Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Ocak '09

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1111
 

Cinsel suçlar...

Cinsel suçlar...
 

Fıkrayı sona koydum!

Cinsel suçlar, insandaki cinsel gücün kötüye kullanılmasıdır. Bu gücün meşru biçimde kullanılması çok daha güzel ve kolayken, küçüklere veya büyüklerin vücut bütünlüğüne yöneltilir çok zaman. Melek yüzlü insanın hayvanlaşmış hatta hayvanları utandıran bir canavara dönüşmüş biçimini görürüz medyada, adliyelerde…

Cinsel Saldırı suçu, Çocukların Cinsel İstismarı, 18 yaşını bitirmemiş kişi ile rızaya dayalı cinsel ilişki, Cinsel Taciz, Çocuk düşürtme, düşürme ve kısırlaştırma, Fuhuş Suçu, Müstehcenlik (Edebe aykırılık, açık saçıklık) suçu, Hayasızca Davranış, Kız, kadın veya Erkek kaçırma, Birden çok evlilik - Hileli evlenme - Sırf dini merasimle evlenme , Çocuğun Soybağını (Nesebini) değiştirme suçu…

Vesaire, vesaire. Ne çok cinsel suç var, değil mi? Üzgünüm fakat ülkemizde bu suçların ancak %15 i cezalandırılmaktadır. Ekserisi ya toplumsal kaygılar veya korku veya baskılar nedeniyle kapanıp gitmekteler…

Örneğin : Başlık parası için veya başka bir nedenle 15 yaşından küçük kız çocuğunu kocaya veren anne baba Çocuğun cinsel istismarı suçuna ortak olmuş sayılmaktadırlar. Ve oldukça ağır cezası bulunmaktadır.

Neyse siz yine de, size veya bir yakınınıza veya komşunuza bu şekilde bir suç işlendiğinde veya bunu öğrendiğinizde alın elinize kağıdı kalemi. Suçu ve suçluyu savcılık araştırarak suçlunun cezalandırılmasını sağlayacaktır.

Şikâyete ilişkin dilekçe; elle, el yazısıyla, daktiloyla, bilgisayar çıktısıyla vs. her şekilde yazılabilmektedir. Kişi suçla ilgili bildiği kadarını yazması yeterlidir.

Suçla, mağdurla ve suçluyla ilgili tüm araştırmayı savcılık yapacaktır. Yapmak zorundadır.

Ancak böyle olmayan durumlar yok mu elbette var. Örneğin, karı koca arasında gerçekleşen cinsel bir saldırının cezalandırılması, sadece ve sadece saldırıya uğrayan eşin şikayetine bağlıdır.

FIKRA :
Joe arkadaşı Jack’in karısı Pamela’ ya düşkündür. Gider bir kaç sefer kadını yoldan çıkaramaz. Sonra her nasılsa 100 dolar karşılığında ikna eder. Ve birlikte olurlar. Akşam eve gelen Jack, karısına hemen sorar :

- Bu gün Joe bizim eve geldi mi?

- Kadın kalbi küt küt kısık sesle : “Evet, geldi.” der.

- Peki sana 100 dolar verdi mi?

- Kadın bayılacak halde zorlukla : “Ee evet...”

- Aferin sözüne sahip çocukmuş.
Sabah benden 100 dolar istemiş ve öğleden sonra eşine bırakırım demişti. Bi zahmet parayı ceket cebime koyuver.

Eeee ne diyelim. İnsanlar böyle işte. Dikkatli olmak gerek.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 45
Toplam yorum
: 28
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 2949
Kayıt tarihi
: 12.06.06
 
 

İstanbul Hukuk 1990 mezunu. Hukukçu. 1997 T.o.d.a.i yüksek lisans başlama yetkinliğine sahip.&n..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster