Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Aralık '15

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
168
 

CHP'li gençler, sizleri kurşun eritmeye çağırıyorum!

CHP'li gençler, sizleri kurşun eritmeye çağırıyorum!
 

Siyasi parti “belli bir ideoloji, tüzük ve program çerçevesinde bir araya gelmiş toplulukların kolektif önderliği” olarak adlandırılır. 349 sayfa 6 bölümden oluşan parti programı olamaz! Anti-demokratik Parti Tüzüğü ve Kongreler Yönetmeliği olamaz! Anti-demokratik çoğunlukçu sistemle seçilmiş ilçe-il ve kurultay delegeleri olamaz...

Tasarım 1:16-17 Ocak tarihlerinde toplanacak olan 35. Büyük Kurultay da şu an itibari ile Genel Başkan Adayı olarak adları geçen; Sayın Muharrem İnce, Sayın Umut Oran ve Sayın Mustafa Balbay, değerli partililerimiz adaylıktan çekilelim! Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu tek geçelim!

Tasarım 2: Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu tek kalınca doğal olarak tekrar seçilecektir! Ancak sizler adaylıktan çekildiğiniz için, sizi destekleyen kurultay delegeleri ilk iki turda geçersiz oy kullanacaklardır! Sayın Genel Başkanımız ancak üçüncü turda seçilebilecektir!

Tek aday olduğu halde 3. turda seçildiği için, 6 seçimde başarısız olduğu için, 2016 yılında kendi iradesi ile görevini bırakmak konusunda, özeleştiri yaparak, kendi kendisi ile hesaplaşmak zorunda kalacaktır!   

Tasarım 3: 2016 yılında partiye kayıtlı, partiye sahip çıkan gençler arasında bir kurultay yapılacaktır! Mesela 17 bin, 27 bin kişi toplanacaktır! Bunlar arasından 33 ila 39 yaş arası bir elin parmakları kadar kişi genel başkan adayı olarak projelerini sunacaklardır! Gençlerin kurultayında görüşülecektir!

33 ila 39 yaş arası çok iyi eğitim görmüş, Avrupa’nın ve ülkemizin sayılı üniversitelerinden mezun (ODTÜ, Ankara SBF, İTÜ, Bilkent, Koç, Sabancı vb.) çok iyi İngilizce konuşabilen, ikinci bir dil konuşabilen, 6 ok ilkelerini özümsemiş, sosyal demokrasiyi öğrenmiş, 3 veya 5 genel başkan adayı belirleyeceklerdir! 

Yunanistan'da Syriza, İspanya'da Podemos nasıl başardıysa, sizlerde başarabilirsiniz! Gençlerin belirlediği adaylar, olağanüstü kurultayda, büyük kurultay delegelerinin karşılarına çıkacak ve projelerini sunacaklardır! Olağanüstü kurultay Sayın Genel Başkanı seçecektir! 

Değişimi bizler başaramadık! Hep yaşlı insanların, arkadaş gruplarının seçtiği, seçildikten sonra, başarısız oldukları halde bir türlü koltuklarından kalkmayan, Genel Başkan ve Merkez Yürütme Kurulu Üyeleri ile karşı karşıya kaldık!

Liderimiz M. Kemal ATATÜRK Kurtuluş Savaşı’nı başlattığında 38 yaşındaydı! 5 kere hükümet kurmuş olan Genel Başkanımız Bülent ECEVİT Çalışma Bakanı olduğunda 36 yaşındaydı! 

Sevgili gençler; bir kast şeklinde örgütlenmiş olan dedeler oligarşisini yıkmak sizin görev ve sorumluluğunuzdadır! Memleketimiz ve milletimiz için, yoksul halkımız için görev başına diyorum... “Hava kurşun gibi ağır, bağır bağır bağırıyorum... Koşun, kurşun eritmeye çağırıyorum...” 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 102
Toplam yorum
: 63
Toplam mesaj
: 16
Ort. okunma sayısı
: 879
Kayıt tarihi
: 18.08.07
 
 

Orhan UZEL Seyitgazi / Eskişehir 1951-Mimar (ADMMA)-CHP ve Mimarlarodası Üyesi-Çankaya / Ankara ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster