Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Kasım '14

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
Okunma Sayısı
14044
 

Cilt ve yüz bakımında tıbbi hacamat tedavileri

Cilt ve yüz bakımında tıbbi hacamat tedavileri
 

Cilt Bakımı ve Hacamat


Özetle: Hacamat Tedavisi organlarda kapsamlı bir temizlik yaparak tüm vücutta tam bir detoks görevi üstlenir. Bunun sonucu olarak karaciğer, kalp, böbrek, bağırsak işlevlerini yerine getirdiği için kişide zihinsel açıklık ve enerji seviyeleri artar. Bu da kişinin cildine yansır.

Cilt sağlığın aynasıdır. Sağlıklı kişide cilt parlak, sıkı, pürüzsüz ve sıcaktır. Ayrıca cildin yapısında milyonlarca sinir ucu vardır. Bu sinir uçları hacamat yapanın iç organlarla iletişimini sağlar. Vücutta durgunluk, hareket eksikliği hastalık yapar. Hatta bu durumdan ruh sağlığı bile olumsuz etkilenir. Hacamat durgunluğu ve hareket eksikliğini engeller, vücut sıvılarına akışkanlık, esneklik ve incelik verir. Kısacası kan ve lenf dolaşımı düzene girerse birçok şey de düzene girer.

Yıllar içinde sigara, ilaç artıkları, geçirilmiş hastalıklar, hormonlar, kimyasallar, ağır metaller, hazır gıda katkı ve koruyucu maddeleri, stres, hava kirliliği, zararlı gazlar, solventler, toz, duman, vücuttan atılamayan metabolitler gibi sebeplerle oluşmuş tortu ve toksinler cildi direk veya indirek  etkileyerek  kan ve lenf dolaşımını bozar ve hücrelerin beslenmesini azaltır.

Ciltteki dolaşım bozukluğu bazı patolojilere sebep olur. Belirtileri yüz  bölgesi ve göz altlarında ödem(şişkinlik), nemlenme de azalma, ciltte yağlanma, akne, renkte matlaşma, kızarıklık, kaşıntı, siyah noktalar (komedon), bacaklarda selülit,  ciltte yaşlanma belirtileri, saç dökülmesi, cilt yüzeyindeki bağışıklık zayıflığına bağlı enfeksiyona eğilimler görülebilir.

Hacamat tedavisiile bütün bunların çözümü çok kolaydır.

Yüz ve ciltte yapılan hacamatincelik isteyen, özel bir uygulamadır. Bu tedavide kullanılan kupalar çok küçüktür. Cilt üzerinde uygulanan işlemde kullanılan malzemeler akupunktur iğnesi gibi ince olup estetik cerrahide kullanılan, hiç iz bırakmayan malzemelerdir.

Tedavi sonucunda ciltte tıkanıklar açılır, ödem çözülür, dolaşıma engel olan bası kalkar, kan ve lenf dolaşımı artar, kan tazelenir ve incelir, cilt rengi açılır, nemlenir, canlanır, tazelik gelir gerginleşir, yaşlanması gecikir.

Cilt ve yüze uygulanan hacamat tedavisi; tamamen doğal , hiçbir yan etkisi olmayan, başarılı sonuçlar alınan bir detox'tur. Tedavi sonucunda ciltte en küçük bir iz bile kalmaz.

 

Ciltte hacamat etkileri;

 • Ciltte incelmiş taze kan dolaşımı artar
 • Cilde tazelik ve parlaklık verir
 • Gözaltı şişlikleri giderir
 • Ciltte ödemi çözer
 • Kırışıklıkları giderir
 • Ciltte nemlenmeyi sağlar
 • Ciltte gerginlik verir
 • Cilt yaşlanmasını geciktirir
 • Sivilcelerin oluşmasını engeller
 • Siyah nokta(komedon) oluşmasını engeller
 • Cildi canlandırır
 • Saçlı deri iyi beslendiği için dökülme en aza iner

 

İnsan vücudu bir bütündür. İç organlardaki bozukluklar cilt içini bozar ve bu hastalıklar kendisini ciltte gösterir. Yani şunu söyleyebiliriz ki bir kişi hasta ise cildi de hastadır. Kişinin cildi iyi ise vücudu da iyidir. Hatta psikolojisi de.

Vücutta bir noktada başlayan anormallik diğer bölgelere de yayılırsa, bir bölgedeki temizlik ve yenilenme de diğer bölgelere yayılır.

Dr. Turanşah Tümer

Hacamat (Kupa Tedavisi) & Akupunktur Uzmanı

www.tibbihacamat.com

ANAHTAR KELİMELER: Ciltte Hacamat tedavisi, sivilce Hacamat, Akne Hacamat, Ödem Hacamat, Kırışıklık Hacamat, Hacamat, Tıbbi Hacamat, Çiçekçi , Tabelacı ,

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 4062
Kayıt tarihi
: 26.06.14
 
 

Dr. Mehmet Turanşah Tümer 1965 yılında Adana'da doğdum. Konya Anadolu Lisesini bitirdim, İsta..

 
 
Yazarı paylaş
 • Tümünü göster