Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Efsane FB 1907 Baterist Metin

http://blog.milliyet.com.tr/efsanefb1907

27 Ağustos '07

 
Kategori
İstanbul
Okunma Sayısı
1789
 

Çile Metropolüm Çile !..

Çile Metropolüm Çile !..
 

Ahh İstanbul, canım, güzelim İstanbul... Güzelliğin dillere destan... Şarkılara, şiirlere sığmıyor caziben... Sensin dünyanın incisi, cümle alemlerin gözü üzerinde. Yaşamaya doyum olmazdı, birde şu trafik keşmekeşin olmasa.

İstanbul' da yaşamaya çalışıyoruz, seviyoruzda tabii ama yıllardır aynı dertten muzdarip, söylenip duruyoruzda. Metropolde yaşıyoruz, gel gelelim ulaşamıyoruz. Uzun yıllardır sinirleniyoruz, sabah - akşam yakınıyoruz. Bazen sabah ve akşamla sınırlı kalmıyor, öğlen, ikindi falanda aperatif şikayetlerimiz oluyor. Gitmemiz gerekiyor illaki, gidemiyoruz bir türlü. Metropolün içerisinde, trafik keşmekeşinde esir oluyoruz saatlerce. Sinir, stres, egzoz gazı ömrümüzden çalıyor mütemadiyen.

Hal böyleyken, karadan biryerlere ulaşmak bu kadar çileliyken, acaba yetkililer neler yapıyor? Tüneller, viyadükler, alt geçitler, üst geçitler... Bunlarda çözüme etken icraatlar, bunların faydası olmadığını söylemek vicdansızlık olur sanırım. Benim anlamadığım, boğazda ulaşım için denizden neden yeterince faydalanılmadığı. Hiç olmazsa boğaz yollarında, niçin insanlar bu eziyetlere maruz kalmadan ulaştırılmıyor? Deniz gibi bir nimetimiz var ama galiba yemeyi bilmiyoruz.

Bir zamanlar vapurlar vardı, bizim çocukluğumuz onların yaşlılığına denk gelmiş olmalı ki 25 sene kadar önce emekli edildiler. Boğazda boydan boya giderlerdi otobüs gibi. Sanırım zarar ediliyor, para kazandırmıyor gerekçesiyle kaldırıldılar. Şimdi merkezlerden karşı taraflara, adalara ve birkaç uzun mesafeye çalışıyorlar.

Ne olur boğaz vapurlarımızı geri verseler? Zarar mı eder? Hiiç sanmıyorum, en kötü ihtimalle masraflarını çıkartırlar bence. Ayrıca hizmette kazanç ikinci planda değil mi? Ne olur vapurları koysalar yeniden? Hem nostalji yapsak, hem de huzurla ulaşsak. Siniri, stresi karada bırakıp kendimizi iskeleden vapura atsak. Temiz havayı ciğerlerimize hatırlatıp, ömrümüze ömür katsak.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Şöyle bir boğaz gezisi... Yok yok, iki hatta üç, beş boğaz gezisi çok süper olurduu... Sevgiler.

Baterist Kızı Melisa 
 02.10.2007 18:04
 

istanbul hiç vazgeçilmeyecek bir aşk gibi.. trafik, gürültü, kirlilik, insan karmaşası, kalabalık gibi bütün olumsuzluklara rağmen öyle güzel yükseliyor ki yedi tepenin üzerinde... ben de vapur sevdalısıyım... hatta bu yaz çoğu haftasonu heybeliada yolunu tuttuk arkadaşlarla, sırf uzun soluklu bir vapur keyfi olsun diye...:))

sebnemstravel 
 27.08.2007 16:51
Cevap :
Kıymetli arkadaşım... En güzelini yapmışsınız...Temiz havaa, püfür püfürr rüzgar... Çok güzel ama yaa, çookkk... En kötü günleriniz öyle olsun... Sevgi ve saygılarımla.  27.08.2007 18:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1907
Toplam yorum
: 4304
Toplam mesaj
: 437
Ort. okunma sayısı
: 3614
Kayıt tarihi
: 28.07.07
 
 

03 Şubat 1967 İstanbul doğumlu, romantik bir müzisyenim işte... Müzik, bateri, spor, Fenerbahçe, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster