Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Haziran '14

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
73
 

Çocuk kaçırmak da nereden çıktı

Çocuk kaçırmak da nereden çıktı
 

milliyet.com.tr


Adamlar düşünüp taşınıyorlar savaşımın yeni yollarını, yöntemlerini buluyorlar…

Eninde sonunda bir muzurluk çıkaracak değiller mi? Artık zamanı geldi. Çok beklediler. Sulh mulh; barış marış kesmedi… Atlarını oynatacak daha geniş alan istiyorlar ve daha çok yetki sorumluluk... Sonunda  ne istediklerini herkes biliyor da… Zaten saklamıyorlar ki…

Diyeceksiniz ki, bir avuç çapulcu…

Ama Naziler de bir avuç çapulcu değil miydi? Bir ulusu ele geçirdiler; sonra dünyayı ele geçireceklerken bir başka belaya çatıp toprağa gömüldüler…

Tabii, o esrar eroin işleri kolay dönmüyor; ellerlinde her zaman bir takım elatı bulundurmaları lazım.. Çocuklar… Otur, kalk… Su getir… Al şu silahı aslanım, git şimdi adam öldür. ! Onlar düzeni bu şekilde kurmuşlar. Herkese posta atıyorlar. Korkuttukça korkutuyorlar. Bizimkiler de en ödlekleri ya…

“Şöyle yaparız… Böyle yaparız…” deyince… Al sana bir  at oynatma alanı deyip, askeri filan çekiyorlar; jandarmayı valiye bağlamaya çalışıyorlar … Bu ne zamana kadar böyle sürer..?

“Eh şu bizim başkanlık, olmazsa Cumhurbaşkanlığı işi bir olsun… Şu seçimler ağrısız sızısız bir bitsin; ondan sonra sizin hakkınızı veririz..!” Galiba böyle… Durmadan heyetler, İmralı Adası’na gidip geliyor; pazarlıklar sürüyor… Adam yeni koşullar dikte ettiriyor.

Ama ötekiler acul, ısrarcı insanlar. Beklemeye de hiç niyetleri yok.

İstiyorlar ki, tarlalarında rahat bırakılsınlar; esrar, eroinlerini rahat yetiştirsinler, yolları kesilmesin. Kimse onlara karışmasın… Haşhaşiliğe devam…

Nasıl olsa erzaklarını filan bu arada düzdüler. Silah tedariklerini yaptılar. Anlaşmalarını filan sağladılar… Onlara artık kimse dokunamaz. Asker desen, işte onu da buldular… Afrika’da ki gibi çocuk askerler… Ellerine silah ver, nereye isterseniz giderler, zavallılar…

İşe bak. Başbakan: terör örgütünden kaçırılan çocukları alıp getirmelerini istiyor.

Onlar da, “Ama sen niye getirmiyorsun?” diye soruyorlar. Böyle bir tatlı sohbet sürerken…

Rakamlar ortaya dökülüyor: “Terör örgütü PKK'nın, 2013 başından bu yana toplam 700 çocuğu zorla yada kandırarak dağa kaçırdığı öğrenildi.”(haber7.com)

“Geçen yıl 600 çocuğun, bu yılın 4 aylık döneminde ise 100 çocuğun, PKK tarafından zorla ya da kandırılarak dağa çıkarıldığı belirtildi.

PKK'nın çocuklara yönelik girişimleri, 23 Nisan pikniği için Lice kırsalına götürülen bir grup çocuğun kaçırılmasının ardından ailelerin başlattığı oturma eylemleriyle gündeme geldi.

Yaşları 14 ve 16 arasında değişen çocukların, piknikten eve dönmemesi üzerine Bökçün ailesinin yaptığı oturma eylemi, kısa sürede ülke gündemine oturdu. Lice'deki pikniğin ardından 15 yaşındaki oğulları Sinan'ın eve dönmemesi üzerine oğlunun dağa çıkarıldığını öğrenince eylem başlatan anne Aysel Bökçün, eyleminde ısrar edince oğlu serbest bırakıldı.

Erol Bökçün ve Aysel Bökçün'ün eylemin 12'inci gününde oğluna kavuşması üzerine çocuğu dağa kaçırılan diğer aileler de Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin önünde bir araya geldi.” (haber7.com)

Kadınlar, aileler Diyarbakır Belediyesi önünde günlerdir ağladılar, bağırdılar, ısrarla çocuklarını istediler. Çok fazla bağırmaya başlayınca Belediye alanı temizleyeceğiz, diye milletin üzerine su sıkınca, alan temizleniyor… Ama aileler gitmediler, bu sefer de karşı tarafta mekan kurarak çocuklarını istemeye başladılar.

Sen, yeni yetme çocukları al, ellerine silah ver… İnsan öldürmek için örgütle. Ama hiçbir günahın yokmuş gibi davran. İnsan utanır!

“Gözü yaşlı anneler kandırılarak dağa götürülen evlatlarını yeniden bağrına basabilmek için diğer çocuklarını geride bırakıp, binbir zorluk ve ekonomik yoksunlukla memleketlerinden kilometrelerce yol katedip Diyarbakır'a geliyor.

Eşi ile Kars'ın Kağızman ilçesinden gelen 3 çocuk annesi Binnaz Buz, Anadolu Lisesi birinci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki kızı Sevda Buz'un terör örgütünce kandırılarak dağa götürüldüğünü söyledi. ” Diyarbakır'a geldikleri gün imkansızlık nedeniyle otogarda yattıklarını anlatan Buz, kızlarını almadan dönmeyeceklerini dile getirdi.

Ardahan'dan gelen Gülsen Ölmez de 19 yaşındaki oğlu Burak Ölmez'in Atatürk Üniversitesi Matematik Bölümü'nde okuduğunu ancak 2 ay önce kandırılarak terör örgütü tarafından dağa götürüldüğünü söyledi. (memurlar.net)

Bu ne utanmaz iştir. Bu işi yapan, aracı olan, önleyemeyen herkes utansın. Bu işten bütün  insanlık utansın. Ufacık çocuklar , hadi bakalım dağa… Hiç mi insafınız yok.

UNİCEF filan bu işin içine girsin; bu 18 yaş altındaki çocukları kurtarsınlar. Çünkü , belli ki, Cumhurbaşkanlığı işiyle filan uğraşanların, bu işle uğraşmaya pek zamanları da yok, istekleri de..

En iyisi, benden tavsiye, o çocukları  kaçırılan aileler silahlansınlar, gidip dağa çocuklarını alıp getirsinler. Çünkü bakıyoruz hep ricaları PKK’ya, anlatamıyorlar, o zaman… Yapacakları tek şey kalıyor!

Bizim Devlet mi? Hele biraz daha bekleyelim, seçimler hele bir bitsin, neler neler yapacak göreceğiz. 

Şahin ÖZŞAHİN, NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu günleri gördükçe, ben aklımı kaçırmamaya çalışıyorum.

Şahin ÖZŞAHİN 
 05.06.2014 15:26
Cevap :
Gördün mü Şahin ne ipsiz sapsız memleket olduk. Afiyetler.  05.06.2014 16:42
 

Bu günleri gördükçe, ben aklımı kaçırmamaya çalışıyorum.

Şahin ÖZŞAHİN 
 05.06.2014 15:26
Cevap :
Gördünmü Şahin ne ipsiz sapsız memleket olduk. Afiyetler.  05.06.2014 16:43
 

Sayın Ceyhan, önemli bir konuya değindiniz sağ olunuz. Teröristler çeşitli silah ve yöntemleri deniyorlar, son yöntemleri de çocuk kaçırmak.Evet Devletin kesin adım atması Cumhurbaşkanlığı seçimine endekslendi.Selam ve saygılar efendim.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 05.06.2014 9:48
Cevap :
Nerdeyse kimse ses çıkarmayacak. Çocukları kaçırılan anneler suçlu olacak! Bu nasıl memleket! Yazık o çocuklara.. Yazık oçocukların annelerine. bundan büyük kötülük olur mu? Adamlara bakın be... Adam mı bunlar! Son derece üzülüyorum. Saygılar.  05.06.2014 12:47
 

yani balik kavaga cikarsa!

Newyorker 
 05.06.2014 2:39
Cevap :
Hele Cumhurbaşkanlığı (pardon Başkanlık..!) seçimleri biterse, gör bak neler olacak !!! (Duy da inanma!) Sağlık ve şerefe...!  05.06.2014 12:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2579
Toplam yorum
: 10204
Toplam mesaj
: 237
Ort. okunma sayısı
: 771
Kayıt tarihi
: 24.10.10
 
 

Mesleğim eğitimcilik… Şimdi artık emekli bir vatandaşım… biraz şairlik, biraz hayalcilik, biraz s..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster