Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

07 Aralık '10

 
Kategori
Kent Yaşamı
Okunma Sayısı
720
 

Çocuk Parkları ve Bakteriler!

Çocuk Parkları ve Bakteriler!
 

Büyükçekmece Belediyesi, çocuk oyun alanları ve parklarda bakterilerin neden olacağı hastalıklara karşı etkin önlemler alıyor…

İlçe genelindeki park ve çocuk oyun alanlarını kauçuk zeminle döşenmesini sağlayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, çocukların eğlenmeleri için gittikleri parkların birer hastalık kaynağı olmaktan çıkarılması gerektiğini savundu.

Parklarda bulunan çocuk oyun gruplarının daha sağlıklı şekilde kullanılması için bakterilerin üremesine elverişli ve çevre kirliliğine sebep olan toprak zeminleri kauçuk zeminle kapladıklarını dile getiren Başkan Akgün, Park Bahçeler Müdürlüğü’nün ilçe genelindeki parkları kauçuk zeminle döşediklerini belirtti.

Bugüne kadar 12 parkın toprak zemininin kauçuk zeminle kaplama çalışmasının tamamlandığını ve diğer parklarda da aynı uygulamanın yapılacağını belirten Başkan Akgün; “İlçemizde genel olarak parklarımızın bakım ve onarımlarını belli rutin aralıklarla yapıyoruz. Çocuklarımızın oyun gruplarında oynarken, toprak zeminde bulunan kumlar ayakkabılarına doluyor hem kendileri hem de çevre kirleniyor. Ayrıca oyun grupları zemininde bulunan kumlar bakteri üremesine elverişli olduğu için çocuklarımızın sağlığı içinde tehlike arz ediyor. Yapımına başladığımız kauçuk zemin kaplama çalışmamızı bu yüzden bütün oyun alanlarımızda kullanmaya başladık” dedi.

Kauçuk zeminin diğer bir faydasını da anlatan Başkan Akgün. Toprak zeminlerde çocukların düşmelerinde yaralanmalarına rağmen kauçuk zeminlerde düşme anında vücudun aldığı darbenin etkisi azalıyor ve ıslak zeminlerde kaymayı önlüyor” şeklinde konuştu.

Kaynak bilgi ve fotoğraflar: Büyükçekmece Belediye Başkanlığı

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1988
Toplam yorum
: 5389
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4908
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster