Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Haziran '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1120
 

Cinsel yazı okuma merakı

Cinsel yazı okuma merakı
 

Birçok insan yazmak için konu seçerken kendince önemli olan, yaşadığı ya da bildiği bir konuyu seçer. Bende öyle yapıyorum. Bu nedenle popüler ya da çok okunabilir bir konu olmuyor.

Yazılan blogları okurken nekadar okunmuş, ne kadar soru sorulmuş, ya da yorum almış diye incelerken dikkatimi çeken bir şey oldu. Cinsellikle ilgili yazılmış hemen her yazı bilimsel bir veriye dayandırılmamış olsa dahi, yani tamamen yazan kişinin yorumu olmasına rağmen en fazla okunan yazılar oluyor. İnsanların tercihinin bu yönde olması toplum profilimizden mi kaynaklanıyor? Her zaman cinsellik rahat konuşulamayan bir konu olmuştur. Bu yazıyı okuyup yorum yapan olursa sanırım az da olsa merakım giderilmiş olacak.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

70 tane yazı yazdım en çok okunanı, "sadakatsiz" filmi oldu, çünkü filmin afişini kullandım fotoğraf olarak ve o da hayli erotik bir fotoğraftı... Oysa ki en sevmediğim yazılarımdan biriydi o... En beğendiklerim ise en az okunanlarda duruyor... Sebep mi? Basit: Bastırılmış duygular... İnsanlar cinsel duyguların bastırıldığı bir dünyada internet gibi kimsenin seni görmediği bir ortamda cinselliğe saldırır hale geldi... Yazan da, okuyan da... Nitelik ise çoktan rafa kalktı... Geçmiş olsun!.. Sevgiler, saygılar...

Zevzek 
 10.06.2007 15:29
 

ama ne yorum yaparım ben bu yazıya doğru söze ne hacet aynı fikir içinde olduğumu da belirteyim sizinle saygılar

Eylül Delisi 
 09.06.2007 16:07
 

İnsanların tercihleri, sosyolojik, psikolojik bir çok etkinin altında tabiiki.. En çok okunan bloglar, en çok izlenin diziler, en çok izlenen tv programları, internetteki haber portallarında en çok tıklanan haberler, bu haberlerin ilişkilendirildiği fotoğraflar video paylaşım sitelerinde ençok hir alan görünttüler, dediğiniz gibi toplumumuzun genel yapısı için kestirim yapabileceğimiz veriler içeriyor bence de..

Serdar Özdemir 
 09.06.2007 11:34
 

Yazınız şu anda 103 kez okunmuş olmasına karşın hiç yorum yazılmamış. Bu da toplumumuzun profili elbet. Herkes yaşıyor ama kimseye belli etmiyor gibisinden. Bir arkadaş daha dün aynı tarzda yazmıştı ona da kimse yorum yapmamıştı ama okuyan epey vardı. Yorum yapanın adı belli olacağından ortada yapayalınz kalacağından korkuyor olabilirler. Hani derler ya herkes burnunu karıştırır ama yakalanan ayıplanır. Bu da öyle(mi ne?) Araştırmaya değer. sevgilerimle

Coskun Karabulut 
 07.06.2007 9:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 23
Toplam yorum
: 23
Toplam mesaj
: 21
Ort. okunma sayısı
: 661
Kayıt tarihi
: 27.10.06
 
 

Evli, üç çocukluyum. Hukuk mezunuyum. Kitap okumak müzik dinlemek ve yapabildiğim kadar el sanatları..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster