Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Aralık '20

 
Kategori
Kedi Psikolojisi
Okunma Sayısı
67
 

Ciddi Kedi

Kuşlarım Paşa, Çapkın Ve Gelin’in yanı sıra, bir de evin önünde düzenli olarak baktığım sokak kedilerim var. Ve bu arkadaşların en ilginci, ona koyduğum addan da anlayacağınız gibi: Ciddi Kedi!

Günlük yaşamda, insanlar arasında, ciddiyet dendiğinde aklıma önce erkekler gelir. Ya da bu, sadece benim hüsn-ü kuruntum! Ve hayatımın olağan akışına tezat oluşturan durum şu: Ciddi kedi, dişi! Ne diğer dişi kediler gibi sevgi arsızıdır ne beni gördüğünde sırnaşır. Ne karnını doyurmak için yalakalık yaptığını gördüm ne önüm sıra ekmek uğruna yuvarlanıp takla attığını.

Sadece yemek getirince sokulur yamacıma. Önüne koyduğumu yer, suyunu içer, çeker gider. Ne başını okşatır ne tüylerine dokundurur.

Bazen çok isteyip, şöyle azıcık seveyim şunu, diye ona her uzanışımda, dört nala kaçmaya başlar benden. Ve şu komik sorular gelir doldurur aklımı o an: "Yaa, bu kedi, beni insan değil de sokak köpeği falan mı sanıyor acaba? Niye bunca eyvallahsız? Neden bu kadar soğuk, mesafeli duruyor bana? "

Öte yandan, hemcinslerine de, diğer kediler arasında da aynı uzaklığı, aynı ciddiyeti korur ablam! Canı şöyle azıcık çektiğinde yalandan bir-iki oyun hamlesi dışında, hiçbir kediyle doğru düzgün oynaştığını görmedim. Ne dişilerle ne erkeklerle muhataptır Ara sıra iradesi dışında üstüne çıkan tosunlara mecburi katlanırsa da… Normal zamanlarda herhangi bir arkadaşıyla takıldığını da görmedim kendisinin.

Ben ki, şimdiye dek hayvanın, kedinin envai çeşidi elimden geçti. Sayısız güzelliğe yarenlik ettim. Ama yine de böylesine ciddi tavırlı bir can dostuna rastlamadım. Hele ki böyle bir kediye hiç denk gelmedim.

Ve sonunda ona kafa yormayı bıraktım. Her gün suyunu, mamasını vermeye devam ediyorum. Ne yapalım, canı sağ olsun. Bir ciddi kedim eksikti, sayesinde o da tamam oldu!

Dünyanın, insanlığın onca serseriliğine, umursamazlığına inat, tüm ciddiyetini koruyor kızım!

Şu feleğin işine bak! Kendime Gülen Adam derken, dünyanın belki de en ciddi kedisiyle takılıyorum!

İşin tuhafı, yaşadığım ironi benden mi, kediden mi kaynaklanıyor? Onu da çözemedim doğrusu.

A-maaan sen de! Delinin zoruna bak! Koyver gitsin anasını satayım! Bir de ciddi kedin olsun! Allah başka dert vermesin! Amin.

jale kasap, Şahin ÖZŞAHİN bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili Cem, çok zeki ve ülke gündemine takılmış bir hayvan olmalı. İşin içinden nasıl çıkılacağını düşünmekte olduğundan kafası karışıktır. Hoş gör gitsin. Sevgiler

Refik Başdere 
 20.12.2020 13:23
Cevap :
Bence de öyle değerli ağabeyim. Cemce sevgilerimle...  20.12.2020 19:57
 

Cem kardeşim, İzmir de 12 yıldır beslediğimiz kedimiz bile bazen şakayı bıraz kaçırıp sevmeyi uzatsak hemen tavır koyuyor. Sevgi, sağlıklar.

Şahin ÖZŞAHİN 
 20.12.2020 0:55
Cevap :
Kediler, dünyanın en kişilikli hayvanları herhalde... Bize de buna saygı duymak düşer yalnızca. Teşekkür ederim abi. Yine sizinle aynı fikirdeyim. Cemce sevgilerimle...  20.12.2020 10:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1349
Toplam yorum
: 3614
Toplam mesaj
: 73
Ort. okunma sayısı
: 1693
Kayıt tarihi
: 30.01.11
 
 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler veTanıtım, A.Ö.F. Adalet Yüksek Meslek ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster