Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Kasım '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1412
 

CHP muhalefet yapamıyor diyenlere tavsiyem

CHP muhalefet yapamıyor diyenlere tavsiyem
 

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve iki eserimden biri dediği Cumhuriyet Halk Partisi’ni yıllardır solcusu da sağcısı da muhalefet yapamamakla suçluyor. Bunun sebeplerinin en başında Kemal Kılıçdaroğlu geliyor.

Başbakan gibi esip gürlemediği, çiftçiye “Ananı da al git” demediği, ülke topraklarımız ve milletimiz için canını veren şehitlerimize “Kelle” demediği için suçlanıyor. Kemal Kılıçdaroğlu öyle bir lider ki bugün birçok parti liderinin yapamayacağı işleri yapıyor. Türk Milleti’nin gençlerine sahip çıkıyor, nerede başları sıkışırsa kendisi veya vekilleri orada oluyor. Birleştirici gücünü halkın belli kesimlerinin gözünde Amerika yanlısı denilen, cemaatçi denilen Sarıgül’ü partiye kazandırarak göstermiştir.

Bununla yetinmeyip Erbakan’ın yeğenini de partiye kazandırmıştır. Yerelde en büyük gücümüz gençlerdir diyerek seçimlerde gençlere güvenmiştir. Bunun dışında CHP muhalefet yapamıyor diyenlere bir tavsiyem var. Çok uzağa bakmaya gerek yok. CHP’nin son bir yıldır gündemde olan konulara ilişkin takındığı tavırları, verdiği cevapları inceleyin. Bunu incelerken lütfen resmi sayfalarına ya da Facebook üzerinden 236.000 kişinin takip ettiği Cumhuriyet Halk Partisi sayfasına girin ve fotoğraflar bölümüne tıklayın. Facebook sosyal ağı gençler tarafından çok yaygın kullanıldığı için gençlere özel hazırlanmış görseller ile gündemdeki olaylara ilişkin hangi vekilin ya da parti görevlisinin ne görüş bildirdiği yer almaktadır.

Birçoğumuzun sandığı gibi muhalefet yapamıyor yanılgısı ile bizler muhalefete kulak vermiyoruz aslında. CHP vekilleri ne zaman bir konuda icraat yapmak istese reddediliyor. CHP’nin verdiği soru önergeleri, yasa tasarıları sürekli reddediliyor. Söz hakkı konusunda en çok konuşan kesim muhalefet olurken oturduğu yerden milletvekiline yakışmayacak şekilde hakaret edenler, söz alıp kendisini savunmaya gerek bile duymayacak kadar utanma duygusuna sahip olmayan vekiller hep iktidar vekilleridir. Birçok parti kendisine sempati duyan insanları çağırma gereği bile duymuyor. MHP Gençlik Kolları diyebileceğimiz Ülkü Ocaklarında bulunan insanların sayısı ile AKP Gençlik Kollarına katılmış insanların sayısına bakınız. CHP Gençlik Kolları gençlerimizin, abilerimizin, ablalarımızın mevcut iktidar karşısında başıma bir şey gelir mi korkusu ile savaşıyor. Atatürk’ün kurduğu CHP ile şu an muhalefette bulunan CHP arasında farklar görebilirsiniz. Eleştiri yapmak herkesin doğal hakkıdır. Ancak bu eleştiriyi yaparken şunu da görmeliyiz ki Atatürk’e, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyete, gençlere, işçilere, öğrencilere, emeklilere sahip çıkan parti CHP’dir. Cumhuriyet Halk Partisi Kılıçdaroğlu gibi birleştirici, Muharrem İnce kadar güçlü, Şafak Pavey kadar mütevazı, Emine Ülker Tarhan gibi dik duruşuyla her zaman Türkiye Cumhuriyeti için var gücüyle çalışacaktır.

Kemal Alkan bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

oncelikle Ataturk donemi CHP'sinden degil bugunun CHP'sindan bahsediyoruz. Gorunen CHP muhalefeti sadece Erdogan'a laf yetistirmekle sinirli kaliyor. Ayrica 50 yildir iktidar olamayan bir partiyi savunmak onu 50 yildir seçmeyen ulkemiz halkina edilmis bir hakaret gibidir. bir partiyi iktidara o partinin basindaki kisinin karizmasi ve liderlik vasiflari tasir, sen bunlari Kemal Bey'de goruyor musun ? Ayrica yapilan vaadlerden daha çok o vaadleri yapanlar onemlidir, Kemal Bey'in en akilda kalan icraati insanlari 40li yaslarda emekli ederek SSKyi iflasin esigine getiren kanunlarin çiktigi donemdeki SSK genel mudurlugudur, son yapilan hesaplara gore bunun ulkeye maliyeti 1 trilyondur yani 22 GAP 'a esittir ... CHP senin dedigin kadar iyiyse neden partiden 2 defa ihraç edilen Sarigul'den medet umar hale gelmistir ?

Demokrasi Penceresinden 
 24.11.2013 14:04
Cevap :
Birincisi benimle sen diye konuşma haddini size verdiğimi hatırlamıyorum. İkincisi 50 yıldır iktidarda olmayan bir parti savunulamaz diye bir kaide yok. Eğer gönülden seviyorsanız değil 50, 150 yıl dahi iktidar olamasa da savunulur. 2 sorunuzu birden cevaplayayım ki aslında blogda var cevaplar ama okuyana, okuduğunu anlayabilenedir. Sarıgül'den medet ummak değildir bu. Liderliğin gerekliği olan birleştirici yapıdır ki Erbakan'ın yeğeni bile artık CHP adayıdır. Liderlik dediğiniz boyla posla olmaz, bağırıp çağırmakla olmaz, hakaretle şiddetle olmaz. Kılıçdaroğlu size göre bu kadar vasıfsız madem neden hala insanlara hitap edebiliyor ve partinin başında? SSK'dan dem vuruyorsunuz da meclisteki her milletvekilinin bile en az bir dosyası varken Başbakanın sattıklarının isimlerini yazmaya kalksak herhalde ayrı bir ansiklopedi olur. Üstelik nakit uğruna 5 aydaki kazanca. Kendi görüşünden olanların işine yarayacak diğerlerini zulme uğratacak vaadler vereceğine hiç vermesin. İyi geceler  25.11.2013 0:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 54
Toplam yorum
: 32
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 369
Kayıt tarihi
: 15.11.10
 
 

04.09.1991 Ankara doğumluyum, Ankara'da yaşıyorum. Aksaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimle..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster