Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Kasım '19

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
28
 

CHP Halkı, AKP Ülkeyi Düşünüyor

Tabii ki her ikisi de her ikisini de düşünüyor; daha çok demek istiyoruz.

Her iki görüş de doğru ama birlikte.

Halkı yani milleti düşünmek ülkeyi düşünmek değil mi? Değil.

Savaş dışında halkımızın “Ülke ne olursa olsun, bana bir şey olmasın” menfaatçi yaklaşımına kızıyor, AKP gibi düşünüyorum. AKP’nin “İnsanlar ölürse ölsün yeter ki vatanımıza bir şey olmasın” şeklindeki görüşüne kızıyor CHP gibi düşünüyorum.

AKP’nin “milleti” halk değil, kendi anlayışındaki kesim. CHP’nin “ülkesi” de vatan değil.

Böyle olunca da haliyle her ikisinde de eksiklik oluyor. CHP’nin söylemlerinde “Türkiye, Türk devleti, vatan, Türk milleti” gibi sözler yok. AKP’nin söylemlerinde ise “Özgürlük, barış, emek” gibi sözler yok.

Neden yok çünkü bu ve buna benzer sözcüklerle simgelenen siyasi düşünceye karşılar.

Bana ne sizin siyasi görüşünüzden, bunlar benim ülkemin değerleri. Ülkem demeyeceksin Türkiye diyeceksin, belki bazılarının ülkesi Türkiye değildir. Bana ne AKP bunlarla aslında farklı bir düşünceyi savunuyormuş. Türkiye’nin cumhurbaşkanı barış demiyor ya böyle bir şey olabilir mi? Öteki de barış diyor ama kastettiği barış mı bilmiyoruz!

Türkiye’nin siyaseti bir kısım solcu ve bir kısım sağcının istekleri doğrultusunda belirleniyor. Ben bir kısım solcu ya da bir kısım sağcı değilim, biz ne oluyoruz peki?

AKP’nin elinde Türkiye haritası var, biz burada ölüyoruz sınırlar yerinde mi diyor. CHP‘nin elinde de insan resmi, insanın ülkesi yoktur.

AKP şu açmış bu fakirmiş bakmadan ülke için bir şeyler yapmaya çalışıyor. Her şeyi ülke bazında yaptığı için insanlar mağdur oluyor. Destekliyorum ama halkın sorunlarını bırakıp ülke için çalışacak seviyeye gelmedik henüz. CHP’nin ülkesi de yok, ülkesi çarşı pazar. Bu da olmuyor işte!

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazıda, "ülke" kavramı, "devlet" kavramı yerine kullanılmış gibi! Öyle okuyunca daha anlaşılır oluyor. Lâkin katılmıyorum. Benim gördüklerim, tespitlerim farklı!

İsmail Hakkı CENGİZ 
 18.11.2019 10:18
Cevap :
İşin gerçeği dediğiniz gibi olabilir ama dışarıdan görünen böyle   24.11.2019 19:49
 

Çok ilgi çekici bir konu. Bazı kesimlerin vatan, millet ve bayrak söylemlerine (değerlerine) mesafeli durduğunu görüyorum. Bu manidar tutum eskiden de vardı, şimdi de var ve gelecekte de olacak. Bu, ne yazık ki Türkiye'nin yumuşak karnı. İçten içe mücadele de bu minvalde oluyor. Allah sonumuzu iyi etsin. Kalemine ve bilgine sağlık.

Dr Atanur Yıldız 
 17.11.2019 15:19
Cevap :
Bakın işte siz gerçeği görmüşsünüz, anlatmak istediğimiz bu, ama işte insanlar siyaset yaptığımızı sanıyorlar.  19.11.2019 11:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 4904
Toplam yorum
: 13009
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 671
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster