Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Şubat '09

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
418
 

CHP ve din

CHP ve din
 

Açılım açılım açılım. Maşallah CHP açılım gösterdikçe açılıp saçılıyor. Dün çarşaf, kur’an kursu derken bugün tarikat açılımı. Şimdi ise yeni bir açılım daha belirmeye başlandı hac açılımı. Hayırdır inşallah. Bir önceki yazımda açılımlar konusunda Bay Kılıçdaroğlu’na birkaç tavsiyede bulunmuştum acizane. Tarikat konusunda bu kadar ileri gideceklerini hiç düşünmemiştim. Umarım laiklik elden gitmiyordur. Hani düne kadar “laiklik elden gidiyor” diye bas bas bağıranlar kendileri değil miydi? Şimdi ne oldu da bu kadar değişim olup açılıma gidiyorlar? Umarım bunun sonunda kötü bir şey yaşamayız. Bu önerileri CHP dışında bir başka muhafazakâr parti lanse etseydi topluma inanıyorum ki ilk muhalefet eden de kendisi olurdu. Hatta hemen mahkemeye koşarlardı. Birileri de kalkıp o parti hakkında laikliğe karşı durumdan kapatma davası açardı. Biz bunları geçmişte gördük ve de yaşadık.

Daha dün gibi aklımda. Hani hatırlarsınız 2002 yılı seçimlerinde ünlü laik ilahiyatçı profesör Yaşar Nuri Öztürk CHP’den milletvekili adayı olunca seçim meydanlarında bay Baykal’ın yanından hiç ayrılmazdı. Ne derdi Bay Profesör Yaşar Nuri Deniz Baykal için “Peygamber gibi adam”. Sonra anladı ki bay profesör peygamber gibi adam değilmiş hemen CHP’den ayrıldı. Her neyse…

—Başörtüsü Kur-an’da yok, Allah’ın emri değil deyip hatta grup meclisinde ayet uyduran Baykal değil mi?

—Cami ya da mescid açılmasına karşı olanlar bunlar değil mi?

-Mescidlere mühür vuran bunlar değil mi?

—Başörtülü öğrenci üniversiteye giremez deyip mahkemeye koşan bunlar değil mi?

Bunlar gibi sayılabilecek binlerce örnek var CHP zihniyeti için.

Daha düne kadar din ve İslam düşmanlığı yapan CHP’ye ne oldu da bir anda imana geldi? Yoksa bir seçim telaşında içerisinde politikamı güdülüyor? Daha dün Önder Sav âlemlere gönderilen Hz. Peygambere hakaret etmedi mi? Yine dün İstanbul Üniversitesi’nde görev yapan Nur Serter dahi şu an ki açılımları savunuyor? Sen değil miydin üniversitede başörtülüler için ikna odaları kuran?

Son zamanlarda CHP öyle açılımlar gösteriyor ki şaşırıyorum ama artık bundan sonra şaşırmayacağım.

Bu açılımlardan sonra bakın daha düne kadar CHP’yi laikliğin ve de cumhuriyetin yegane temsilcisi diye adlandıranlar bugün CHP için ne diyor:

—367 Sabih Kanadoğlu: bu hatayı tarih affetmeyecek

—Vural Savaş: tam bir vatan hainliği

—İlhan Selçuk: CHP yöneticileri ne yapacaklarını şaşırmış

—Hıncal Uluç: böyle bir CHP’ye oy vermek vatana ihanet.

Aman Allahım neler duyuyorum hem de kimlerden. Varın gerisini siz düşünün.

Ben olsam CHP’nin yerinde Bedri Baykam’ın önerilerini dikkate alırım. Tam bir laiklik anlayışı içinde tavsiyelerde bulunuyor bay Baykam CHP için. Bakın Bay Baykam CHP için ne tavsiyelerde bulunuyor:”

“Her mahalleye kur’an kursu açmak neyinize?akp’nin sahasında top koşturmak yerine, her mahallede disko veya barlar açsanıza!hata radikal bir çıkış yapıp modern genelevler vaat etsenize!...”

Baykam’ın sözlerine, tavsiyelerine bakar mısınız? Tam bir laik düşünce ben buna derim. Senin ne haddine kur’an kursu açmak!? Bay Baykam’ın tavsiyelerine uysana.

Kısacası CHP’nin geçmişine bakın bugünü çok iyi okursunuz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 31
Toplam yorum
: 27
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 874
Kayıt tarihi
: 17.11.07
 
 

1975 Samsun doğumluyum. İlk orta ve liseyi Samsun'da okudum. İleri düşüncedeki tüm fikir değerlerine..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster