Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Kasım '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
3243
 

CHP’yi Mustafa bile kurtaramaz…

CHP’yi Mustafa bile kurtaramaz…
 

pinarhaber.com


CHP, işte erkekler takımı sayesinde sürüne sürüne devam edip gidiyor.  Böyle gitmeyeceğini anladılar da ve gelecek seçimlerin kendileri için nasıl bir bozgun olabileceğini kestirdikleri için yeni formüller arıyorlar ama buldukları yeni bir şey yok.. Buldukları çare ise İstanbul’da biraz parlaklık gösteren Mustafa Sarıgül’ün peşine takılıp bir yerlere gitmek.

Mustafa Sarıgül, “Her şey çok iyi olacak…” deyip ortalarda dolaşıp duruyor. Fakat ona bakanlar, “Bu adam Nişantaşı’ndaki bu kadar kaçak katı yıkamadı, şimdi İstanbul’da ne yapacak?” diye düşünüp duruyorlar.

Fakat İstanbul’da RTE’ye kızgın çok insan var. Niye kızgınlar? Bir kere İstanbul’un gerçek meselelerini anlayamıyor; gerçek çözümler getiremiyor.

Peki, Marmaray, çözüm değil mi? Ne çözümü. Aslında  sorunun bir parçası. Ha İstanbul’da yeni bir cadde açmışsın, ha Marmaray’ı yapmışsın, ne fark eder? Boğaziçi yer altı geçişi güzel, lüks bir olaydır ama çözüm getirmez.

Çözümlerin neler olabileceğini daha önceki yazılarımızda tartışmıştık.

Aslında bu da bir “futuristik” bir konudur… İstanbul bu şekilde büyüyecek olursa; on yıl sonra, 20 yıl sonra ne olacaktır…? Öyle bir öngörü ki, akıllara seza…!

Onun için, CHP’nin Türkiye’nin sorunlarına çare bulabilmesi için her şeyden önce, İstanbul’un sorunlarına bir “Beyin Takımı” ile  çözümler araştırması iyi olur. Hatta bu konuda bir “Yarışma” bir “Ödül” koysa çok iyi olur. “İstanbul’un sorunları nasıl çözülür”, İstanbul’un Trafik Sorunları nasıl çözülür?” Çok ilginç yaklaşımlar getirebilir. Beş on kuruş da ödül koysunlar. Gör o zaman fikirleri… Her şeyden çok, bu İstanbul’lunun düşünmesine yol açacaktır.

Çünkü bu konuda, AKP, RTE’nın ağzının içine baktığına göre, çaresiz sayılır.

İstanbul’a üç köprü; beş tane Boğaziçi altı geçişi yapsalar bile sorun çözümlenmez. Çünkü sorun çok daha karmaşıktır. Bunu herkes biliyor.

1. CHP kendisine yeni bir Felsefe oluşturmalıdır. CHP niye vardır ve  nasıl hizmet edebilir?
2. CHP kendisine karizmatik bir önder bulmalıdır.
3. CHP merkezini İstanbul’a taşımalıdır.
4. CHP bir  “Beyin Takımı” ortaya koymalı, sürekli bilgi alış verişinde bulunmalıdır.
5. CHP halkla alış verişte bulunmak için, sürekli araştırmalar yapmalı, halka gitmeli, düşünceler alınmalıdır.
6. CHP , kendisine hizmet eden, saygın insanları , onur üyeleri olarak Partiye kayıt etmeli, onlara oda vermeli; saygı göstermelidir. Bunlardan birisi de “RAHŞAN ECEVİT” tir kendisi, Bülent Ecevit’in büyük mirası olduğu gibi, adı her zaman onunla anılacak, saygın, büyük insanlardan biridir.

CHP’nin yapacağı çok şeyler var. Seçime yaklaştıkça,  telaş içinde sağa sola koşturup nutuk çekmek hiçbir şeyi çözümlemez. Fakat , bu işleri halledecek insanları alıp, onlara güvenmek, onlara dayanmak gerekir.

CHP’de kadınlar her zaman Partinin ana direği ve büyük düşünce gücü olmuştur, Artık Parti’ye gerçek CHP’li bir Bayan Başkan bulmak zamanı gelmiştir.

Çünkü Türkiye nüfusunun %50’si bayandır. Bunlar bir bayana daha çok oy verirler. Bir Bayan Başkanın yer alması kadınları daha çok güdüler ve motivasyonu artırır. Ve seçimleri CHP alır. Buna hiç şüphe yok.

Yeni bir Başkanlık  için bana göre şu Aylin Kotil’i bir daha düşünün. Daha geç değil. Sülaleden siyasetçi ve Belediyeci olan bu akılı kadın CHP’yi yeni ufuklara götürebilir.

İdealleri uğruna İstanbul’dan Ankara’ya 450 km yol yürüyen bir insan, neler yapamaz ki?

Mustafa Sarıgül mü? AKP  propagandası karşısında ancak cürmü kadar yer yakar. Onu AKP’li politikacılar harcayıverir, ne olduğunu anlayamaz.

Ama Aylin Kotil’i kimse harcayamaz.

Hadi, CHP’liler koyun şapkalarınızı önünüze, bir kez daha düşünün. Ataletten vazgeçin. Hareket edin biraz.. Gımıldanın… Ne demiş ozan..

“Gımıldan gımıldan… gımıldanıver..!”

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

erdal bey gerçekten ben de Aylin Kotil'in CHP de ilk seçimlerde milletvekili olmasını çok önemsiyorum,Gürsel Tekin egosunu törpülerse Mustafa Sarıgül ile birlikte müthiş işler yapar,her ikiside hem örgüt hem de belediyecilik konusunda müthiş birikimliler,neden güçlerini birleştirip voltran misali karşı tarafa kullanmasınlar

ERGÜN KARASOGLU 
 09.11.2013 4:03
Cevap :
Sayın Karasoğlu, Can Ataklı'yı unutmayın. O da müthiş heyecanlı; İstanbul'u çok seven ve müthiş özgün düşünceleri olan bir insan ve araştırmaya açık. Bence Belediye Başkanı bu seçimlerde de zor değişir ama değişirse de iyi olur. Ara sıra memlekete taze kan gerekir. Rabbena, hem bana ...hikayesi de biraz bozulur. Bırakalım biraz da yeni sinekler yararlansın! Saygılar.  09.11.2013 13:20
 

Erdal beycim, bu iktidar halkı uçurmadan, altı kanatlı şahin neden olmasın?

Şahin ÖZŞAHİN 
 06.11.2013 17:45
Cevap :
Evet,neden..??  07.11.2013 7:07
 

Değerli yazarım, bu kafa yapısı ile bu davranışlarla CHP yi ne Mustafa Sarıgül, nede bir başkası kurtaramaz.Gımıldanacak halleri yok, kış uykusundalar sanki.Selam ve saygılar.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 06.11.2013 7:44
Cevap :
CHP'yi bir Grup Toplantısı'ndan Grup Toplantısına görebiliyoruz; dolayısıyla Kemal Kılıçdar'ı dinleyebiliyoruz. Dikkat edersiniz, Grup Toplantılarında bile CHP'li Milletvekilleri yok; onun yerine seyircileri koyuyorlar; onlar biraz gürültü yapıyorlar işte o kadar.. Peki Milletvekilleri nerede? Onların işleri var...!? Saygılar.  06.11.2013 10:38
 

Değerli arkadaşım, bir beyin fırtınası yapalım; DP amblemi kırat, DSP amblemi beyaz güvercin, ANAP amblemi Bal arısı, AKP amlemi ampul. Hep yüksek oy aldılar. Ben CHP yerinde olsam klasik altı oku ana fikir sabit kalmak şartıyla halkın hoşuna gidecek altı şekil olarak yenilik yaparım. Bilmem fazla mı uçtum? Şahin'iz ya!

Şahin ÖZŞAHİN 
 05.11.2013 22:55
Cevap :
Bence, CHP amblemini altı kanatlı Şahin yapsınlar.. Ne dersin Şahin!?:)  06.11.2013 10:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2579
Toplam yorum
: 10204
Toplam mesaj
: 237
Ort. okunma sayısı
: 739
Kayıt tarihi
: 24.10.10
 
 

Mesleğim eğitimcilik… Şimdi artık emekli bir vatandaşım… biraz şairlik, biraz hayalcilik, biraz s..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster