Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Aralık '21

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
34
 

Çıban başı! - (3)

Ohannes’lerin isim günüymüş, ben bir kere İstanbul'da seneler önce sözlüyken kutlamıştım, heyhat seneler geçti, anılar birer birer beynimin ucunda kelebekler gibi dans ediyor.

Kavgalar, karakollar, mahkeme koridorları, o mahkeme koridorunun merdivenini çıkarken, sana edilen küfürler. Ve seneler sonra akşam işe gittiğinde cılız bir sesin Ohannes diye bağırması. Geldin ama babanın küfürleri, ailenin bitmek bilmez dedikoduları, hatta evden çıktıktan sonra evin pisliğini getirip halamın kızının evine boca edilmesi, tüm bunlar yaşanmışken seni çağıran ufacık cılız sese gitsen mutluluk geri gelecek miydi?

Senin çok hataların oldu, ailenin de, sen seni bulamamışken kızını da bu oyuna dahil ettin, hep annem, babam derdin ve onlar kendi kaderini yaşadı terki diyar ettiler, tüm günahlarıyla, kızının ayrılmasına sebep günahlarıyla, şimdi de yine aynı terena abim der durursun, sen senin ayaklarının üstünde duramayacak kadar korkak birisin.

Sakla bakalım kızımızı babasından, sizin adınız çıkmış kötülük yapmaya aynen anan olacak o baban aşağılık insanlar belasını buldu, hani şimdi de abim abim diyorsun ya o da bulacak belasını, bir yuvayı yıktılar el birliği ile, kızı babasından ayırdılar, sahte imzayla Almanya ya kaçırdınız.

İyi oldu, yaşayın bu aldığınız nefesler son demlerinizdir. Anan yakında yanına çağırır iki çocuğunu, cehennem ateşi yakındır, bir evlat acısı varken, acıların en büyüğüdür, evladı babasından ayırmak ve onun hakkında kötü sözler söyleyerek babasına yabancılaştırmak.

Yaş otuz beş eder demiş şairimiz, otuz beş senedir ayırdınız, kendinizi iyi kamufle ettiniz, sizi bulmak ümidiyle çırpınan kalbi, kalpsiz bıraksanız da o kız gelecek günün birinde babasına, bir elinde soluk bir çiçekle kabrine.

Her mutluluğun sonunun olduğu gibi, yaşanan büyük aşkların da sonu olur. Her ne kadar iki kişi birbirini sevse de!

Paris, 28.12.2021

Ohannes

Sevgiyle kalın.  Yeni yılınız kutlu olsun...

Devam edecek.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben aşka doğru bakmam kardeşim... Aşk sevginin yoldan çıkmasıdır... insana yakışan sevgidir sevgi... insan neden sevdiğini bilir o şekliyle sevgiyi yaşar ve yaşatır... Aşk öyle asla olamaz olmuyor da zaten... Sevgiye gelelim sevgili kardeşim sevgiye:)

Halil Güven (Sökeli) 
 29.12.2021 20:34
Cevap :
Değerli yazarım/ağabeyim Halil Güven (Sökeli) önce cevabımı çok geç yazabildiğim için, çok özür dilerim. Bu virüs'ün yeni versiyonu çabuk geçmedi. Bilgisayarımı açamadım, telefonda da cevap yazamadım, devamlı yatıyordum. Neyse Allah'a çok şükür geçti gitti ve herkeste çabuk geçsin, 21 yy'da bu virüsü icat ettiler. Sevgi sonsuz sevgidir hayata bizleri bağlayan. Sevgiye gelelim de tek taraflı bir sevgi de çekilmiyor. Ben onu ne kadar çok seviyorsam, o sevmiyorsa bırakalım sevmesin, hayat bu, yaşam bu. Benden sevgi istese, sevgim ona yeter. Dört mevsim kalbim kış gibi... Sevgiyle kalınız...  18.01.2022 14:59
 
 
Toplam blog
: 160
Toplam yorum
: 1437
Toplam mesaj
: 20
Ort. okunma sayısı
: 334
Kayıt tarihi
: 06.02.07
 
 

Matbaacıyım, şu anda malülen emekliyim. Askerden önce şiir denemelerim oldu. Bazı dergi ve gençlik ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster