Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Nisan '19

 
Kategori
Edebiyat
Okunma Sayısı
79
 

Cibranî- 11 (Değer)

Bir uğultu yayılmakdaymış bir ülkenin kanalizasyon ve foseptik çukurlarında.  Kazuratlar şaşkınmış, şaşırıp durmaktaymış aralarına katılana. Kendileri rahatsızmış bu durumdan. Kazuratmışlar ama onlara göre önemliymiş dünyanın nizamı. Keza kazara çıkmasalar kendileri dışarıya hem zarar vereceklerini düşünürlermiş kendilerini taşıyanlara, hem de çıkmak, ait oldukları yerde olmak mutluluk verirmiş onlara da. Lakin bu yeni durum korkunç kere korkunçmuş, kazuratlar korkmuş ama insanların tıyneti nedense korkmuyormuş ki bu da tıynet ilerlemesini-gerilemesini vurguluyormuş bir taraftan da.

Kazuratların uğultularını dinleyen yeni yol arkadaşları onlara sakin olup susmalarını ve seyretmelerini söyleyip  eklemiş

“Bizim mevkîmiz değişti. Biz dürüstlük-hakkaniyet  ilk çağlarda ve kimi insanlarda baş tacı olduk. Ama artık devran döndü değişti, biz artık insanın midesinde olmalıyız ki sindirip  s... lar da buradayız. Her ağzını açan bizi taşıyan ahbap gibi konuşur da bizden menfaat devşirilmiyor, onlar da sade menfaate değer atfediyor. Buna rağmen değer eğitimi deyu her fırsatta belagat da parçalıyor lakin..  Bizim ellerimizden ne gelir?

Kazuratlar hak vermenin suskunluğuna bürünüvermiş.

 

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
Toplam blog
: 229
Toplam yorum
: 72
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 39
Kayıt tarihi
: 04.10.17
 
 

Gelmiş, gider. Görür, seyreyler, anlam çıkarır. Yazdıkları kalbinden taşanlar aklından uçuşanlard..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster