Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Ocak '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
2575
 

CIA Ajanı: ''Türkiye'de yeni saldırılar olacak''

CIA Ajanı: ''Türkiye'de yeni saldırılar olacak''
 

CIA ajanı David Steele


Ülkemizin son dönemde yağadığı bunca bombalama, canlı bomba, adi ve alçakça terör eylemlerinin faili kim diye sokaktaki vatandaşa sorsanız büyük ölçüde ABD cevabı alırsınız. İnsanların böyle düşünmesi hiç de sebepsiz değildir. Çekiç güçten beri PKK ve benzeri terör örgütlerine silah ve mühimmat sağaladıkları delillerle ortaya çıkmıştır. Ancak ne hikmetse şimdiye kadar “üst akıl” diye adlandırarak politikacılarımız bile ABD yi suçlamalarına rağmen herhangi bir yaptırıma gitmemişlerdir. İşte o üst akıl, hiç istemediği “Fırat kalkanı” operasyonu yüzünden tüm terör becerilerini ülkemizde göstermeye başladı. Bunu kendileri de saklamıyorlar. Zaman zaman sözcüleri vasıtası ile göz dağı veriyorlar. İşte bu seferde bir eski ajanı kullanarak direktiflerini veriyorlar.
 
Türkiye'nin NATO'ya karşı gelmesi nedeniyle cezalandırıldığını anlatan ajan Steele, ülkemizde saldırıların devam edeceğini anlattı:
 
"TÜRKİYE'YE İHTİYACIMIZ VAR"
 
Amerika'da, bazı hainlerin ve Neo-Con'ların Üçüncü Dünya Savaşı çıkarmaya çalıştıklarını görüyoruz. Rus Büyükelçisi'ne düzenlenen suikast de Üçüncü Dünya Savaşı başlatma teşebbüsüdür. Bu saldırılar karşısında Türkiye'nin yardımına ihtiyacımız var. Türkiye ve Rusya, Donald Trump'a bu hainlerle mücadele etmesi için yardım etmelidir. Şimdi Türkiye ve Rusya'nın açık şekilde, "Biz barış istiyoruz ve sizin bu şekilde saldırılar yapıp kaçmanıza izin vermeyeceğiz" demelerinin tam zamanıdır.
 
"SALDIRI ALTINDASINIZ"
 
Benim bakış açıma göre Türkiye kesinlikle merkezi bir ülke. Türkiye, Ortadoğu'da yeniden düzen sağlayıcı rolünü aldığı müddetçe saldırılar devam edecek. Türkiye ve Rusya'nın NATO'ya karşı çıktığı için cezalandırıldığına inanıyorum. Ülke olarak saldırı altındasınız. Daha fazla sahte bayrak saldırısına, daha fazla suikasta, daha fazla enerji kesintisi gibi sonuçlara neden olan elektronik saldırılara maruz kalacaksınız. Çünkü istikrarın temeli güvenliktir. Giderek daha fazla kendini gösteren bir ülke haline geldiğinizi ancak bunun sonucunda bir asimetrik savaşla karşı karşıya kaldığınızı düşünüyorum.
 
"EKONOMİK YAPTIRIM YAPANI KOVUN"
 
Uğrayacağınız saldırılar arasında ekonomik yaptırımlar da olabilir. Bana göre ekonomik yaptırımlar bir aktif savaş yöntemidir. Bir devletin bağımsızlığını engelleyen bir durumdur. Bir yılınızı planlama için geçirirsiniz, sonrasında size yaptırım uygulayan devletlerinin tümünün temsilcilerini sınır dışı edersiniz. Bağımsız Türkler olarak onlara ihtiyacınız yok.
 
Bu seferki emirleri böyle. Maalesef ülkeler arasında dostluk değil çıkar ilişkileri var. Onlar da kendi çıkarlarını korumak adına ellerinden geleni yapıyorlar. Yapacaklardır da. Bu durumda asıl önemli olan onların ne yaptığı değil bizim neyaptığımız ve yapacağımızdır.
 
İzmir 10.01.1017

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bana kalirsa burada emir filan yok, adam yapilan istihbaratin özetini vermis ve onlardan kaynaklandigina dair bir emare yok, bence burada maalesef Türkiye cok kötü bir veya fazla terörist agi pencesindedir, istikrarsiz ic ve dis politilar, emniyetin zayiflamasi ve laik cizgiden cekilip tarafsiz olmak yerine parti akeri olmayi ön plana konulmasini devletimizin kaliciligini tehlike altina koymaktadir, bu da yabancilarin degil bizim sucuumuzdur, emniyet gücleri ve adliye icabinda her politikaciyi-gerekirse- arastirip sorusturacak cap ve kalitede olmalidir. saygilar

Aslan Çelebi 
 16.01.2017 15:43
Cevap :
Merhaba, Çok haklısınız. Her ülke kendi çıkarını düşünmelidir. Onların değil, bizim ne yaptığımız önemlidir. Saygı ve selamlar...  17.01.2017 14:43
 

Bana emir gibi gelmedi...Söylenenler olabilecek şeyler...

Kerim Korkut 
 14.01.2017 23:16
Cevap :
Merhaba, Artık öyle imkansız gelen olayları sıradan yaşıyoruz ki, şaşırma yeteneğimizi de kaybettik. Saygı ve selamlar...  16.01.2017 11:45
 

Merhaba Osman Bey. Onlar biliyor, bizde tık yok! İnsanlar istihbarat zafiyetinden dolayı mı hayatlarını kaybediyor?Selamlar...

Mesut KARİP 
 13.01.2017 14:45
Cevap :
Merhaba Mesut bey, İstihbarat zor iş. Olanlarıda dağıttık. Allah selamet versin. Saygı ve selamlar...  13.01.2017 16:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1675
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster