Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Nisan '08

 
Kategori
Tasarım
Okunma Sayısı
7861
 

Çılgın bikiniler

Çılgın bikiniler
 

Resimler Milliyet 'ten


Eskiden sıkıntıları atmak için: ‘’Ne Londra konferansı, ne Vietnam savaşı’ bizi ilgilendirmiyor derdik. Devirler değişti şükür, sloganlar da değişti tabi… Şimdilerde diyoruz işte; Ne Avrupa Birliği, ne türban, ne mürban, ne ihraç fazlası kedi ticareti bizi bu günlerde ilgilendirmiyor artık. Blogcu’lar arasında da tık uğruna kırılan kafalar, kollar, inceden yağdırılan karlar, sokuşturulan laflar…Değer mi hiç? Değmez!

N’oluyoruz dersiniz ? Resimlere bakın anlarsınız.Yaz geldi yaz! Elbiseler fora! Edelim kumsala funda, Gayna’lar suya, bordo iskelemiz paserella, reis dümene! Yeke’ler elde, seren cundanın gölgesinde, çamçaklar emniyette, hey anam hey! Halikarnas Balıkçısı gibi eselim kükreyelim: ‘Aganta, borina, borinata.’

Mayolar alesta! Gönüller yelkenleniyor ta buramıza kadar. Dalalım maviliklere, maviliklere bulanalım. Kumlarda debelenelim. Mavi rüyalarımız olsun. Maviliklere yelken açalım. Halikarnas Balıkçısı gibi Gökova Körfezinden seslenelim: ‘’Ver mavini serinliyelim biraz!’’ diyelim. Akşamları da heyamola çekelim. Iskarmozları kurutalım, çoban ateşimizi yakalım. Dans edelim sabaha kadar. Testilerimizden şarabımız bitmesin.

Aşk tazeler gibi şarabımızı tazeleyelim. Çalsın gitarlar. Geç vakitlere kadar. Sabah yıldızına günaydın deyinceye kadar.

Bu sene işimiz iş. Mayolar renkli renkli. Cicili bicili. Çeşit çeşit, beğen beğen al.Yedek al. Komşuna al. Karına al. Sevgiline al.

Bu yıl bikini yine moda. Bikini’ler, Tanga’lar, yokiniler, ipkini’ler var, iple tutturulan yani. Bir de kadın erkek haşemalar var. Onların dünyaları da, hülyaları da üzerinize afiyet. Etlerini, saçlarını göstermiyorlar. Otelleri ayrı, plajları ayrı. Ortadan hamur keser gibi bir çarşafla ayrılan denizin bir kısmıyla karışık kumsalı, duşları, kabinleri. Deniz ise ortak kullanılıyor. Rüzgar esiyor, deniz dalgalanıyor. Onların çimdiği sular da sana bana geliyor. Bu hak mı şimdi? Ne bu la?!..Ne la bu?!

Ört ki, ölem!

Mayo, bikini desen ve tasarım yarışmalarına sık sık rastlarız artık Büyük mayo ve bikini firmaları takvim yapraklarını bikinilerle doldurdular zaten. Şimdi onların canlılarını sahillerde göreceğiz.Mayolar renklendikçe çılgınlaşıyor.

Mayo ve bikini dünyasında neler var? 2008 kreasyonları ile mevsime ‘Hello’ demek için hazırlanan tanınmış moda dünyasında bu yıl da sevimli koleksiyonlar var. Geçen yılki Birgitte Bardot bikinileri revaçtaydı. 60’lı yılların ünlü yıldızı B.B.’nin, ‘’Tanrı, kadını yarattı’ adlı filmde giydiği bikinisinden esinlenilmiş ve çok tutmuştu.. Siyah beyaz ekose kumaşlardan hazırlanmıştı, bilirsiniz. Ve sevimli dantellerle süslenmişti. Bu danteller sayesinde de bir anda masum ve çekici bir havaya bürünen BB’nin modeli üçgen ve straplesten idi.

KÜÇÜK GÖĞÜSLÜLER İÇİN: Mayo seçimi çok önemli. Küçük göğüslüler, mayonun üst kısmını parlak kumaştan seçmeli. Beden, düz kumaş olmalı. Böylelikle göğüs, ön plana çıkarak optik algılanmaya sebep olur.

BÜYÜK GÖĞÜSLER: Bikini altı desenli seçilmeli (Küçük göğüslülerin aksine) Göğsün taşmasını önlemek için balenli destek şart. Mayo, boyun bağlamalı olmalı. Kumaşı düz siyah seçilebilir.

KARIN PROBLEMİ OLANLAR: Mayo altı, üstü kemerli ve kalın olmalıdır. Üst kısım büyük değil, küçük motifli olmalı. Renk, siyah ve bordo olmalı.

KİLO SORUNU : Düz siyah, kahve renkleri seçilir. Desenden uzak olmalı Göğüsler biraz kapalı yaka olmalı. İç destek balenle desteklenmeli.

KALÇALAR GENİŞSE: Düz renkler seçilmeli. Basen oyuntusu aşırı olmamalı. Ağ yüksekliği geniş olmalı. Mayonun alt kısmı için kemer, kalın ve çepçevre kuşatmalı. (İki veya üç parmak)

KALİTE: Kumaş pahalı ise, mayosu da pahalı değildir. Böyle bakmak lazım. Büyük firmalardan, çabuk kuruyan kumaşlar almak lazımdır.

NELERE DİKKAT GEREKİR?: Vücudu toparlayan kumaş türü olmalı. Kadının en kritik yeri göğsü ve basenidir. Üzerimize oturan kıyafetlerimizi tercih etmeliyiz. Ne kadar dikkat etsek de deforme olması kolay ürünlerdir mayolar. Devamlı güneş ışığı, kullanılan kremler ve deniz suyundan arındırılmayan mayolar önemli yıpranma faktörleridir. Kolay kurumasın, dışını içine çevirmek lazımdır. Kumaşın içindeki polyester fazla ise, çabuk kurur. Bunların oranları kenarlarında yazılıdır zaten. Kumaşın ağırlığı da önemlidir.180 gramlık kumaş kullanılması idealdir.

MİNYON TİPLER: Daha özgürdürler. Üst bedenleri kısa ise bunu uzatmak için çizgili kumaşlı olanların tercihi gerekir. Desenleri de büyük seçmelidir

NASIL SAKLANMALI? Gölgeye sererek kurutmalı. Kapalı, havasız yerlerde bırakmamalı.Hele poşetlere tıkıştırılmamalı. Üzerimizdeyken kurutmamalı. Deniz suyundan iyice arındırmalı.

HANGİ SIKLIKTA DEĞİŞTİRLMELİ? : Mayolarımızı bir iki sezon severek kullanmaya sıkıldığımızdan, modası geçtiğinden, deforme olduğundan, elimizdeki mis gibi mayolarımızı bir kenara atmaktayız.

TESETTÜR: Edep yönünden şehveti uyandırmayacak tarzda giyinmek anlamına gelen kapalı giyimdir tesettür. Olur a! Ya adamın şehveti yoksa? İngiliz D.Telegrafh Gazetesi, ‘Türk sahillerinde bu giyim , üstsüzler kadar revaçta.’diyor. Bu mayolar, güneş ışığı alıyormuş. Ten de bronzlaşıyormuş. Başbakanın kızı, Amerika’da yaşamasına rağmen, Fatihte üretilen haşemacı’dan tedarik ediyormuş deniz giysisini.

Bu bilgileri, kendimize mayo beğenirken, büyük bir firmanın tezgahtarına ‘mini defile’ yaptırarak, sizler için not aldık. Nasıl diyorlar ona, ’Araştırma gazetecilik’ yaptık. Ara yerde camlı odamızdan çıkmalı, dolaşmalı, bakmalı ne var ne yok diye di mi?! Köşe yazarlığımızı ?! sekreterime emanet edip, yollara düştük.

Daha sonra Kemeraltındaki haşema’cılara uğradım. Biraz da onlardan bilgi alalım dedim. Çember sakallı tezgahtara ‘Malları görelim, bana uygun bir haşema arıyorum’ demeğe kalmadı, ’ Sizde hiç haşema giyecek surat yok!’ demesin mi? Hevesimiz kursağımızda kaldı…

RESİMALTLARI: 1-Tesettürlü bayan 2-Tesettür deniz kenarında 3- Havuz başında 4- Bol desenli bir kıyafet 5- Havuz başında tesettür 7- ‘İpkini’ modası hala var. (İple tutturulmuşu) 8- Aile boyu haşemalılar 9- Suları yara yara tesettür 12- Miranda’nın cazip bir pozu 13- Leopar desenli seksi mayo 14- Alt ve üstü değişik kumaştan 16- Manken Miranda Keryy modacıların baş gözdesi 17- Yeşil desenli mayo 18- Seksi beyaz bağcıklı 19- Sade, güneşte kavrulmuş 20- Bol desenli , beli kapatan cinsinden 21- Seksi kahve rengi bu yıl moda renk 22- Deri mayo 23- Beli açık mayo 24- Üstsüz mayo 25- Dantelli yeşil takım 26 Nefis bir bikini 27- İpkini ile karışık yokini (Ne demekse) 28- Apaçili tanga ve üstü fora! 29- Alt başka renk.Üst ise sır.Gizemli mayo! 30- Sırtı açık mayo 31- Değişik bir beyaz bikini 32- Seksi yün mayo 33 Köpek aksesuarlı bikini 34 Bir başka seksi bikini.

RESİMLER: ( Azzzzzzz, sonra)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ortki ölem google araştırırkene :) buldum sizi www.bartin74.net/sayfalar/izmirpostasi.asp?id=187...ayrıca buralarda da yazılarınız var mış :) bu yazınız 3187 kişimi ne okumuş...waayyy bu kadar okunur olmak çok güzel üstelik bu MB okunma oranınız. Diğer sayfanınız ayrıca..kıskandım :) cidden kıskandım ....Darısı başıma demiyecek kadar şuursuz :) değilim...başarılarınız devami üstad...sağlıkla...selamlar ve sevgiler gönderdi gelincik size.

B Gelincik 
 14.09.2009 9:59
Cevap :
Yazılarımın ilkinden, sonuna kadar okuyan blogda bir İzmirli doktor Hanım vardı. Şimdi de siz. Ona hayran olmuştum bu gayretinden dolayı. Şimdi de size. Okunuyorum diye değil. Fikirlere önem verildiği için. Demek sayfalar karıştıra karıştıra çocukluğumun memleketine kadar gittiniz ha?! Ben şaşmayayım da kimler şaşsın! Ben sizi az bile öğmüşüm. (Aman aman, şimdi de öğmeğe başlamayayım. Gene lâf işitirim sizden!) Ben de selam ve saygılar sunarım Gelinck.  14.09.2009 13:23
 

Acaba bu yaz mayoda moda ne derkene siz yetiştiniz imdadımıza.. Valla efendim tık demek herşey demek oldu artık devir tık devri. Tıkın varsa aç kalmazsın tıkın yoksa sesinide çıkaramazsın.. Sankim büle bir hava hakim internet modasında hemde ciddi bir şekilde.. İyi ettiniz bilgilendirdiniz. Hatta ben girer arada yine okurum yabni tıklarım :) Sevgim saygımla bilgiler için teşekkür ederim..

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün 
 25.04.2008 11:28
Cevap :
''Bikineler rengarenk / Açarlar çiçek çiçek / Hepsi zarif kelebek / Bu gönüllerle nidek?/ Elbet plaja gidek/ Mayonun hakikisi / Benekli fıstıkisi/ Ölme de yanında yat / O la la la,ne rahat! '' Saygılarımla.  25.04.2008 12:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 3879
Toplam mesaj
: 498
Ort. okunma sayısı
: 884
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster