Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Eylül '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
730
 

CHP'ye Göre "Piknik Yapan" Teröristlere Askerimiz SİHA'maz!!

CHP'ye Göre "Piknik Yapan" Teröristlere Askerimiz SİHA'maz!!
 

CHP'li vekil Sezgin Tanrıkulu'nun SİHA'lar sivilleri vuruyor çıkışına Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan destek geldi. O da SİHA'ların "piknik yapan" teröristlere ateş etmemesi gerektiğini söylüyor.

Bir tv programında konuşan Kılıçdaroğlu, adamlar teröre destek verse de, terörist olsa da madem piknik yapıyor ve silahı yok -artık nerden biliyorsa- SİHA'lar onlara sıkmamalı, diyor.

Peki, bu adamların piknik yaptığı nerden biliniyor?

Herhalde, dağa çıkmışlar işte, dağ bayır geziyorlar, diye piknikçi diyorlar?.. Tamam da PKK teröristleri zaten kuruluşundan beri dağlarda geziyor... Yaklaşık elli yıldır süren bir "piknik" bu!

Üstelik, binlerce cana yüz milyarlarca mala mal olmuş bir piknik!!

Demek ki, dağda gezmek her zaman piknik yapmak anlamına gelmiyor. Bu yaklaşımların iyi niyetle ilgisi olabilir mi?

Gerçi Batı'da da bazı piknikçiler, mangallarını tam söndürmeyerek ormanlarımızın yanmasına neden oluyor ama herhalde bu zararı, PKK "piknikçileri" nin zararıyla kıyaslamamız akılla izanla bağdaşmaz.

Yani, okulunu, üniversitesini, evini terkedip dağlara çıkmış/çıkarılmış ve burada yıllardır emperyalist silahlarıyla terör yapan insanlara "piknik yapıyor" diyecekseniz; bizim masum piknikçilere de "terörist" diyebilirsiniz!!

Ana muhalefet'in bu tür söylemleri toplumu rencide ediyor. Teröre açık destek anlamına gelebilecek bu çıkışların toplum genelinde onay bulması mümkün değil.

CHP içinde de bu tür yersiz söylemlerden rahatsız olanlar bulunduğuna kuşku yok... Türkiye, terörle bu denli etkin mücadele ederken, teröriste moral destek olmanın anlamı yok!

CHP lideri, iktidar olursam dört yılda terörü bitirim, derken acaba neyi kasttetti?

Yoksa, kendisi Cumhurbaşkanı olunca, harç bitti yapı paydos, misali "piknik bitti teröre paydos" diyip işi bitirecek mi?

Nasıl yani... Kırk yıldır uğraştığımız terör bu kadar basit bir yolla bitecek mi, gerçekten...

Yoksa, siz mi olayın ciddiyetini anlayamayacak basitliktesiniz!!

CHP hiç iyi gitmiyor!

cdenizkent bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Ali Bey...CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 2011 yılında Habur'dan-zafer kazanmış bir eda ile-sınırlarımıza giren PKK'lların(pardon piknikçilerin(!?) avukatlığını yapmadı mı? Kılıçdaroğlu da, bile bile bu "piknikçi sevdalısını) milletvekili yapmadı mı?...Selamlar.

cdenizkent 
 12.09.2017 20:14
Cevap :
PKK ve tüm teröristlerin emperyalist maşası olduğunu bildiğimize göre, onlara açık destek verenler ne oluyor?.. İnsan söylemek istemiyor ama CİA'in Türkiyede nerelerde adamları var düşünmeden de edemiyor..Selamlarımla  12.09.2017 20:47
 

ulkede ki hic bir parti ve programi dusuncem demokratligini ve ozgurlugunu kapsiyamaz. Bu aci ile; Su "kardeslik baris projesi" baslarken akli basinda ki her bagimsiz demokrat aydin, yahu yapmayin oy ugruna bu ulkeyi hebe etmeyin dedikce bu gunku iktidar(biliyorum seni uzecek ) kol kola girdi. Sonunda karsilikli menfaatler catisti ve hala catisiyor. (Tabi ki dis gucler ama hepsi degil) biraz akli selim dusunen bu isi halleder ama ne bu gunun iktidari nede muhalefeti. Gel de anlat bakalim su koltuk sevdalilarina. Selamla

Newyorker 
 12.09.2017 19:19
Cevap :
Türkiyede Terörün bitirilmesi o kadar basit değil Newyorklu...Ne zaman çözüm fikri ortaya çıkmışsa daima belayı büyüten bir şeyler oldu. Madem ki her türlü terör emperyalizmin maşasıdır, o halde maşayı tutan eli kırmadan önce, o maşayı kıracaksın başka çare yok...Belki barışarak çözeriz, diye düşünenler de bunun mümkün olmadığını gördüler ve maşayı kırmanın yollarını aradılar... Bugün PKK'nın bitmemesi için onlara moral destek verenler, bilerek yada bilmeyerek emperyalizmin işbirlikçisi oluyor...Selamlarımla  12.09.2017 20:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1563
Toplam yorum
: 4120
Toplam mesaj
: 223
Ort. okunma sayısı
: 759
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster