Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Şubat '18

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
3132
 

CIA Tarafından Füze Mermisi Atılırsa Ne Yaparız?

CIA Tarafından Füze Mermisi Atılırsa Ne Yaparız?
 

Bakınız İran ABD'ye ne demeye başladı?

- Suriye'den ya kendi isteğiyle çıkar ya da tokatla çıkarırız.

Elbette ki, bu sözlerin bir blöf bir taktik savaşı olduğunun farkındadır dünya kamuoyu. ABD ve emperyal ülkelerle birlikte  İran'ın da dolaylı olarak küresel sermayenin bir parçası konumunda olduğu da biliniyor olduğuna göre ve de olası bir tokat çıkması durumunda (-ki böyle bir durum asla gerçekleşmesi mümkün değil, hem soğuk savaş dönemleri çoktan tarih sayfalarına taşınmış olması hem de ABD'nin dünya üzerindeki super gücünü hala devam ettiriyor olmasında dolayı)

Geriye bir tek değerlendirme kalıyor..

Blöf!

Tamam anladık, 'blöf' da Türkiye ateş çemberinin içindedir şu anda. Afrin operasyonu olarak başlamış olan sınır ötesi operasyonu 'Afrin harekatı' olarak devam etmekte ve 15'ici günü geride bıraktı Türk askeri.

Reyhanlı'da, Kilis'te havan mermileri, Grad mermileri düşmesinden sivil vatandaşlarımızın olumsuz yönde  etkilenmeye başladığını görmekteyiz. Vatandaş tedirgin ve endişeli.

Mermilerin nereden geldiği tespit etmek oldukça güç. Çünkü, Amerika-CIA her türlü entrikayı her türlü oyunu oynaması olasılık dahilindedir.

Ağzımızdan yel alsın ama CIA tarafından ülkeye zarar verecek şekilde olası etkili bir füze mermisi fırlatırsa ne oluruz hiç düşündük mü?

Harekat durumundayız dikkatınızı çekerim. Amerika ülkeyi daha da ateş çemberinin içine atmak ve ülkede kaos ortamını yaratmak istiyorsa hiç çekinmeden gerçekleştirmesi zor olmaz!

ABD-CIA birlikteliğiyle ülkede 15 Temmuz kanlı darbe girişiminde bulunuldu unutmayalım!

Diyeceksiniz ki, ABD neden kaos'u istesin?

Tabiki büyük bir savaştan söz etmiyorum. Ülkenin ekonomik bağlamda kaosa sürükleyecek zemine hazırlık yapabilir ABD.

Sonuç mu?

Ekonomik kriz ve ardından dünyadaki borsa dolar faiz tuccarları kazansın!

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Mehmet Bey...Böyle durumlarda her şey mümkündür...Ama, ABD'nin bunu yapmayacağını düşünüyorum. Hatta bir bloğumda, güneyimizde, şimdi yaşadığımız bu siyasi ve hareketlere, "sınır güvenliğimiz korumakta" tereddüt ettiğimi zamanlarda, "illaki Ankara'ya bir füze düşmesi mi gerekir" diye bir cümle yazmıştım. Bu işin daha başlangıcında, ABD ile Türkiye arasında bir protokol sözleşmesi yapılmıştı(bloglarımda bunu yazdım). Bu protokolda güney sınırımız boyunca "bölge halkının tamamını içine alan siyasi yönetimler kurulması" sözü geçmişti. Daha sonra da ABD, Münbiç'in Fırat'ın doğusuna geçeceği sözü verilmişti...Şimdi de öğreniyoruz ki, Türkiye ile ABD, Münbiç konusunda görüşüyorlarmış ve içeriğinin de açıklanmasının şimdilik doğru olmayacağı söyleniyor ABD tarafından...Yani demek istediğim, ABD'nin böyle bir harekete tevessül etmeyeceğini düşünüyorum...Selamlar.

cdenizkent 
 03.02.2018 12:56
Cevap :
doğru katılıyorum size t..teşekkürler  05.02.2018 12:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2098
Toplam yorum
: 1096
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 464
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster