Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Temmuz '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
7878
 

Çirkin kadın var mıdır? Bir kadın ne kadar çirkin olabilir?

Çirkin kadın var mıdır? Bir kadın ne kadar çirkin olabilir?
 

Naçizane biz kadınları, Yüce Allah bir kan pıhtısından yarattı ve o muazzam sistem içerisinde aslında birer kusursuz varlık olarak dünyaya gelmemize izin verdi. Kimse inkâr etmesin tüm bebekler güzeldir çünkü... Ama aynı zamanda insanoğlu, yaşadığı çevre, ekonomik koşullar ve ona tanımlanmış kodlar dolayısıyla çirkin veya güzel olmak üzere sınıflandırılmaya mahkûm edildi. Bu kavramlar üzerinde düşünmeyi konuşmayı seven yaratıcı kimlikler de güzellik ve çirkinlik üzerine birçok cümle kurdu, film yaptı, polemik yarattı. İzlememiz ve yaşantımızdaki örneklere bir kere daha şahit olmamız için. Ve güzel kadının ön plana çıktığı, çirkin kadının da geri plana atıldığı platformlar oluştu. Herkes güzel ve iyiye yönelirken, bu kabule ters düşen yaklaşımlar da oldu. ''*Güzelliğin kırk gün, tatlılığın kırk yıla bedel'' olduğunu savunarak çirkin kadınların tatlı olabileceği gerçeğini kafalara yerleştirildi. Güzel değil de çirkin kadınlar filmlerin yıldızı yapıldı. Yakışıklı aktörlerin kalbini nedense karakaşları, benli suratları olan kemikli burunlara sahip kadınlar çaldı. Dünyanın en güzel kadınlarının yaşadığı bir ülkeden Rusya’dan çıkan ilginç bir atasözü de konuya başka bir yaklaşım kattı. ''Çirkin kadın yoktur, az **votka vardır'' dendi.

Dolayısıyla çirkinlik de kabul edildi, güzellik de yaşamdan nasibini aldı bu yığınlarca insanı bünyesinde barındıran dünyamızda. Beklide bakımlı olmaktı güzellik ya da kendini sevmemekti çirkinlik. Öyle ya da böyle insanoğlu beğenmeye, istemeye ve konuşmaya devam etti. Edecek de!

Ama benim değinmek istediğim esas mevzu bir kadının ne kadar çirkin olabileceği? Ve neden böyle bir tercih de bulunacağı? Eğer yüzünüzün sol tarafı, sağ tarafıyla benzer değilse, simetrisi bozuktur dolayısı ile çirkin görünür göze. Ama bu simetriden nasibini alıp da üstüne başına bakmayan saçını taramayan nice kadınlara ne demeli? Hayat mı yoruyor da bu hale geliniyor yoksa kendine sevgi duymuyor mu bu insanlar merak ediyorum?

Haydi, sizin cümlelerinizi de duymak istiyorum, dile gelin paylaşın benimle ve tüm okuyucularımızla.

Sarı şelale sağlıklı ve mutlu günler diler,

Hamiş: Güzel çirkin fark etmez sağlıktır en önemlisi, hey çirkinler , güzellik de geçicidir üzmeyin kendinizi J
-

*Anonim bir atasözü.

**Votka, Rusçada anlamına gelen voda sözcüğünün küçültme halidir. Küçük su ya da su’cuk anlamında Türkçemize çevirebiliriz. Genellikle tahıl tohumlarından yapılan ancak mayalanma sırasında patates gibi başka maddeler de ilave edilebilen bir çeşit içecek. Tıbbi amaçlarla kullanılan lakin alkollü bir içecek olarak dünyada tüketilen keyif verici içecek.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bazen gerçekten çileden çıkarır bu kadınlar insanı neden mi hep bi bahaneleri vardır güzelliklerine oysaki kadın deyince zaten güzelliktir adıda değilmi?? tek yapmaları gereken şeyi de bilirler bakım bakım bakım:) ama her zaman yapamazlar bir çok neden sayabiliriz bunlar bahane bakımlı olunca şahanesiniz bayanlar:) yazıların çok güzel canım severek okuyorum...

sterliçyaa 
 13.07.2007 15:43
 

Güzel yazı. Bana kalırsa çirkin kadın yoktur., Kendini çirkinleştiren kadın vardır. Güzel çirkin ayırımı yapanlara baktığınızda, kısa süre ilişkilerinde kullanacağı bedenin reklamlardaki, magazin dünyasındakiler gibi her yerinden cinsellik fışkıran örnekler aranır. Bu güzelliği sevdiği veya saygı duyduğu için değil, sadece kullanmak içindir. İlişkiler biraz uzarsa huy devreye girer. işte o zaman süreyi belirleyen güzellik olmaktan çıkar. Partnerinin suyuna giden, eleştirmeyen, iltifatlar eden, sevgi ile erkeğinin gözlerinin içine bakan bir kadının artık dünyalar güzeli olmaya ihtiyacı yoktur. Ufak tefek eksikliklerinide gizlemeyi zaten bilir. İşte bir erkeğin gözünde ilahe odur. Erkek güzellikten ziyade itaat ve ilgi ister. güzellik belki kısa süre için caziptir ama o kadar. Olmazsa olmaz değildir. Selam ve saygılar.

akar 
 13.07.2007 12:20
 

kadını suyun içindeki ayrıştırılmış atomlara benzetirim iki hidrojen kadını tek oksijende erkeği temsil eder aşk oluşursa suya döner. Kim istemezsi su olmayı yada bir su damlası olmayı Kadın çok güçlüdür. Tüm kadınların ruhsallıktaki güzelliklerine yeryüzündeki hiçbir erkek dayanamaz. Kadın yeryüzüne gelirken beden dediğimiz bir elbise seçer kendine herkes abiye bir elbise seçmek zorunda degildir kimi kot pantolonu seçebilir kimi bir güllü elbiseyi ama hepsinin kullanım rahatlıkları kişinin dünyadaki amacıyla orantılıdır. O yüzden çirkin kadın yoktur özde tüm kadınlar güzeldir. Güzellik yarışmaları kişilerdeki güzel çirkin yargılamasını derinleştiren bir olgudur. Bazen insanlar güzele bakıp kendilerini çirkin bulabilirler yada erkekler çirkin zannedebilirler. Tüm bunlar sizin hangi pencereden hangi gözlükten baktıgınıza baglıdır. Kadınları elbiseleri ile degerlendirirsek eger içlerindeki esas kadını gözden kaçırabiliriz degerlendirme elbisenin içindeki kadın olmalıdır. Saygılarımla

Alahattin Öztekin 
 13.07.2007 9:47
 

Selam. Yazılarının bir kısmını okudum,gerekten çok güzel.Bir kaçında kendimi buldum açıkçası. Güzel ve çirkin ayrımı sürekli yapılmaktadır ve yapılırken aslında sürekli görünüşe bakılmamaktadır.Güzellik sadece dış görünüşle olmaz.Bunu kişilikte çok etkilemektedir.Seninde yazdıgın gibi yaşadıgı çevre vb durumlar insanı birçok yönden etkiler ve kişilikte büyük pay sahibidir insanın güzel olmasında. Eğer kişiliği iyi olmayan birinin görünümü nasıl olursa olsun votka da dahil hiç bir içki fayda etmeyebilir..

M.O.D 
 12.07.2007 16:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 93
Toplam yorum
: 218
Toplam mesaj
: 38
Ort. okunma sayısı
: 1461
Kayıt tarihi
: 02.02.07
 
 

Elektrik mühendisiyim. Eğitimci bir ailenin kızıyım. Kelimeler ve rakamlarla geçen serüven dolu b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster