Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Nisan '19

 
Kategori
Edebiyat
Okunma Sayısı
53
 

Cibranî- Açıklama

37. yaşıma gireceğim buncacık ömrümde her neye sahip isem kendim edinmeye çalıştığımı belirtmeliyim. Bir süreden beri burada paylaşdığım Cibranî başlıklı öyküler Halil Cibran’ın isminden faydalanmak değil bilakis ilk kez okuduğum “Gezgin ” kitabından etkilenerek zihnimden-yüreğimden dökülmüşleri bu biçimde düzenlemem dolayısıyla kaynağını belirtmek istememdir. (Öncesinde kitabın adı olarak  Ermiş'i ifade etmiş olmam dalgınlığımdandır.)

Bundan önce hayatımda ilk kez büyük bir sorumluluğun ve dahi derin bir biçimde gerekli hissetmemin etkisiyle annemin hastalığı için maddi gereksinim dolayısıyla yazdıklarımı, bildiklerimi ve düşündüklerimi “Mahfi” adında romanlaştırarak telif edinmeyi düşünmüş fakat akamete uğramış, bu bozgun sürecinde önemli dersler almışdım.(Bu süreçde desteği olan ve katkısı taşkın bulunan isimleri burada yazmayacağım)

Kabul edilmemesi değil fakat yağmalanması canımı yakmış, ben de internet mecrasında paylaşmayı evla bularak safiyane bir zehaba kapılmışdım. Bundan da ders aldım ve gayet pervasız bir intihal ve müteakibinde  bir EDEB-iyat-ÇI'nın daha rüsva yıldırma çabalarıyla ile muhatab olmak durumunda kaldım, yazmayı kesdim. Ancak taşıp yeniden geldim, ayyar güruhlar için kendimi sıkmak mânâsız geldi.

Bütün bunca kelâmdan sebep açıklama gereği ve Halil Cibran’a olan saygımı belirtme ihtiyacı duymamdır. Tüm okuyan ve esaslı yazar-yazanlara başarılar, yürek zenginlikleri dilerim

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 231
Toplam yorum
: 72
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 47
Kayıt tarihi
: 04.10.17
 
 

Gelmiş, gider. Görür, seyreyler, anlam çıkarır. Yazdıkları kalbinden taşanlar aklından uçuşanlard..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster