Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Mayıs '11

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
1456
 

CHP nereye gidiyor?

CHP nereye gidiyor?
 

bu haber ne kadar yalan? Ya CHP yalan ya da KEMAL KILIÇDAROĞLU


Bir vatandaş olarak 12 Haziran'a doğru yaşananlardan iğrenmeye ve konuşulanlardan ve yapılanlardan nefret etmeye başladım. Oy uğruna yapılan çılgınlıklar ve kışkırtmalar ile söylenen sözler mide bulandırmaya başladı. Artık net bir tavır alma ve sorgulama zamanı geldi diye düşünüyorum. 

Sayın Kılıçdaroğlu'nu birileri getirdi CHP Genel Başkanı yaptı. Şimdi bir balon şişiriliyor. Bu balon patlayacak ama sonuçta oluşacak hasarı kimse hesaplamıyor. 

Bu haberi uydurmadım. Milliyetin arşivlerinden buldum. Birilerinin iftirası ya da kumpası değil. Genel Başkanı olduğu CHP partisinin kendisi için yaptığıdır. Buna dayanarak soruyorum. CHP NEREYE GİDİYOR? KENDİ ELİNLE VE RAPORLARLA GÖREVDEN ALACAKSIN, USULSÜZLÜK YAPIYORSUN DİYECEKSİN, SEN YÖNETİCİ OLAMAZSIN DİYECEKSİN SONRA TUTUP ÜLKEYİ TESLİM EDECEKSİN. Bunu benim midem kaldırmaz sizinkini bilmiyorum. 

KEMAL KILIÇDAROĞLU GİDİYOR!

 

Çalışma Bakanı Kul SSK’da büyük bir operasyon başlattı. SSK Genel Müdürü Kemal Kılıçdaroğlu ve Yardımcısı Yusuf Hatay Önen bugün görevden alınıyor.

Milliyet Gazetesi 12.02.1996

RP’nin kasası olarak nitelenen Süleyman Mercümek olayının gündeme gelmesinde önemli rol oynayan CHP’li Çalışma Bakanı Mustafa Kul, Türkiye’nin önemli kuruluşu SSK’da büyük bir operasyon başlattı. 

Operasyonun ilk halkasında SSK Kartal Hastanesi bulunuyor. Bakanlık müfettişlerinin yaptığı incelemeler doğrultusunda bu hastanenin onarım inşaatı ihalesinde hatalı ve usulsüz işlemler olduğu müfettiş raporlarında yer alırken. Bakan Kul, önceki gün kendisine sunulan Teftiş Kurulu Başkanlığı Raporu’ııu onayladı. SSK Genel Müdürü Kemal Kılıçdaroğlu ve Yardımcısı Yusuf Hatay Önen’in bugün Bakan Kul tarafından görevden uzaklaştırılması bekleniyor. 

• MÜFETTİŞ RAPORLARI

Yıllardır batması ve zararda olmasıyla sürekli gündeme gelen SSK’da Genel Müdür Kemal Kılıçdaroğlu ile Bakan Mustafa Kul arasmda son günlerde ortaya çıkan gerginlik, müfettiş raporlarıyla yeni boyutlara ulaştı. 

Bu müfettiş raporlarının yanısıra geçtiğimiz aylarda SSK’nın bilgisayar hatası nedeniyle çok sayıda emekliye milyarlarca lira fazla ödeme yapıldığı iddiaları da gündeme geldi. Bakan Kul’un bu konuda defalarca bilgi istemesine karşılık SSK yetkililerinin kendisine bugüne kadar bilgi vermekten kaçındığı da ileri sürüldü. 

Mustafa Kul, Çalışma Bakanlığı Teftiş Kurulu’nun raporunu onaylarken, rapor doğrultusunda bugün SSK’nin başta genel müdür olmak üzere yöneticiler hakkında bugün başlattı. SSK Genel Müdürü Kemal Kılıçdaroğlu ve Yardımcısı Yusuf Hatay Önen bugün görevden almıyor 

Bu müfettiş raporlarının yanısıra geçtiğimiz aylarda SSK’nın bilgisayar hatası nedeniyle çok sayıda emekliye milyarlarca lira fazla ödeme yapıldığı iddiaları da gündeme geldi. Bakan Kul’un bu konuda defalarca bilgi istemesine karşılık SSK yetkililerinin harekete geçmesi bekleniyor. 

Kul’un SSK’da operasyon başlatmasına neden olan iddiaların ilk halkasını ise Kartal Hastanesi’nin inşaatı oluşturuyor. Bakana sunulan müfettiş raporlarına göre hastanenin onarım inşaatı ihalesinde çeşitli yolsuzluk iddiaları yeralıyor. 

• USULSÜZ İŞLEMLER

Davet usulü yapılan ihalede bazı firmaların kurum katalogunda bulunmadığı bazılarının ihaleye açılan inşaat işleriyle bugüne kadar çalışma yapmadıkları ve bazı şirketlerin de aynı adreste müştereken faaliyet gösterdikleri, telefon ve faks numaralarının ortak olması gibi benzerlikler taşıdığı öne sürüldü. 

Raporda, "Birinci keşfin düşük tutulmasından başlayarak davetli firmaların seçiminde yapılan bir dizi hata ve usulsüz işlemlerden ihalenin belli bir firma üzerinde kalması yönünde gayret gösterildiği izlenimi yarattığından SSK Kartal Hastanesi onarım inşaat ihalesindeki hatalı ve usulsüz işlemlerin soruşturulması gerektiği kanaatine varılmıştır denildi. 

Milliyet Gazetesi 16.02.1996

Kul: Bir bildiğimiz var

ÇALIŞMA Bakanı Mustafa Kul, SSK Genel Müdürü Kemal Kılıçdaroğlu’nu savunanlara karşı "Başarılı olmak bir kurumu batırmak mıdır?" cevabını verdi. 

Kul, SSK yönetiminde yaptığı girişimler ve Kılıçdaroğlu’na karşı açtığı soruşturma için de "Bir bildiğimiz var ki soruşturma açtık" dedi 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ülkemde yetim kakkı yiyenlere lanet olsun...Yazınıza birde Deniz Fenerinin hikayesini Ekleseydiniz keşke... İnsanların gözünün içine baka baka yalan söyleyenlere yuuh olsun...Saygı ve selamlarımla.

Latif 
 05.06.2011 14:55
Cevap :
Merk etmeyin onları da yazdım. Yolsuzluk var ise sonuna kadar gidilmeli ve onlar teşhir edilmelidir. Teşekkür ederim.  07.06.2011 13:15
 

Milliyet'e yansıyan o soruşturma yetkisiz bir soruşturmaymış.SSK teftiş kurulunun kendi genel müdürünü sorgulama yetkisi yok. Ancak aynı konularla ilgili Kılıçdaroğlu TBMM komisyonu,Başbakanlık denetleme kurulu gibi kurumlarda hesap vermiş. Bir şey bulunamamış. Görevden alındığında Danıştay'a gitmiş, Danıştayca da haklı bulunmuş. Eski Bakan Mustafa Kul da açıklama yapıp "O sözler bana ait değil. Öyle bir şey demedim" demiş ama her ne halse yazınızda bununla ilgili bilgiler yer almıyor.

Turbest 
 03.06.2011 19:41
Cevap :
Değerli Arkadaş, Sayın Kılıçdaroğlu'nun Kanaltürk'teki konuşmasını başından sonuna dinledim. Zaten o soruyu da ben gönderdim kanala. Kılıçdaroğlu'na soruşturmayı ssk müfettişleri değil direkt Sayın Kul'un talimatıyla Bakanlık müfettişleri soruşturma raporu hazırladı. Rapora istinaden SSK Yönetim Kurulu Başkanu sıfatı ile Kılıçdaroğlu ile Müdürünün ismi yer alıyordu. Soruşturma sonucu Kılıçdaroğlu görevinden alındı. mahkeme Kanalıyla geri döndü.  07.06.2011 13:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 203
Toplam yorum
: 114
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 455
Kayıt tarihi
: 28.06.07
 
 

Doğayı seviyorum. Onun içinde yaşamayı ve güzelliklerini tatmayı seviyorum. Yaşamayı ve hatta ölü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster