Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Mart '08

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
1346
 

Çiçekli masal bahçem

Çiçekli masal bahçem
 

resim kitap kapağının tasarımından


Bu tanıtacağım kitap ve yazar çok özel. Öncelikle yazarımızın Bursa Akpınar İlk Öğretim Okulu 1-B sınıfı öğrencisi ve 7 yaşında olduğunu belirtmeliyim. Onu özel kılanda bu. Arîn ARDA öğretmen bir anne ve babanın dünya tatlısı kızı. Yazdığı kitap ilk kitabı. Masallar dizisi 1 diye başlık atmış kitabına. Kitabı yazan ve resimleyen Arîn ARDA kapak tasarımını ise babası Rıdvan ARDA ile birlikte yapmış. Diğer bir özelliği kitap aile tarafından amatör olarak basılmış ve eş dost arasında dolaşıyor. Ben de şanslı olanlardan biriyim.

Kitap 6 bağımsız öyküden oluşuyor. Çiçekli Masal Bahçem deki öyküler kadar resimleri de bizi çocuk saflığının diyarına götürüyor tüm güzelliğiyle.

İlk öykü “Dede Yardım Et” zengin ve fakir kardeşlerin öyküsünde çocuk saflığıyla anlattığı, sihirli kılıç yardımıyla iyiler kazanırken kötüler kaybedecektir onun güzelim dünyasında.

“İki Tembel Bir Çalışkan” da ise tanıdık bir öyküyü kendi kaleminde şekillendirmiş. “Bir inci Tanesin” de ise elimizdekilerin değerini bilmemiz gerektiğini söylüyor. “Sihirli Piyano” gürültü yaparak hırsızı yakalatırken, “Pembe Kedinin Sırrın” da sokak hayvanlarının dünyasına çocukça dalıyoruz. “Kendini Beğenen C” de ise kendini beğenen C harfi kendini çöpte bulur. Sanırım sevgili Arîn C harfine fena gıcık olmuş. İlk öğretim de çocuğu olan herkes edinmeli bence kitabı. Diğerleri ise kendilerine almalı Dünyayı bir kez daha çocuk saflığında yaşamak için. Sevgili Arîn kitabını usta bir yazar gibi imzalamayı da ihmal etmiyor. Sana yaşam boyu başarı ve mutluluk diliyorum güzel Arîn .

Arîn ARDA 28.03.2001 tarihinde Bursa Nilüferde doğdu. Okul öncesi tahsilini Akpınar ilk öğretim okulunda yaptı. Halen aynı okulda 1-B sınıfı öğrencisi.

Kitabı edinmek isteyenler için : Akpınar ilk öğretim okulu 1-B sınıfı Osmangazi / BURSA

www.akpinar.k12.tr

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yürketen kutluyorum. Kitabını inceledim.Çizdiğin resimler ise bir o kadar harika. Yüreğine, eline ve emeğine sağlık küçük yazar. Ama söz vermeni de istiyorum. 2. kitabın ne zaman çıkacak?Bizi bundan mahrum etmemelisin. SEVGİLERİMLE..

HAKAN IRMAK 
 07.04.2011 2:07
Cevap :
teşekkürler yorumunuz için. sevgiler.  14.04.2011 8:57
 

Akpınar'a yakın bir bölgede çalışıyorum, haberi hiç duymamıştım. Ne güzel bir çalışma, geleceğin yazarını da kutluyorum. Saygılarımla...

moonlight1 
 29.07.2008 22:46
Cevap :
teşekkürler isterseniz sizi tanıştırayım sayın yazarımla. sevgiler.  05.08.2008 12:05
 

Arin kardeşimin böyle güzel bir şekilde kitap yazması beni çok memnun etti. İnşallah hayatı boyunca bu çizgide devam eder. Bu güzel çocuğun anne ve babasına da ayrıyeten şükranlarımı belirtiyorum....sevgiler....

Cihan Kabran 
 13.04.2008 19:38
Cevap :
katkınız için teşekkürler. sevgiler.  14.04.2008 20:59
 

Mükemmel bir aile yapısına sahip bir insanın geldiği mükemmel zekaya hayran kalmamak elde değil. Anne ve babana selamlar :-). Başarılarının devamını diliyoruz.

Asmin 
 12.04.2008 18:47
Cevap :
çok teşekkürler bu içten mesaj için. sevgiler.  13.04.2008 20:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 143
Toplam yorum
: 383
Toplam mesaj
: 116
Ort. okunma sayısı
: 2657
Kayıt tarihi
: 01.07.06
 
 

Ziraat mühendisi ve iktisatçıyım. yatırım danışmanlığı ve kişisel gelişim konularında  Simurg Con..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster