Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Eylül '11

 
Kategori
Çocuk Kitapları
Okunma Sayısı
1125
 

Çocuk kitabı mı korku romanı mı?

Çocuk kitabı mı korku romanı mı?
 

Bir kaç hafta önce kızlarım için internetten hikaye kitapları aldım. Bir tanesi de Oda Yayınları'nın Çocuk Bahçesi serisindendi. Yazarı Anton Çehov. Zaten Çehov'un kitabı diye almıştım. Kitabın Adı "Üç Kedi Yavrusu

Sanki çocuk kitabı değil, korku romanı!!! 8 yaşındaki, okumayı çok seven kızım kitabı okumak istemeyince durumdan şüphelendim. Israrla öğrenmeye çalıştım neden okumak istemediğini. Çekinerek ve ağlayarak kitabın çok acıklı olduğunu, kitap acıklı da olsa en azından sonunun mutlu bitmesini istediğini söyledi. Kitabı ben de okudum hemen ve inanamadım okuduklarıma! LÜTFEN KISA BİR VAKİT AYIRIP SİZ DE OKUYUN YAZDIKLARIMI! 

İki çocuğun sahip olduğu kedi ve onun yavruları var. Ama babaları bildiğiniz psikopat! Kedi yavrularını bulaşık suyu çukuruna atarak öldüreceğini söyleyip çocukları psikolojik şiddete mağruz bırakmasından tutun da, sigara içen insan resimlerine varıncaya kadar neler neler var kitapta!!! 

En acayip olanı da kitabın sonu! Dayılarının köpeği kedi yavrularını yiyor! Anne kedi çok ağlıyor. Çocuklar anne-babalarının hala ne kadar psikopat olduklarını anlayamamış olacaklar ki köpeğe ceza vereceklerini sanıyorlar! Anne - baba ne yapıyor biliyor musunuz? 

Hahahaaa!!! diye gülüyorlar bu habere! Zaten haberi veren uşak da gülerek ve ballandıra ballandıra köpeğin kedi yavrularını nasıl yediğini anlatıyor! 

Sonra da çocukları yatmaya gönderiyorlar! Çocuklar çok ağlıyor ve uzun süre kedi yavrularını unutamıyorlar! 

Kitabın arka kapağını olduğu gibi aşağıya yazıyorum... siz karar verin içeriğiyle ne kadar uyuştuğuna! 

Kedileri sever misiniz arkadaşlar? Ben çok severim. Hele yavrularına bayılırım. Ne şirin şeydir o yaramaz pisipisiler! Küçücük, yumuk yumukturlar. Tüyleri yumuşacıktır. Doğru dürüst miyavlamasını bile bilmezler daha. Sırtlarını okşadınız mı, mırıl mırıl mırıldanırlar. Hele yün yumaklarıyla bir oynayışları vardır ki, görseniz bayılırsınız! Nasıl da hoplayıp zıplarlar!... 

İyi ama ne diyecektim ben size? Ha sahi.. ÜÇ KEDİ YAVRUSU'nda işte bu şirin pisipisilerden söz ediliyor. Ben okudum, çok sevdim. Okuyun bakalım, sizde sevecek misiniz? 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

maalesef o kadar haklısınız ki! Keşke maalesef demek zorunda kalmasaydım...gazetelerin ek olarak verdikleri 'sözde' masallardan tutunda piyasada ki çoğu kitap benzer içerikte..sonra da soruyoruz kendimize 'bu çocuklar neden bu kadar acımasız?' diye...

Devrim Atılkan 
 02.09.2011 15:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 9
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 863
Kayıt tarihi
: 12.08.10
 
 

1976 İstanbul doğumlu, telefonda konuşmayı hiç sevmeyen, biraz piyano çalan, kitap okuyan, 6 ve 7 ya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster