Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ocak '12

 
Kategori
Alışveriş - Moda
Okunma Sayısı
106497
 

Çıplak gösteren gözlük

Çıplak gösteren gözlük
 

Alıntı


Son zamanlarda hiç bu kadar gülmemiştim. Çok iyi geldi açıkçası. Gelelim beni katıla katıla güldüren olaya.

Olay bizim ülkemizde, coğrafyamızda yaşanmış. Doğudan batıya her yöreden aktör var bu olayın içinde. Vatan kaynaklı Milliyet haberine göre olay şöyle gelişmiş.

İnternet üzerinden satış yapan bir siteye çıplak gösteren gözlük siparişi veren alıcılar gelen paketlerden alakasız malzemeler çıkınca soluğu savcılıkta almamış (!) ama paketten alakasız ürünler çıktığını görünce emniyet müdürlüğünü e-mail yağmuruna tutmuş. Gerçek ya da sanal isimlerle emniyete başvuranların sayısı 587'i bulmuş ve bu sayı gittikçe de artıyormuş. İstanbul polisine gelen ihbar mailleri neticesinde ortaya çıkan dolandırıcılık olayı ise evlere şenlik dedirten.

Gelen mailler arasında Diyarbakır’dan mail atan bir mağdur ürün için 590 TL para ödediğini belirtirken gelen ihbarlardan bu rakam en düşük 120 TL olarak tespit edilmiş . İhbar yapan 587 kişiden yalnızca bir kişi gerçek anlamda polise giderek şikayetçi olmuş ve akabinde savcılığa suç duyurusunda bulunmuş. E.K. isimli bu şahıs dilekçesinde www.gozluk.com adresli site üzerinden verdiği çıplak gösteren gözlük için 150 TL para ödediğini belirterek bulunduğu yerin kargo şirketine gönderilen paketten çıplak gösteren gözlük yerine normal gözlük ile bitkisel çay çıktığını belirtmiş. Polisin gelen ihbar mailleri üzerinde yaptığı incelemelerde belirtilen 4 site üzerinden yapılan satışlarla ilgili verilen hesap numaralarının 3’üncü ve 4’üncü kişilere ait hesap numaraları olduğu tespit etmiş. Tam Aziz Nesin’lik, tam Nasreddin Hocalık bir olay. Nasreddin Hoca yaşasaydı eğer eşeğe düz değil ters bineceksin oğul, ancak o zaman gösterir bu meret derdi büyük bir ihtimalle. :)

Gözlüğü satanlar da az hin değilmiş hani. Çıplak gösteren gözlük gönderse ve bu tesadüfen ortaya çıksa ceza yiyecek. Enayi mi? Fakat böyle bir iddia ile ortaya çıktığında o gözlüğü alacak birçok enayinin (!)olduğunu biliyor.

Bu olayı gerçekleştiren gerçek kişilerin kim olduğunu çok merak ediyorum aslında. İddia ediyorum ki (büyük bir ihtimalle!) altından naylon faturacı tayfa çıkacak. Başka hiç kimsenin aklına gelmez böyle bir hinlik çünkü. :)

Adamlar insaflılarmış yine. Hiç olmazsa üstüne içebilecekleri bir poşet çay göndermişler. Onu da göndermeyebilirlerdi icabında. Kırpılmış kâğıt da çıkabilirdi paketlerden. :)

Aslında bu açlığın altında yatan nedenlerin sosyolojik olarak araştırılması lazım. İçinde bulunulan devr-i âlem gereği gittikçe mutaassıplaşan ve kapanan kadınlar, tamamının erkek olduğunu zannettiğim bu kitlenin ilkel benliğinin ortaya çıkmasında en etken rolü oynamışlardır diye düşünüyorum. Niye mi?

Bildiğiniz gibi dünayda çıplak yaşayan kabileler var hala. Kadın ve erkek olarak yaşamlarının tamamını çıplak geçiriyorlar. Onlar böyle bir gözlüğe ihtiyaç duyarlar mı sizce?

Asla dediğinizi duyar gibiyim. Niye ihtiyaç duysunlar ki; zaten bütün mal meydanda. :))

Hatta daha ileri gidip şu soruyu sorabiliriz.

Orada herhangi bir kadına tecavüz edilmiş midir sizce?

Hiç zannetmiyorum. Ne de olsa ilişkilerini doğal yollardan yaşayabiliyorlar. Bunun için utanç duymuyorlar. Aynı biçimde hiç namus cinayeti işlenmediğini de düşünüyorum.

Bilirsiniz her daim kapalı olan merak edilir. Açık olanın içinde ne olduğu zaten bellidir. Açmasına, zorlamasına gerek yok ki…

Birkaç sezon kaldığım Fransız tatil köyünden biliyorum. Bizim Türk erkekleri bile dönüp bakma ihtiyacı hissetmiyor, bakmıyordu hatta her gün bir benzerini gördükleri çıplak kadınlara. Bu yaşananlar sonrasında rahatlıkla şunu diyebilir, düşünebilir miyiz sizce?

İnsan, ilkel benliğinden asla kurtulamamış boynu papyonlu vahşi bir kurttur aslında. Dua edelim ki ortaya çıkmaya. Aç horoz ambarı delermiş. Kurdu düşünmek bile istemiyorum. :)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

http://blog.milliyet.com.tr/mujde--artik-saflar-liginde-sampiyonuz/Blog/?BlogNo=348803

ahmet zegerek 
 24.02.2013 12:53
Cevap :
Şampiyon olduğumu konulara bakar mısınız?  28.02.2013 15:08
 

benden önceki yorumcu "colette pastutmaz" nun yazısını okursanız ondan bahsettim. Sizin blogunuz ise fevkalade olmuş.

sence nedir 
 12.03.2012 15:24
Cevap :
Teşekkür ederim. Okuyacağım.   12.03.2012 21:01
 

Bizimkilerden biri demek çok tuhaf olmuş:)

sence nedir 
 09.03.2012 17:34
Cevap :
Nerede demişim. Yazıda mı? :)) Olabilir. Demişsem de bizimkiler değil mi? Bizimkiler işte. :))   09.03.2012 20:36
 

Sayin yazarimiz, Sayin yorumcularimiz soylenebilecekleri soylemisler. Ben bir fikra ile katilmak istiyorum: Bizimkilerden birisi gozlukçuye giriyor ve "Para onemli degil, bana en son çikan modeli verin" diyor.Gozlukçu de ona insanlari çiplak gosteren gozlugu satiyor.Apartmanin onune gelince gozlugu takiyor; emektar kapicinin karisi Raziye havva ana gibi, hemen gozlugu çikartiyor. Sonra,karisina supriz yapmak için, gozluklerini takip evin kapisini usulca açiyor; ne gorsun ! Karisi en yakin arkadasiyla çiril çiplak: "Yahu bu ne biçim gozluk, temin kotu gosteriyordu simdi ters gosteriyor, hemen bozuldu, kazik yedim" diyor. Esenlikle kalin.

colette pastutmaz 
 29.02.2012 12:36
Cevap :
:)) İnsan görmek istediği görüyor sanırım sonuçta. :)) Siz de sevgiyle ve esen kalın.   01.03.2012 0:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 723
Toplam yorum
: 6099
Toplam mesaj
: 564
Ort. okunma sayısı
: 1559
Kayıt tarihi
: 19.01.07
 
 

Bir on dört mart sabahı güneş henüz arz-ı endam ederken üzeri yongalarla kaplı, küçük pencereli, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster