Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Mayıs '07

 
Kategori
Özel Günler
Okunma Sayısı
2427
 

Çitlembik Kuzum'a

Çitlembik Kuzum'a
 

Bir bahar günü, güller açarken; benim de hayatımda hiç solmayacak bir gül açtı. Sel gibi aniydi gelişi, su gibi değerliydi benim için.
Başında ‘’duvak’’ varmış. Öyle söyledi doğumu yaptıran ebeler. (sel basınca doktor yolda kalmıştı da, ebeler yaptırmıştı doğumu:)
Bilmiyordum, nedir dedim bu duvak olayı. Anlattılar bana ‘’kısmetli’’ olurmuş başında koruyucu zarla doğan bebekler. Saklanırmış o zar, muska yapılırmış daha sonra. Her şeyden korurmuş taşıyanı. Ben bilmiyordum, o yüzden o zarı ne gördüm, ne de saklayabildim.
Kızım Bensu 11 yıl önce bu gün doğdu. Başında duvağıyla!
İyi ki doğdu.
Uslu bir bebek, aklı başında bir öğrenci, sorumlu bir evlat oldu bu güne kadar.
Yapılması gerekeni söylenmeden yapan, fotoğrafıyla bile insanları çeken bir bir yaradılışta O. Kendisinden 5 yaş büyük ablasını bile idare edebilen, ben olmadığımda evin tüm sorumluluğunu alabilen bir çocuk.
Bu benim ona verdiklerimle ilgili değil biliyorum, bu Yaradan’ın O’na verdikleriyle ilgili !
Benim ortanca çiçeğim, benim her daim gülen yüzlü kızım.
Doğum günün kutlu olsun, yavrum!
Bundan sonraki hayatın hep aydınlık olsun, işlerin ve sağlığın adın gibi ‘’su’’ gibi aksın yavrum.
Biliyorum bu yazımda sana tam ifade edemedim duygularımı. Biliyorum son zamanlarda bölünmüşlüğümle sana da yükler bindirdim. Ama biliyorum ki, sen daha 11 yaşında; tüm bunları anlayıp anneni af edecek durumdasın.
Seni çok seviyorum, ‘’çitlembik kuzum’’ benim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili kızınızın ömrü boyunca incinmeden yaşaması dileğimdir, onu öpün benim için... Benimde sarı papatyam var 13 yaşında... SEVGİLERİMLE...

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 18.05.2007 14:05
Cevap :
Sevgili Serap, ben Bensu'ya öpücükleri ulaştırıyorum. Sizin kızınızı da kocaman öpüyorum. Allah tüm evlatlara hayırlı ömürler versin. Sevgiler.  20.05.2007 18:00
 

Bensu'ya kocaman bir öpücük ve canım arkadaşıma sevgilerimi gönderiyorum.. Doğum gününü kutluyorum gecikmelide olsa.. O güzel yüreğine, o güzel ailene huzur versin Allah.. Sevgiler canım..

Hoşsada 
 16.05.2007 20:36
Cevap :
Sevgili Seda, Bensu'ya kutlamanı ileteceğim. Tüm evlerden ve gönüllerden huzur eksik olmasın. Sağlıkla kal.Sevgiler.  17.05.2007 9:22
 

bi cümleye takıldım ben. çocukların da güzel sözler duyması cümlesi... gerçekten çocuklar o kadar az güzel cümle duyuyor ki bugünlerde benden. ben ki onlara kızdıktan sonra bile gülerdim ki şimdi her şeye çok sinirlenir oldum ve artık hiç eskisi gibi gülemiyorum. içimde sürekli ne zaman kötü bi haber duyacağım diye korku var. bunu istemeden de olsa başta canım kuzenlerime ki (ONLAR BENİM KARDEŞLERİM bana göre) yansıtıyorum. ama söz veriyorum ki bu acılar geçtiğinde hayatımın geri kalanında onları hiç üzmeyeceğim çünkü benim her şeyden kıymetlilerim bitanecik aşkımlarım onlar! doğum günün kutlu olsun bensucuk'um!

Lyssa 
 15.05.2007 17:19
Cevap :
Canım benim, sen şimdi öyle bir durumdasın ki. Biz de (çocuklar dahil) bunun farkındayız ve güzel cümleleri daha güzel günler için biriktirdiğini biliyoruz. Zaman sadece zaman...Ve sabır.  15.05.2007 17:31
 

Sevgili Deniz hanın, Bensu'nun doğum gününü kutluyor bal Bensu'ya sizinle ve sevdikleriyle birlikte sağlıklı, neşeli, başarılı bir ömür diliyorum.

Nezahat 
 15.05.2007 16:42
Cevap :
Sevgili Nezom, kutlamanı Bensu'ya ileteceğim. Çok teşekkür ediyorum onun adına. Size küçük bir sır vereyim, Bensu'da buradaki küçük blogerlardan. Durmadan yazıyor kendince O 'da. Editörler kabul ediyor ben de müdahale etmiyorum. Sevgiyle kalın.  15.05.2007 17:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 240
Toplam yorum
: 1379
Toplam mesaj
: 381
Ort. okunma sayısı
: 1559
Kayıt tarihi
: 18.08.06
 
 

Zamandan şikayet ederken, ne kadar hızlı aktığını fark edemeden geçmiş yıllar. Kırklı yıllar, kır..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster