Muratpaşa, Atatürk İlköğretim okulunda oyunu kullandı. Yani Antalya Valiliği, Muratpaşa Kaymakamlığı kanunları uygulayıp, Mehmet Ali Şahin’in Antalya’daki kaydını sildirmedi. Yani kanunları uygulamayıp, görevini savsakladı.

Hal böyle olunca Sayın Mehmet Ali Şahin oyunu rahatlıkla kullanıp, her hangi bir kesimin eğlencesi(!) olmadı. Muratpaşa Kaymakamlığı Sayın Mehmet Ali Şahin’e kıyak çekerek, dünya âleme rezil olmasını önledi!

Gelelim Kemal Kılıçdaroğlu’na; Kâğıthane Kaymakamlığı görevini(!) yaparak, ileriye dönük büyük bir yatırım yaptı. Yakında önemli illerden birisine Vali olarak atanırsa hiç kimse şaşırmasın. Eğer Muratpaşa Kaymakamı, Sayın Mehmet Ali Şahin için aynı işlemi yapsaydı, şimdiye kadar çoktan görevden alınmıştı!

Sayın Mehmet Ali Şahin nerde oturuyor?

Antalya’da gösterdiği adreste kim oturuyor?

Kanunlar verilecek oyun rengine göre mi uygulanıyor?

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul’da oy kullanamayınca, İstanbul’da “Evet” sayısı arttı mı? Veya Sayın Mehmet Ali Şahin Antalya’da oy kullandı da Antalya’da “Evet” mi çıktı?

Böylesine küçük oyunlarla, bir parti liderini halkın gözünde küçük düşürmeye çalışmak, kasaba kurnazlığıdır. Bir parti lideri vatandaşlık görevini yerine getirmedi diye halkın gözünde küçük düşmez.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu şark kurnazlığı ile bertaraf edenleri, bir gün halk bertaraf eder!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sorduğunuz için cevap vermek zorunda hissettim kendimi. Ben bilemem M.Ali Şahin'in Antalya adresinin akrabasına ait olduğunu. Zaten dikkatli okursanız böyle bir şey de demiyorum zaten. Dediğim sadece "aile yakını". Bunu da sizin ilk yorumuma verdiğiniz cevaptaki "tanıdığının adresini vermiş" demenizden çıkartıyorum. Haklısınız tabi, Bakanın tanıdığı aile çevresinden olmayabilir. Ancak bunun hiçbir önemi yok. Yani oradaki vatandaş aile yakını olsun olmasın bakanın o adresteki kaydına itiraz etmedikçe yasal bir sorun yoktur. Tanıdığı aile tanışıklığına çektiğim için hata yaptım. ancak bu durum konunun var olan gerçekliğini bozmuyor. önümüzdeki seçimde Antalya adresindeki "tanıdık" bakana kızıp muhtara "o burada oturmuyor" silin kaydını derse ve seçimden önce de M.Ali Şahin bunu kontrol etmez ya da kendisi adına eden olmazsa, o da tıpkı Kılıççdaroğlu gibi oyunu kullanamaz. Lütfen "aile yakını" deyişimi "tanıdığı" olarak değiştirmeme izin verin. saygılar sevgiler

Muharrem Soyek 
 26.09.2010 21:13
Cevap :
Merhaba Muharrem Bey. Burada AKP'nin cinliği ve CHP'nin hinliği var. CHP'li Baykalcılar, Kılıçdaroğluna Kaymakam aracılığı ile bir çelme taktılar. Sonuç? Hayat devam ediyor! Yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  04.10.2010 13:44
 

"zorlama senaryo" başlıklı yorumum meramımı anlatamamış. Verdiğiniz cevaptan bu çıkmakta. Kimse dedektiflik yaparak K.K.'nun beyan ettiği adreste oturup oturmadığını araştırmış değil zaten. Sistemin özelliği bu; aynı adreste iki yabancının kaydına izin vermiyor. K.K.'nun gösterdiği adresteki aile kendini o adrese kayıt ettirmek istediğinde orada K.K.'nun oturduğu bilgisiyle karşılaşıyor. İtiraz edince de adreste gerçekte kimin ikamet ettiği elbetteki polis tutanağı ve muhtar onayıyla belirleniyor. M.A. Şahin örneğinde ne polisin ne kaymakamın yapabileceği bir şey yoktur zaten. Çünkü adrese gittiklerinde orada oturan aile yakını olduğu için M.A.Şahin'i yalanlamayacaklardır. Fakat M.A. Şahin'in yakını olan aile oradan taşınsa ve yerine başkaları gelse kendilerini o adrese kaydettirmek isteseler iş o zaman kendiliğnden muhtar ihbarıyla karakolluk olacak ve gene polis tutanağıyla M.A.Şahin ve yakını olan ailenin adreste oturmadığı zapta geçirilecektir. K.K. olayı tamamen bir CHP ihmalidir.

Muharrem Soyek 
 23.09.2010 12:04
Cevap :
Merhaba Muharrem Bey. CHP'nin hatasını kabul etmemek kendimi inkar olur. Ancak Antalya'da Mehmet Ali Şahin'in gösterdiği adres bir evin akrabasına ait olduğunu nerden çıkarttınız? Selamlar, saygılar...  24.09.2010 9:02
 

etmeye başladılar.Bekir Çoşkun'u gazeteden attırdılar.

Fatma Güneş ERGEN 
 21.09.2010 19:48
Cevap :
Merhaba, herkese sıra gelecek! Tabi öncelik kendisine sosyalist deyip, ardından da yetmez ama evet diyenlere...Selamlar, saygılar...  24.09.2010 9:03
 

işin özü bu işte.bir bardak suda fırtına kopardıkları konu.üstelik tıpkı ergenekon gibi masallarda olduğu gibi Hükümet işin içinde.

ekonomi 
 18.09.2010 11:57
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  22.09.2010 11:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 3065
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster