Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Şubat '09

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
489
 

Çingene’m…

Çingene’m…
 

...


İşte şuradan kanattım dudağımı. Hani seni ilk öptüğümde parmağınla dokunduğun… Kan sızısı boynuma kadar indi işte. Gömleğimin yakasına ilişecek biraz sonra. Dokunsam elim de kana bulanacak. Dokunmasam yüreğim.

Biliyor musun ağlayabiliyorum artık? Gözlerim yaşı öğrendi. Kanattığım hiçbir yanım da acımıyor nedense. Kerpiç duvara yazdığım ismin hala duruyor. Yağmura ve kara rağmen. İşte şimdi oradayım. O duvarın önünde… Ve kan gömleğime de bulaştı. “Seni Seviyorum” dedim bir daha içimden. Önceleri “Seni Seviyorum”u devamlı söylersem anlamını yitireceğini, rutin hale geleceğini düşünürdüm. Ve sana “Seni Seviyorum” demediğim için bana kızardın. Şimdi günümün büyük bölümünü “Seni Seviyorum”a ayırıyorum. Ayırdığım her dakika Seni daha çok seviyorum.

Gece de yaklaşıyor. Sokak lambaları yandı bir bir. Ve bazı evlerin ışıkları… Sen bakışlı martılarda suskunlaştı. Senin gibi. Sustum ben de işte. Seni sustum bu gece. Beyaz pabuçlarım eskidi. Yenisini aldım. Onlarda beyaz. Bembeyaz düşlerimiz gibi. Karda kışta bile çıkarmadım ayağımdan. Yolda yürürken insanlar ilk önce pabuçlarıma sonra bana bakıyorlardı. Beyaz ve kış yan yana duramaz sanki. Karın rengini bile unutmuş şu insanlar.

Kırmızı şarap zamanı da geldi. Hani bir şişe şarap ve iki kadeh saklardık ya; şu kerpiç evdeki saklı köşemize. Ve her buluştuğumuzda sadece iki kadeh doldurur ve yudumlardık birbirimizin gözbebeklerine bakarak. Hâlâ saklı köşemize şarap saklıyorum ve her gelişimde bir kadeh sana bir kadehte kendime içiyorum. Gözlerin yok biliyorum ama gözlerine her baktığımda gördüğüm deniz yanıbaşımda. Ve denize bakıyorum şarabı yudumlarken. En çok yağmuru seviyorum böyle zamanlarda. Sırılsıklam ıslanmayı ve doyasıya ağlamayı sana. Hem yağmur gözyaşlarımı saklıyor bu kentten ve ağlamayı bilmeyenlerden.

Şimdi kanayan dudağıma değiyor gözyaşlarım. Ve yudumladığım şaraba karışıyor kan. Biliyor musun, ne gözyaşı ne de alkol senin acıttığın kadar acıtmıyor yaramı? Sana gül almayı da ihmal etmiyorum Çingenelerden. Sana alıyorum fakat yokluğuna (denize) atıyorum...

Çingene’m… Seni seviyor ve özlüyorum… Biliyor musun?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 143
Toplam yorum
: 336
Toplam mesaj
: 35
Ort. okunma sayısı
: 369
Kayıt tarihi
: 14.02.08
 
 

1983 Aksaray doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Aksaray'da tamamladım. Lisan eğitimimi Fırat Ünivers..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster