Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Ağustos '13

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
147
 

Çiçek ve bıçak

Çiçek ve bıçak
 

resim:internet.


Üzerindekiler eskimiş, saçların dağınık, kendine bakmıyor ama sol elinde çiçek tutuyorsun. Diğer kişinin ise görüntüsü yerli yerinde, arkasında ise keskin bir bıçak var.

Neye inanmalı? Görüntü aldatıyor, ezelden öyle olmalı. Güzel sözler söylemek, saygı uyandırmak, işte ben demek için, insanların gözlerindeki yansıman olumlu olmalı. Bir şey söylemeyip, sadece konuşuyor olmak ama iyi görünmek yetebiliyor mu ?

Bazen bunlar muammaya dönüşüyor bazen de kararlı bir tutumla karşılanıyor. Sevmek için içerde neler var merak ediliyor. Düşünceler, fikirler, tavırlar, seni etkileyecek mi yoksa dönüp ne yapıyorsan ona mı devam edeceksin ?

Mensup oldukların kim olduğunu tam anlamıyla belirtir mi ? Bir kefeye koymak, etiketlemek ve kimi zaman da yargılamak.. Bunlar için tek bir neden bile yetebiliyor.

Yardımseverlik, duygusal yoğunluk, duyarlılık, kendini ifade etme, dünya üzerindeki duruşunu gösterebilen unsurlar. Sorduğun sorular, aldığın yanıtlar, yürüdüğün yollar.. Bulunduğun yerden farklı bir boyuta taşıyacak her şey.. Zor değil gibi, standartlara biraz uzak kalıp, beklentileri bir nebze olsun azaltmak.

Evimin penceresinden içeri süzülmeye meyilli, bol yapraklı ağaç her gün farklı görünüyor gözüme.. Ruh haliyle ilintili olsa gerek. Bakış olumlu, görünen de öyle.. İnsanlar için de aynı durum geçerli sanırım. Baktığın yön, fikir ve inançlarını oluşturuyor. Görünenler seni mutlu ediyorsa, keyifleniyor ve huzuru çağırıyorsun içine..

Göründüğü gibi değilse birçok şey, derinlerde ne olduğu merak edilebiliyor. Farklı renkler, farklı şekiller ve her yönüyle hayat kendini yeni baştan yaratıyor !

 

 

 

selin428@yahoo.com.tr

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 144
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 164
Kayıt tarihi
: 02.03.12
 
 

İstanbul Kültür Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, İletişim Sanatları, Halkla İlişkiler bö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster