Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Nisan '08

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
14004
 

Çiftler geçmişte yaşadıkları ilişkileri birbirlerine anlatmalılar mı?

Çiftler geçmişte yaşadıkları ilişkileri birbirlerine anlatmalılar mı?
 

http://www.turkei.net/news_detail.php?id=25463


İlişkilerde başlangıçta önemsiz gibi görünen bu durum, ilerleyen zamanlarda huzursuzluklara yol açabilir. Aslında bu davranış şekilleri kişilere göre değişmekle birlikte, genel hatları şu şekildedir.

    Her iki taraf da anlatmak istemezse sorun yok demektir. Normal şartlarda anlatmak istemeyenler, dinlemek de istemezler. Her iki taraf da anlatırsa bir açıdan bakıldığında bu dürüstçe bir davranış olarak gözükebilir. Ancak bunun da bir sınırı olmalıdır. Erkek anlatmak ister, kadın istemez. Kadın anlatmak ister, erkek istemez.

Benim kişisel görüşüm, kendim anlatmadığım gibi anlatmak isteyeni de susturmak yönündedir. Ama değişik görüşlere de saygı duymak gerekir diye düşünüyorum. Ama karşısındaki insana güven vermek için, geçmişini en ince hatlarına kadar anlatılmasını da doğru bulmuyorum. Şimdi anlatacağım olay, bunun mahzurlarını göstermek açısından iyi bir örnek olacaktır.

Yakın bir arkadaşım kendinden yaşça küçük bir bayanla bir ilişki yaşamıştı. Sanıyorum bu ilişki 1 yıl civarında sürmüştü. Hatta o arkadaşımın sevgilisine 1 de murat marka araba aldığını hatırlıyorum. Daha sonra ilişkileri bitti. Bir müddet sonra adamın biri, arkadaşımın cep telefonundan arayarak aynen şunları söylemiş:

- Utanmıyor musun? Senin yaşında bir adam bu yaştaki bir kızla ilişki kurmaya. Arkadaşım bu olayı bana anlatırken, güler misin? Yoksa ağlar mısın? diyordu. Tabii böyle bir telefon karşısında vereceği cevap ise küfürlü bir yanıt olmuş.

İşin aslı ise şuymuş. Aslında arkadaşımın ilişki yaşadığı bayan, manken gibi çok güzel bir kızdı. Ama ahlak anlayışı konusunda o kadar iyimser olmadım. Bu tipler, genelde erkeklerin paraları yiyen, sosyetik fahişelerdir. Arkadaşımdan ayrıldıktan sonra genç ve zengin bir adamla birlikte olan bu kişi, önce kendisine BMW marka bir araba aldırmış, daha sonra da karşısındakine güven vermek için geçmişte yaşadığı ilişkileri anlatmış. Hatta arkadaşımın telefon numarasını bile vermiş. Aradan birkaç yıl geçtikten sonra, arkadaşımı arayan bayan, bu olaydan çok pişman olduğunu, o zamanki erkek arkadaşından ayrıldığını ve tekrar kendisiyle birlikte olmak istediğini söylediğinde, arkadaşımın verdiği cevap, h.s.. or…. olmuş.

Yukarıdaki durum istisnai bir durum. Şimdi ise evlenmek amacıyla arkadaşlık yapan kişilerin durumuna bakalım. Kadın veya erkek, daha evvel nişanlanmış olabilir. Mutlaka erkek veya kız arkadaşları da olmuştur. Kişi nişanlanıp, ayrıldığını söyleyebilir. Hatta detaylara girmeden kaç tane arkadaş tanıdığını da söyleyebilir. Çünkü eğer nişanlanıp, sonradan ayrılmış biri başlangıçta daha önce nişanlandığını anlatmaz, daha sonra nişanlandığı ortaya çıkarsa karşısındaki kişi ona karşı güvensizlik duyar. Ancak, birlikte yaşadığı kimseyle ilgili yatak sahnelerini anlatmak istemesi ise kabul edilemez. Maalesef bunları anlatmak isteyen kadınlar veya erkekler de vardır hayatta. Büyük bir kesimin bu konuşmalardan hoşlanmadığını düşünüyorum ama içlerinde hoşlananlar da çıkabilir.

Magazin dünyasında yaşanan ilişkilerde bunların anlatılmasına gerek yoktur. Çünkü bunlar herkes tarafından bilinir. Hatta kişiler ne kadar çok ilişki yaşarlarsa o kadar prim yaparlar. O dünyada birlikte oynadıkları bir dizide, kendisinin çocuğu rolündeki biriyle, gerçek hayatta evlenenlere rastlandığı gibi, kendi kızından küçük bayanlarla ilişki yaşayanlara da rastlamak normaldir.

Ama magazin dünyası dışında, çiftlerin geçmişte yaşadıkları ilişkileri birbirlerine anlatma konusunda iyi düşünmeleri gerekmektedir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gelmişe Tazı derler.. Tazı'nın peşinden ardına bakmadan koşturup gitmeyi önerir, özellikle zemanemizde bol bol ilişki yaşayan yaşamacılara geçmiş olsun der, gelecekteki ilişlilerinde tebdili kıyafetle çalışıp tedbiri elden bırakmayıp yakalanmamalarını niyaz ederim.

Yalınayakbaşıkabak 
 18.04.2008 12:28
Cevap :
:)  18.04.2008 14:47
 

Aslında yine bana çıkış yolu oldunuz Erol abi.Kafamı karıştıran bir konuydu bu,bayan erkek bi çok arkadaşıma soruyordum bu soruyu son günlerde habercimde yazı başlığınızı görür görmez okumam gerek dedim.Aslında ben anlatılması gerektiğini savunuyorum geçmişin,ben karşıdakine her zaman dürüst ol şeffaf ol mantığıyla yetiştiğim için eşim olacak diye baktığım birinede bu konuda dürüst olmam gerekir diye düşünüyorum.Ama sorduğum herkes geçmiş geçmiştir diyor,sen onunla bir yola çıktıysan senden öncesi seni,ondan önceside onu ilgilendirmiyor olmalı ilişkilerde diye yanıtlar alıyorum.Önünüze bakıp bu saatten sonra dürüst olmk daha önemli diyorlar.Acıkcası ben bilsem çok kıskanırım ve hep süphe duyarım(fazla kıskancım ne yapayım:)) ) karşıdakininde bana şüphelerle bakması beni rahatsız eder.Keşke geçmişte bazı şeyler yaşanmasa diye yanmakta çok geç artık bir vakit sonra.En önemlisi geçmişe mazi diyebilip,geleceğe sıkıca ve dürüstce tutunmak galiba...Teşekkürler yüreğinize sağlık abi...

sbseda.. 
 18.04.2008 10:14
Cevap :
Yabancı filmlerde ve dizilerde çok rastlamışsınızdır. Orada çiftler evlenmeden önce rahip sorar. Bu evlilik hakkında olumsuz bir şey söyleyecek varsa ya şimdi söylesin veya ebediyete kadar sussun der. Eğer ileride herhangi bir şekilde evliliklerini tehlikeye düşürebilecek cinsten bir gizli durum varsa bunu söylemek gerekebilir. Ama normal şartlarda ben geçmişin anlatılmasını doğru bulmuyorum. Sevgiler, esen kalın.  18.04.2008 14:41
 

"Beşik kertmesi" .. Böylece geçmiş diye bir şey olmaz. Anne karnından kocaya geçiş sağlanır. Sen sağ ben selamet :))

Nilgün Akad 
 18.04.2008 0:05
Cevap :
:)) Valla haklısınız. En iyisi de bu yöntem galiba. Sevgiler, esen kalın.  18.04.2008 14:37
 

Eşler geçmişte ilişki yaşamamalıdır. Derler ki; "Yollar yürümekle aşınmaz." Bunu söyleyen galiba hiç bir Cami önünden geçmemiş, geçseydi eğer; eşikteki mermerlerin bile aşındığını görecekti. Nerede kaldı insan! Son söz; adamın bıyığına sinek konmuş, yol olur diye kesmiş. Sağlıcakla kalınız.

Canmehmet 
 17.04.2008 12:36
Cevap :
:)) Tabii, bilhassa kız çocukları gerek babaları, gerek ağabeyleri tarafından evden dışarı çıkarılmamalı, ancak evleneceği zaman kocasına gösterilmelidir. O zaman geçmiş ilişkileri diye bir konu da olmaz zaten. Selamlar, esen kalın.  17.04.2008 13:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 975
Toplam yorum
: 7880
Toplam mesaj
: 126
Ort. okunma sayısı
: 3305
Kayıt tarihi
: 16.01.07
 
 

2017 Basın özgürlük endeksine göre 180 ülkeden 155. sırada olan ülkemizde yemek tarifleri  ve tel..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster