Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Şubat '09

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
231
 

Çiş

Üstü sonradan açılmış bir eski bir volkswagen (türkçesi : vosvogen) bulduk. Moda'dan Kurabağa'lı dereye giden toprak sahil yolunun oraya çekmişti. Güneş batmakta, araba ise Kınalıada'ya doğru bakmaktaydı. Üzerine tan kızlı çökmüş sevimli vosvosun fotoğrafını çekerken sahibi elinde birası ile kuytu bir köşeden çıkageldi. "Beğendiniz mi arabayı" falan dedi. "Beğendim" dedim. Keyfim kaçmıştı, sosyallemeşmek istemiyor, sadece fotoğraf çekmek istiyordum. Biraz sohbet etmek zorunda kaldım. Sormadan anlatmaya başladı. Araba ile Bodrum'da kaza yapmış. Yüz kemiğinde onyedi kırık varmış. İzleri belli oluyordu. "Satacaktım o zaman ama satamadım" dedi. Arabaya oturup poz verdi, onu da çektim. Gören de menem bir fotocuyum sanır. Oysa kadarjı düzelt, ışık yeterli mi, yeterli.

Ateş!!!

"Fotoğrafları gönderir misin" dedi. Tabi dedim. E-mail ini kayıt eder gibi yaptım. El sıkışıp ayrıldık. Tam kurbağalıdere üzerinden geçerken sol elindeki bira geldi aklıma. Sol elindeki bira ve kuytudan çıkıvermesi. Sanırım ki işemek için gitmişti oraya. Ve benim elimi de az evvel pipisini tuttuğu eli ile sıkmıştı.

Çok fena tiskindim.

***

Peki arabayle giderken feci sıkışıp yol kenarında işlerini pişkince halledenlere ne demeli? Üşenmeyin, göz teması arayın. Adamın yüzündeki sanki vapurda gazete okuyormuşçasına bir doğallık, bir rahatlık var. "Canım ne varki bunda" ifadesi. Yüzdeki pişkinlikle aşağı tarafraki iğrençliği örtebileceğini düşünüyor(lar).

Bre çişini tutmaktan acizler, bre bira kurbanları!

Ya harbiden de çok salaksınız lan.

***

"Bir de tabii bölüğün çok önemli problemleri var, mutlaka komutanla konuşmalıyım" diyen asker var. Çarşı izinine çıkmış ve tün gün boyunca içmişti. O kadar sarhoş olmuş ki altına yapmıştı. Pantolon böyle bildiğin çişli. Böylesini filmlerde görmüştüm sadece. Şimdi, çarşı izininde içmek zaten yasak. Haydi sen içmişsin ama yakalanmamışsın. Hala ne bu ısrar? Bir de çişlisin üstelik? En komiği de, içerken vahi mi gelmiş ne ise artık, aklına bölüğün sorunlarının çözümü düşmüş. Komutana anlatacak. Israr ediyor. Hem durdurmaya, hem de temas etmemeye çalışıyorum. Birisini temas etmeden durdurmaya çalışın bakalım bir.


***

Pekii, büyük 500 küçük 250 yazan bir tuvalete girip, çabucak büyüğünü yapıp 250 lira ödemek ve tuveletçiyi 250 lira (en eski tl) tokatlamanın hazzı nerede var?

***

Çiş demişken tabi anlatmadan olmayacak. İlk defa maça gittiğim zaman geldi aklıma. Gerçi ben hatırlamıyorum, amcam sonradan anlattı. futboldan o kadar bihabermişim ki sorduğum ilk soru "bunlar neden koşuyor?" şeklinde olmuş. O anda amcam beni stada getirmekle aslında büyük bir hata yaptığını anlamış. Ama anlamış olması onu başına geleceklerden kurtaramamış.

Bir çok şey yaptın diyor amcam. Galatasaray'ı yuhalamaktan kendi kendime şarkı söylemeye ve maç bittikten sonra sahadaki topu giderken eve götürmeye teklif edene dek. "Ama finali harika yaptın" der amcam. Meğer benim maçın sonuna doğru çok çişim gelmiş. Maç da heyecanlı diye amcam beni çişe götürememiş. Bir pet şişeye beni işetmek istemiş. Küçük su pet şişesine. Ama bendeki idrar pet şişeye fazla gelmiş, taşmış. Tabi musluk değil ki bu kapatasın. Amcam "yeter lan yeter" demiş ama ellerini bir güzel çişlemişim.

"Sonra ne yaptık o pet şişeyi ya?" dedim. "Selçuk'a attım ama tutturamadım" dedi. "Ha düşünce iyi ama keşke tuttursaymışsın" dedim. Selçuk (Yula) ile böyle bir anım olsun isterdim gerçekten de. Lakin hiçbir şey için geç de değil...


***

Son olarak bir de şunu anlatıp kaçayım; ortaokulda kavga eden iki çocuk görmüştüm. Birisi diğerine "sen s.kinin sadece işeme yaradığını sanıyorsundur lan!" diye bağırmıştı. Diğerinden gelen cevap, eşine az rastlanır cinstendi ;

YA NEYE YARACAYACAKTI Kİ LAN BAŞKAA?

K.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İlk paragrafı önceden hatırlamakla beraber bu yazıylada çok örtüşmüş....Yaptıklarını marifet sayacak kadar salak insanlar var hakkaten hayatta,azıcıkta tiksindim çiş mevzusundan,çünkü birazdan öğle yemeği yiyeceğim.........Ama güldümdeeeeeeee,final de süper olmuşşşşşşşş.....Eminim içine sinmiştir........

ESRA PINAR 
 05.02.2009 11:43
Cevap :
Evet evet, final bu sefer içime sindi :) Afiyet olsun ama bu da hayatın bir gerçeği :))  05.02.2009 13:19
 

Yazı gayet güzeldi fakat en sondaki cümlede yarıldım, elinize sağlık.

Semih Alpay AKHUN 
 04.02.2009 17:33
Cevap :
Teşekkür ederim.  05.02.2009 9:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 295
Toplam yorum
: 3950
Toplam mesaj
: 280
Ort. okunma sayısı
: 725
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Bugün ölseniz mesela, ya da hafifletelim biraz hadi, bu giriş çok karamsar oldu. Bugün ortadan kay..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster