Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ekim '11

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
20994
 

Cıv Cıv hoca Muhammed Nur Doğan halkı nasıl yanıltıyor

Cıv Cıv hoca Muhammed Nur Doğan halkı nasıl yanıltıyor
 

Muhammed Nur Doğan edebiyat mezunu ama sohbet programlarında hoca sıfatıyla kendi teorilerini anlatıyor.


Son günlerde sohbet programlarına çıkan Cıv Cıv hoca Muhammed Nur Doğan diye biri var. Kendisi bu isimle tanınıyor ve sürekli sohbet programlarına katılıyor. Bu kişi ahiret inancı olmadığı halde insanların karşısına geçip dinden, imandan, Kuran’dan bahsediyor. Bakın sohbetlerinde insanlara neler anlatıyor:

Cennet ve cehennem, yeniden diriliş bu dünyadadır, bir başka, bir sanal âleme ışınlanmayacağız! Bu dünya yeniden bir yaratılışla, belki milyonlarca sene sonra oluşacak birtakım gelişmeler sonucunda dünyada hayatı yeniden gerçekleşecek şekilde bir konuma oturacak ve insanlar Allah’ın emriyle o toprak altında kalmış tohumlardan yeniden hayata geçirilecek.

Yani bu hocanın söylediğine göre dünya darmadağın olacak, kıyamet kopacak, sonra dünya yüzyıllarca duracak ve yeniden evrimle hayat gelişecek! Ona göre insanların dirilmesi diye bir konu yok. “Yeniden başka insanlar oluşacak” diyor. Darwinizmin etkisi altında kendi kendine böyle Kuran ve hadislerin tam dışında değişik teoriler geliştirmiş.  

Şimdi bu hoca ahiret inancını, tekrar dirilmeyi, cenneti, cehennemi inkâr ederek Kuran’daki yüzlerce ayeti ve peygamberimizin hadislerini de inkâr etmiş oluyor ve halkı çok yanlış yönlendiriyor. Ahir zamanda olduğumuz için ben böyle kişilerle karşılaştığımız için şaşırmıyorum ama halkımızın bu konuda çok dikkatli olması gerek. Bir bakıyoruz yobazlar halkı hurafelerin içine çekmeye çalışıyorlar, bir bakıyoruz böyle hocalar çıkıp "ahiret yok, hesap da yok" diyerek ayetleri inkar ediyorlar. Bizim için önemli olan Kuran ve peygamberimizin hadisleridir. Bu dünyada yaşayan her insan kaderinde belirlenen vakit geldiğinde ölecek ve tekrar diriltilerek Allah’ın huzuruna getirilecektir. Ölümden sonra da sonsuz ahiret hayatımız başlayacaktır. Ahirete, yeniden dirilişe, cennete ve cehenneme inanmayan bir insan Müslüman sıfatıyla ve hoca sıfatıyla insanların önüne çıkıp ders veremez, sohbet yapamaz. Kuran’a göre tek bir ayeti reddetmek o kişinin dinden çıkması demektir. Dolayısıyla böyle yüzlerce ayeti reddeden kişiye karşı Müslüman kardeşlerimiz dikkatli olsunlar, Kuran ve hadislerin bizlere gösterdiği dosdoğru yoldan hiçbir şekilde ayrılmasınlar.

Ve onlar, mallarını insanlara gösteriş olsun diye infak ederler, Allah'a ve ahiret gününe de inanmazlar. Şeytan, kime arkadaş olursa, artık ne kötü bir arkadaştır o. (Nisa Suresi, 38)

Evet; onun parmak uçlarını dahi derleyip-(yeniden) düzene koymaya güç yetirenleriz. (Kıyamet Suresi, 4)

İşte bunların karşılığı, Rablerinden bağışlanma ve içinde ebedi kalacakları, altından ırmaklar akan cennetlerdir. (Böyle) Yapıp-edenlere ne güzel bir karşılık (ecir var). (Aliİmran Suresi, 136)

Kaynak:olumkiyametcehennemkonulari.blogspot.com/

Blog sayfam: birgo.mynet.com/erkan-arkut-tan-guncel-yazilar

Video sayfam: video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2164
Toplam yorum
: 456
Toplam mesaj
: 37
Ort. okunma sayısı
: 2315
Kayıt tarihi
: 24.11.10
 
 

Bir firmada CEO olarak çalışmaktayım. Sizinle hobilerimi, düşüncelerimi, izlediğim filmleri, tattığı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster