Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ağustos '09

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
633
 

Çıkarın maskelerinizi

Çıkarın maskelerinizi
 

İnsanlar ortalıkta maskeleri ile dolaşıyor. Bir çıkarsalar maskelerini altındaki "ben"i görseler, hayat daha yaşanılır olacak. Güzelik ve çirkinlik ortaya çıkacak. Ne yazık ki insanlar riyakar, çıkarcı ve acımasız. Öyle bir dünyaki bu dostluk ve arkadaşlık para ile ölçülür olmuş. Öyle bir dünya ki bu, fırsatçılık almış başını gitmiş.

Barış, kardeşlik, dostluk, iyilik gibi kavramların içi boşaltılmış. Yerine para, pul, fırsatçılık, taklit, yalan, mevki almış. Eşitlikler ortadan kalmış. Gelişme adına, yeni bir dünya adına güzelliklerin yerini çıkar almış. Kimse kimseyi tanıyamaz olmuş, yüzlerindeki maskeden dolayı.

Oysa düşünün kimsenin maske takmadığı, şeffaf olduğu, güzelliklerin duygularla, sevgi ile ölçüldüğü, yalanın olmadığı güzel bir dünya düşünün. Evet haklısın bu bir ütopyadan ileri gidemez. Sadece güzel insanların ütopyası.

Duyguları da kirletmişiz kirlenen dünya ile birlikte. Sadece dünya değil kirlenen, yokolan… Duygular kirli, insanlar kirli. Akıl bile kirlenmiş. Umut yok mu? Var elbet. Eğer yaşıyorsak umut var. Biz göremesek bile yetiştireceğimiz geleceğimiz için umut var. Onun için güzel olan her şeyi, duyguyu, aklı, bilimi çocuklarımıza, gençlerimize kazımak, kazımak…

Temiz bir evren için, temiz duygular için maskelerinizi çıkarın, koyun bir kenara … Sadece siz olun. Siz olun ki , gerçeği bulun, sevgiyi bulun, paylaşın…

http://www.turkiyeinternette.com/haber/3675-makale-cikarin-maskelerinizi.html

TİN

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 384
Toplam yorum
: 102
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1661
Kayıt tarihi
: 02.05.09
 
 

Yazmayı, okumayı, paylaşmayı, özgürlüğü seven, "BİLGİ"lenirken, "BİLGİ"lendiren dünya insanıyım. Lai..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster