Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Ekim '08

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
756
 

Cinsel fanteziyi biliriz bilmesine de, Pavlov'un enikleri var ya...

Cinsel fanteziyi biliriz bilmesine de, Pavlov'un enikleri var ya...
 

Daha yeni başladık oyuna, ısınma turları!Bir türlü baş edemediğimiz cinsel hayatımızın karmaşasına yeni bir madde ekleniyor, benden söylemesi.
Samanlık kaçamaklarını bırakmaya ve mahrem dünyamızın kapılarını aralamaya başladığımız modern zaman içinde, birden “Çoşunuz, çoşturunuz “ kulvarına uçuşlar yapılıyor.

Aman dikkat…
İniş takımlarının bakımı yapılmadı henüz.
Çakılabilirsiniz! 

Evet sevgili okuyucu, gün geçmiyor ki, yeni bir fantezi, yeni bir seks oyunu karşımıza çıkmasın.
“Aaa, bir yaşıma daha girdim” tabirini, ne sık kullanır olduk bugünlerde.
Teknolojinin nimetleri bize bu imkanı sunarken, akıllara:
“Vay be eller aya, biz yaya “ çentiğini de atmıyor değil! 

“Hayat şartları, ekonomik krizler, işyerinde yaşanan stres içinizdeki ateşi söndürmüş olabilir. Ama, kıvılcımları tekrar ateşe döndürmek elinizde.
Hem de kolay bir yöntemle.

Eğer karşınızdakine gerçekten değer veriyorsanız, rutinden kurtulmak istiyorsanız; biraz hayal gücünüzü kullanarak, sizi ilk günlerin heyecanına götürebilecek yöntemler var:
Cinsel Fanteziler!"

Günümüzün, olmazsa olmaz sihirli konularından biridir bu.
Gördüğümüz zaman:

"Yaşasın, kurtulduk bu tekdüzelikten.
Ne o öyle; hep aynı, hep aynı. İçimizi fenalıklar basmıştı.
Artık bizimde; çok renkli, rengarenk bir cinsel hayatımız olacak" nidalarıyla,
arş-ı ala yı titretiriz!
Birbirine cinsel dünyasının kapısını, ardına kaçan açabilen insan evlatları olduğumuz için; yıllara yenilen aşkımızı, bu oyunlarla ilk günkü haline getirmeye çalışırız! 

Fakat duyuyoruz ki, bu kadar heyecanın, ateşin, maceranın bazen bir sigara içimlik duygusundan, farklı sonuçları da ortaya çıkabiliyor.
Zaman ilerledikçe ölüm sebeplerinin karşısında:
“Cinsel fantezi kurbanı” diye yazması nasıl bir durumdur?
Ya öte alemde?

“Söyle bakalım, sen neden buradasın?” sorusuna:
“Şey oyun oynuyorduk biz, cinsel hayatımız biraz renkli olsun diye. Meme uçlarıma elektrik verdi aptal kocam. Volt ayarını biraz fazla kaçırmış, o yüzden şimdi buradayım!” demek?!
Heyt be, nasıl bir çağdayız! 

İşin vahim yönü şu aslında:
Genellikle yabancı menşeli olan bu fantezi dünyasına, yurdum insanın direkt dalış yapmasından doğacak -traji komikleri bir yana bırakalım- absürd durumlar!

Geçmiş günlerde “Gazetelerden ve internetten çeşitli fanteziler öğrendim. Grup seks çok zevkliymiş.
Bu durumu benimsiyorum. Hadi grup seks yapalım''
diyerek eşini iknaya çalışan bir ülke erkeğinin durumunu hatırlıyorsunuzdur. 

Daha ileri gidip, “Cinsel hayatımıza renk katalım, daha heyecanlı olsun. Bak görüyoruz millet neler yapıyormuş” rekabetine bir başlarsak, nasıl haberler duyacağımızı tahmin edebiliriz. 

Her şeyi hızlı tüketmeyi seven bir toplumuz.
İletişim kanallarımız çoğaldıkça; içimizde ukte kalan ne varsa, gerçekleştirme telaşına düştük.
Bu telaş ve acele insanın başına türlü sorunlar açar. Atalar söylediyse doğru söylemiştir, yabana atmamak lazım. (Bknz; çeşitli atasözlerimiz!) 

Henüz cinsel hayata dair, hatta kadın- erkek bedenine dair; gerçekleri, doğruları olması gerekenleri bilmiyoruz.
Sağlıklı bir cinsel hayatın nasıl olacağı konusunda, kıt kanaat fikir sahibiyiz. 

Tabu sayılan nice normal konu, çeşitli facialarla son buluyor ülkemizde.
Cinsel eğitimin, okullarda verilmesi konusunda hala bir adım atılmış değil.
Gençler olması gerekeni bilmeden, teknolojik araçlar sayesinde, en uç noktalarda yanlış bilgiler öğreniyorlar.
Yoldan sapma diye nitelendireceğimiz; cinselliğin meta haline gelmesi, değersizleşmesi, önemsiz olması internetin çok kolay ulaşılan imkanları sayesinde daha hızlı olmakta. 

Hal böyle olunca, bilgisiz insana:
” Bak yap, pişman olmazsın” denilerek kıpkırmızı haz duyucuları göstermek;
Pavlov’ un deneyini haklı çıkarmaktan başka, bir şey değildir işte!

Sonuçlarının ne olacağını düşünmeye başlamalı mı?
Yoksa, bırakalım mı biz de kendimizi zevkin kucağına?!
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Genellikle yabancı menşeili bu konuda, henüz hazır olmayan toplumumuzun, daha nereye bakması gerektiğini bile anlamadan blog yorumculuğu işine balıklama dalmasıdır aslında sorun.Daha ne demiş ne anlatmak istiyoru çözmeden, kim demişe necidire takılıp kalan, yazan kişinin kimliği dışına çıkamayan, algısıyla memleketi parsel parsel kişi kişi fişleyen, yaftalayan daha sonra ışıksız zihninin küflü raflarında istifleyen ve sonrasında ne derseniz deyin size hızla taktığı at gözlüklerin arkasından bakan kitledir asıl sorun..Size de bir yorumuyla köstek olmaya çalışan bu insanlara karşı at gözlüklerini de aşan ışıltılı yazılarınızın sürmesi dileğiyle...sağlıcakla kalın..

Adam akıllı 
 20.02.2012 12:12
 

Bu yorum bana yapılsa idi, ben köpürürdüm herhalde. Oysa sen sakince hoşça kal deyip geçiyorsun. Vallahi bravo sana. Saygılar...

Engin Şahin Karadeniz 
 10.10.2008 18:12
Cevap :
Ne gerek var Sayın Karadeniz. Enerjimi yeni yazılarda kullanıyorum. Daha eğlenceli oluyor. MB yi ve buradakileri çok seviyorum. Teşekkür ederim size de, esen kalınız;-)  10.10.2008 18:48
 

Sorup duruyorum kendime ben de sık sık hata nerde diye? Birileri ya da bir şeyler bizde garip bir bilinç( ya da bilinçaltı_ veyahut bilinçdışı_) yaratmış. Üremenin ve hayatı idame ettirmenin temel kuralı olan ve yaratıcının yaratma eylemini insana miras bırakarak tabiat silkülasyonunu düzenlediği bu cinsel eylem neden bu kadar tabu? Doğrusu benim hayatımda aşamadığım, kıramadığım bir büyük çıkmaz sokak ve kararlarımdan, düşünce ve hayallerime kadar her şeyimi etkileyen bir anafordur cinsellik. Bizi böyle yapan toplum mu, ortak bilinç sahası mı, din mi, basın mı, aile mi, eğitim mi bilemiyorum fakat her kim ve her ne yaptıysa hayata dair tüm güzel şeylere (aşka, anneliğe, erkeğe, işe..) bir şekilde ve sürekli balçık gibi bir pislik bulaştırmayı başarmış, bence hayatlarımızda bundan daha kötü bir paradoks olamaz; zevk mi günah mı?, İlahi mi, şeytani mi?... Cinsellik sorunsalı üzerine bu dakikalarda yeniden düşünmemi sağladınız ( ve ya sebep oldunuz), biraz da çözümler, ha ne dersiniz?

dualyena 
 10.10.2008 17:47
Cevap :
Aslında her şey için hem çok düşünmeli, hem de çok düşünmemeli bana göre. Nasıl olacak derseniz? Cevabı kendiniz buluyorsunuz bir müddet sonra. Dış mihraklar kişiye yardımcı olamıyor. İçinizi dinleyin, o size yardımcı olacaktır. Teşekkür ederim. Esen kalın.  10.10.2008 18:52
 

Sadece kadın-erkek ilişkileri üzerine yazmanız(özellikle cinsellik) dikkatimi çekti. Elbette bu konulara da birilerinin el atması gerekir. Ama sizin bu konuda yazma sıklığınız dikkate alındığında acaba şu sorulardan hangilerine muhatap oluyorsunuz? a-nemfomani misiniz? b-ne zamandır evde kalır vaziyette bekliyorsunuz? c-yoksa-enişte bu kadar mı duyarsız yoksa tersi mi? d-utanmıyor musunuz? e-cinsellik uzmanı mısınız? f-zaman zaman yazacak başka bir konu bulabiliyor musunuz? g-(sinkaflı küfürlerle) müşteri mi arıyorsun? (tenzih ederim-sadece soruyorum) ğ-(asılır bir vaziyette) cinselliğini istediği yaşayamayan gençlere ne tavsiye edersiniz? vs.. SAYGILAR

Ali AYDIN 
 10.10.2008 17:13
Cevap :
Delikanlı (h)Hepsi;-) Teşekkürler. Esen kal.  10.10.2008 17:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 432
Toplam yorum
: 2300
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 6118
Kayıt tarihi
: 08.10.06
 
 

Med cezir içinde kafasına estiği gibi yaşayan bir havva kızı birazcık kağıt kalem aşinalığı olmas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster