Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ağustos '06

 
Kategori
Anne-Babalar
Okunma Sayısı
1678
 

Çocuğum ilkokula başlıyor

Çocuğum ilkokula başlıyor
 

Çocuğum ilkokula başlıyor, okuldan erken çıkacak, peki ben işten dönene kadar ona kim bakacak?

Ben çalışan bir anneyim. Üstelik turizm sektöründe çalıştığım için, diğer bazı mesleklere göre çalışma saatlerim oldukça uzun.. Kızım bu yıla kadar ben işteyken kreşe gidiyordu, ama bu yıl ilkokula başlayacak ve ben onunla okul zamanı dışında kimin ilgileneceğini bilemiyorum.

Kızımın gittiği kreşteki çocukları okula başlayacak olan bir çok anne okul bitince, çocuklarını yine kreşteki etüt sınıfına getirmeyi planlıyor.

Anneanne ve babaanne veya yakın akrabalarımızla aynı şehirde yaşamıyoruz. Dolayısıyla okuldan sonra akrabalardan biri baksın alternatifimiz yok. Kızım henüz 6 yaşını yeni dolduracağı için, okuldan gelip evde yalnız da kalamaz. Benim bulabildiğim yalnızca iki seçenek var. Ya okuldan geldiğinde onu karşılayacak yemeğini hazırlayıp onun başında duracak bir bakıcı bulmalıyım ki, bu başlıbaşına zor bir iş. Bakıcının hem ahlaklı, hem aklı başında, hem de çocukları seven versiyonları artık ancak binde bir karşısına çıkıyor insanın, özellikle büyük şehirlerde.. Ya da diğer annelerin planladığı gibi eskiden gitmiş olduğu kreşte etüte gidecek. Ama tabii okuldan çık servise bin, kreşe git, sonra tekrar servise bin eve gel, çocukcağızın ömrü yollarda geçecek.

Bilemiyorum her iki çözümde içime sinmiyor benim. Keşke işten kızımın okuldan döndüğü saatte dönebilsem. A tabii son çare çalışmayıp evde çocuklara bakmak ama o zamanda onların ihtiyaçlarını daha iyi standardlarda karşılamayı unutmalıyım.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 5998
Kayıt tarihi
: 16.08.06
 
 

Her şehirde biraz yaşamak varmış. lköğretimi Değirmendere / Gölcük, ortaöğretimi Gemlik'te tamamladı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster