Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Eylül '14

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Cilt güzellliğini koruma altına alın

Cilt güzellliğini koruma altına alın
 

Yaş almanın belirtilerini yüzünüzden arındırmanın en akıllıca yolu zamanında ve yaşında yapılan uygulamalardan geçiyor. Gençliğinizi geri kazanmanın yolu her zaman estetik operasyon içermek zorunda değil. Anti aging operasyonların son seçim olması için kendinize olduğu kadar cildinize de ayrıca önem vermeniz gerekiyor. İlerki yıllarda olası bir estetik operasyon için kendinizi nasıl hazırlarsanız, operasyon sonrası da o kadar iyi sonuçlar alırsınız. Bu kural hiç bir zaman değişmez bir gerçektir.

Cildinize düzenli bakımı uyguladığınız sürece estetik operasyona ihtiyacınızı ertelemiş olursunuz.

35 yaşından sonra cildin ihtiyacı olan kolajen, hyalüronik asit dolgu gibi cildinizin genç görünmesini sağlayan elementler gittikçe azalır ya da vücut tek başına üretmez hale gelir ve takviye gerekir. 40’lı-45’li yaşlardan sonra göz önünde bulundurmanız gereken bazı uygulamaları göz ardı etmemenizi öneririm.

 

Enjeksiyonlar: Eğer gözünüze ilk yaşlanma belirtilerinin izleri takılmaya başladıysa müdahale zamanınız gelmiş olabilir. Ne kadar erken yaşta önlem almaya başlarsanız dinamik görünümünüzü o kadar uzun süre koruyabilirsiniz.  Öncelikle doktorunuzun tavsiyesi üzerine karar verin. Önce sizin cilt şikayetleriniz önemlidir. Doktorunuz ihtiyacınız olanlara sizi dinledikten sonra karar verir. İlk başlarda ince çizgiler ve kırışıklıklar için botoks yerine hyaluronik asit içeren dolgular kullanılabilir. Botoks için uygun bir başlangıç yaşı yoktur ama anti aging koşullarında durum tabii ki biraz değişiyor. Eğer çizgileriniz derinleşmeye başlamışsa botoksla müdahala edilmesi gerekir. 45’li yaşlardan sonra kolajen üretimi tetikleyen dolgularla birlikte uygulanacak botoks, cildinizin gençliğini uzun süre koruyacaktır. Göz altlarını da unutmamak gerekir. Zamanla çukurlaşmaya başlayan göz altları ve çevresi için aynı zamanda özel içerikli hyaluronik asit dolgularını yaptırabilirsiniz.

Laser ve ışın tedavileri: Her geçen listeye yenisi eklenen invaziv tedaviler, gençlik ışıltısını kaybetmemeniz için seçenekler sunuyor. Lazerle cilt soyma, ve cildin gerginliği sağlayacak gibi seçenekler henüz operasyona ihtiyacı olmayıp küçük müdahalelerle görünümünü korumak isteyenler için ideal. Ayrıca güneşten ya da yaşlanmanın izleri olarak ortaya çıkan lekelenme sorunlarını ortadan kaldırabiliyorsunuz.

Cilt bakım ürünleri: Cilt bakımınızı en basit şekilde koruma altına almak günlük bakımını da nasıl sağladığınızdan geçiyor. Güneşten korunan ve her zaman SPF koruma kremi uygulana ciltlerde yaşlanmanın izlerine daha geç rastlanıyor. Evet bronzluk size zinde bir görünüm kazandırabilir ama bu ilüzyona inanıp saatlerce güneş altına yatmayın. Yaşlanmanın izlerini durdurmada cildiniz için birşey yapmak istiyorsanız günlük anti aging bakımlar bu ihtiyacınza cevap verecektir.

Sevgiyle kalınız :),

 

Dr. Güncel Öztürk

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

instagram takip: guncelozturk

facebook: guncelestetik

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 331
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 302
Kayıt tarihi
: 29.11.12
 
 

TIP EĞİTİMİ İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İstanbul UZMANLIK EĞİTİMİ İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster