Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Haziran '19

 
Kategori
Astroloji
 

Çilek Dolunayı

17 Haziran 2019 Pazartesi günü, 11:30 da 25 ° Yay'daki dolunay, bu yıl şu ana kadarki en önemli ay evresi. 
Çünkü 5 Ocak güneş tutulması ile başlayan mevcut tutulma döngüsünün son ay evresidir. Bu uzun süreli hayallerinizi gerçeğe dönüştürecek bir enerjidir.
Yay burcundaki Ay hayata iyimser bir yaklaşım veriyor! Ve başınız belaya girse bile bir şekilde işler yoluna giriyor.
 
Bu Dolunaya Çilekli Ay deniliyor. 
Peki, Çilek dolunayı nedir?
Haziranda olan Bu Dolunay, adını yabani çileklerin olgunlaşan meyvelerini toplamak için bir sinyal olarak bilen Kuzey Amerika'daki Algonquin kabilelerinden almış.
Avrupa’da ise Bal ayı olarak da tasvir ediliyor. 
Yani bu açıdan yılın en tatlı dolunayı denilebilir:)
 
Dolunayı bu şekilde adlandırmak, eski bir uygulama, yeni bir şey değil. Eski halklar, ay takvimini izleyerek mevsimleri sıklıkla takip ederlerdi. Dolunay ve yeniaylar her zaman en çok merak edilen şeylerden biri. Hemen herkes bugünün enerjisinden yararlanabilmek için ayları takip eder. 
 
Çilek Ayı, tüm dünyada romantizm ve evlilikte mutlulukla ilişkilendiriliyor. 
Bu, sevdiklerinize her zamankinden fazla ilgi ve şefkat göstererek ve hayatınızdaki ilişkileriniz üzerinde çalışmak için mükemmel bir zaman demek. 
İki insan arasında kopmuş bir ilişkiyi iyileştirmek için, ilişkilerinizi geliştirmek ve yaşamınızdaki sevgiyi artırmak için bu dolunayın enerjisinden faydalandığınızda bir sihir etkisi var.
 
Dolunay Anlamı
Bu dolunay, meyvelerin - özellikle çileklerin - toplanmaya hazır olduğunun bir işareti olarak kullanılır. 
 
Ektiğiniz şeyleri toplama zamanı geldi.
Çoğunlukla dolunay, yeni ayda ektiğimizi biçtiğimiz zamandır.
 
Dolunaylar bizi hayatımızdan bir şeyleri temizlememize ve salıvermemize enerji olarak yardımcı olur.
Ayın parlak ışığı bilinçaltımıza ışık tuttuğu için bu rahatsız edici olabilir. Duygular ve içgüdüler dolunayda zirveye ulaşır. Artan duygusal gücünüzü ve sezginizi kullanın. 
Dolunay enerjisini bilinçaltınızı temizlemek, Bilinçaltı bilinçlendirme - kötü alışkanlıkları bırakmak ve karanlık enerjili bir varlık tarafından rahatsız ediliyorsanız kurtulmak için kullanılır.
Kişisel ilişkilerinizi tarafsız ve dengeli bir şekilde görmenizi sağlar. Herhangi bir ilişki dinamiklerini veya uyumsuzluğa neden olan olumsuz duyguları açıkça görürsünüz. Ve böylelikle düzeltme şansınız olur!
 
Yay burcundan etkilenen organlar
Karaciğer, uyluk kemiği, kuyruk kemiği, kalça kasları, kalça eklemi, bel omurları, bel kası.
Bu organlar artık daha hassastır, bu yüzden onlara daha fazla özen gösterin.
 
Dolunayın olumsuz yanı:
Satürn'ün karşısındaki Mars, olumsuzluk, kötü haber, hata, engelleme, hayal kırıklığı ve gecikme getirilebilir. Öfke, kıskançlık, anlamsızlık, reddedilme, sözlü ve fiziksel taciz ve zorbalık riskini arttırır. Bu ayrılıklara, zayıf özgüvene, iletişim sorunlarına ve üzüntüye yol açabilir.
 
Savaşmak için geçerli bir nedeniniz yoksa bu enerjiyi araştırmalar veya bulmaca çözme gibi zihinsel çalışmalara uygulayın. Sinir ve itici enerji birikiminin farkındalığı, daha üretken sonuçlara yol açacaktır.
Aksi takdirde, başkalarında tehdit, kötüye kullanma veya korkutma şeklinde kullanırsanız bu yıkıcı enerjinin kendinize döndüğünü görürsünüz.
Harekete geçmeden önce iki kez düşünün.
Bu olumsuz sonuçlardan kaçınmanın anahtarı, hayalleriniz üzerinde çok çalışarak kendinizi meşgul etmektir. Bu bir maraton, sprint değil. Bu nedenle kontrollü enerji salımı en iyisidir. 
 
Bu dolunayın İyi yanı:
Artan duygusallık, size verdiği çekicilik ve cazibe, tutkulu romantizm ve ruh eşinizi bulmak için güzel bir dolunay yapıyor.
 
Jüpiter iyimserlik, cömertlik ve iyi şans getirir. İyi niyetler, özellikle büyüme ve mutlulukla ilgili şeylerde başarıyı arttırır. 
 
Bu, gruplara katılmak, uzun bir yolculuğa başlamak, yüksek öğrenim kursuna katılmak veya yasal işlem yapmak içinde uygun bir dolunaydır. 
Bu dönemdeki doğumlar ve evlilikler büyüme ve iyi şanstan faydalanacaktır.
 
Dolunayda negatif enerji temizliği yapmak Manevi yolunuzda size büyük ölçüde fayda sağlayacaktır. Evinizi ya da ofisinizi temizlemek, negatif enerjiyi serbest bıraktığı ve ışığın içeri girmesine izin verdiği için ayrıca önemlidir.
 
Bu Dolunayda Okunabilecek Esmalar:
Dolunay saatinde yani 11.30 da
 “Ya Rahman Ya Rahim” 556 adet
Kuvvetlendirici ve düzeltici enerjileri vardır.
Şifa ve refah, yardım sağlamak ve isteklerin olması için okunur.
Ayrıca dolunayın 1 gün öncesinden dolunay günü ve ertesi gün olmak üzere 3 gün boyunca Güneş saatlerinde okunması fayda verir.
 
Bu dolunayın Taşı:
Karanlık enerjiyle başa çıkmamıza yardımcı ve koruyucu olması için şifa kristali olarak Shungite öneriliyor!
 
Siyah neredeyse her zaman batı büyüsündeki korumanın rengidir, çünkü büyünün karanlıkta gizlediği söylenir, böylece kötü şans onları bulamaz. Olumsuz insanların veya hayatınızdaki kötü şansın giderilmesine yardımcı olmak için kullanılabilir. 
Shungite'deki antioksidan özellikleri, toksinleri, bakterileri, virüsleri ve serbest radikalleri ortadan kaldırarak bağışıklık sistemini güçlendirmek için de son derece yararlıdır. İyileşme güçlerine sahip olduğu bilinmektedir ve iyileşme sürecini hızlandırır.
Kötülüklerden korunmak için yeteneği bulunmaktadır. Negatif enerjileri emer ve negatif veya zararlı herhangi bir şeyden koruma sağlar ve onu bir insandan veya alandan çıkarabilir. 
 
Ruhsal büyüme getirir. Olumlu bir dönüşüme ve daha yüksek bir bilinç durumuna ulaşılmasına yardımcı olabilir.
 
 
  • *Bu yazıda kendi yorumlarıma ilave olarak aşağıdaki kaynaklardan da faydalandım 
  • https://darkstarastrology.com/full-moon-june-2019/
  • https://astrologyking.com/full-moon-june-2019
ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 180
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1284
Kayıt tarihi
: 10.11.16
 
 

Yaklaşık 20 yıldır Kişisel-Ruhsal Gelişim, EFT ve Kuantum Enerji ile ilgili araştırmalar ve çalış..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster