Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Haziran '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
473
 

CHP Kayseri mitingi

5 Haziran tarihinde CHP Lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Kayseri'ye geldi. Eminim ki, tereddütle gelmişti, çünki Kayseri AKP iktidarının fethedilmez kalesi idi. Ama Kılıçdaroğlunun gözlerindeki şaşkınlık karışık büyük sevinç gözlerden kaçmadı ve büyük kalabalığı gördüğü anda samimiyetle halka "Hepinize teşekkür ediyorum" diye seslendi. 

Coşkulu kalabalık Kılıçdaroğluna seslenerek "Halkın Başbakanı" diye yer yerden bağırıyordu. 

Bu iktidarın halkı ne kadar yalana boğduğunu, ne kadar Vatana düşman kesildiğini Kayseri halkı da nihayet anladı. 

Böyle kalabalığı görünce, televizyonlardan da Doğu illerini hayretle seyr ettikçe 12 haziran sonrası Türkiyede bir dervim niteliğinde yeni bir döneme girileceğini tahmin ediyoruz. Hiç Doğudan oy alamayan CHP gittiği Hakkari, Şırnak, Diyarbakır gibi bir çok ilde tam rağbet gördü. 

Yaşasın CHP! 

12 Haziran Türkiyenin kader günü!!! 

Kayseriyi de feth ettin ya, Kemal Bey sana ananın sütü helal olsun! 

Hadi görelim seni, sonuna kadar arkandayız. 

Bu iktidarın "kardeşim, kardeşim" dediyi Azerbaycanı kendinden uzaklaştırdığı ve kalbini kırdığı açıkta. İktidara gel de artık şu vize sorununu aradan kaldır. Recep Tayyip Ermenistanla sınırları açmadı ama, onun bir benzeri olan Gürcistan sınırını açmakla, Gürcistanla vizeleri kaldırmakla nerdeyse aynı hareketi yaptı. 

Bu ülkede gürcüler, ermeniler, rumlar kadar deyerimiz yok, gel de alnımızdaki "yabancı" damgasını sen kaldır. Türkiyenin tümTürklerin ikinci Vatanı olduğunu açıkla ve bize yapılan haksızlıkları bir kere ortadan kaldır! 

Sana güveniyoruz. Eskisi gibi Azerbaycan ve Türkiyeyi bir daha kırılmaz bir şekilde kenetle. 

Senden beklentilerimiz büyük! 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kayseri büyük kent. Her eğilimin olması doğal da böyle büyük kalabalık toplaması birinci gelemese de oradan vekil çıkaracağı izlenimi veriyor.Kayserili uyanık bilinir. Bu önemli bir işaret. Selamlar.

Turbest 
 10.06.2011 14:23
Cevap :
Selamlar! Insaallah dediyinz gibi olur. Minnettarim  21.07.2011 21:20
 

Doğumdan sonra 21 yıl geçirdim Kayseri'de. Kayseri, iç anadolu gibi çevresi dağlarla çevrili bir yer. Bu sebeple biraz içine kapanık bir yer. Kayseri'nin tek sorunu yabancıları sevmemesi. Kendini bir "Kayserili" gibi gösteren herkes, buradan rahatlıkla payını alabilir. İlginç olanı, 2007'de buradan %70 gibi bir oy alan hükümet var. Daha da ilginç olanı, Kayseri'de kimi görsem, "Yahu kim verdi bunlara oyu?" diyordu. Şu zihniyet var: "Oyum boşa gitmesin", "Diğerleri kötü, buna verelim". Kayseri küçük bir şehir izlenimi verse de, aslında çok gelişmiş bir şehir ve orada yaşayanlar dahil bunun farkında değiller, çünkü başka yerlerle karşılaştırma yapamıyorlar. Kayseri'ye sevgiler...

Ferhat Yıldız 
 08.06.2011 21:12
Cevap :
Kardesim agzina saglik, ne guzel dedin! Ben Azerbaycan Turkuyum ama bunu gel Kayserililere anlat. Evet bir de aynen diyorlar ki bunlara oyu kim verdi? Cok dogru analiz etmissin Kayseriyi  21.07.2011 21:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 51
Toplam yorum
: 90
Toplam mesaj
: 38
Ort. okunma sayısı
: 794
Kayıt tarihi
: 18.02.08
 
 

1978 doğumluyum. Bakü'de doğdum. Ben Kayseri'de yaşayan Azerbaycanlıyım. Kayseri'de yaşıyorum. Be..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster