Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Kasım '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1196
 

Çocuk tecavüzcüsü ve iyi halli insanlar listesi

Çocuk tecavüzcüsü ve iyi halli insanlar listesi
 

RESİM INTERNETTEN ALINMIŞTIR


BRAVO FATİH ALTAYLI!

Yargının tokadını yüzümüze yeyip ne olduğunu anlayamayarak ve hakkını arayabileceğin yerin neresi olduğu sorusunu sorarak, kafası kesik tavuklar gibi koşuyoruz. Ortalıkta, bir o duvara tos bir bu duvara tos. Çıkış, yok.

Yasaların boşluklarına atfedilirken tecavüzcülerin affedilmesi, tecavüzcünün iyi halden yararlanması kısmına da fena takılmıştım.

Nasıl oluyor? Küçük bir kıza tecavüz edip, sonra iyi halden bahse konu edilebiliyor? Çelişkiye bakın.

“Rıza” eylem olup küçük kızın kaderine kara leke olarak yapışırken, iyi hal de tecavüzcülerin topluma kazandırılmalarını mı sağlayacak? Biz onları kazanmak istiyor muyuz? Yok ki soran.

Nasıl bir rıza?

Çocuk yaşında karşılaştığı tecavüz olayını uykularında tekrar tekrar yaşayıp, yeni yaralar ve anlaşılmazlıklara düşmüştür kuzum. Erkekler karşısında savunmasızca kalışının, kurban edilişine sebep insanların çocukları gelmiştir belki aklına kim bilir? Düşünmüştür “Bu adamların çocukları yok mu?”

Ya onların çocukları? Onlar babalarının küçük bir kızın hayatına kattıkları kabusları nasıl karşılayacaklar şimdi? Bunu yaparken tecavüzcülerin çocuklarını düşünmemiş olması da başka bir vicdan muhakemesi.

Onların ismi yayınlanmıyordu. İsimlerinin baş harflerinden başka bir anlamları yoktu. Ta ki, bugün Fatih Altaylı isim listesini yayınlayana kadar.

Yaptıkları işleri ve yaşlarını. Adlarını ve iyi hallerini öğrendik. Madem küçük kızın boynuna geçmiş bir tecavüz ilmiği her gittiği yerde peşinde, onlarda bunu hak ettiler. Toplumu korumak adına Fatih Bey’in tutumunu destekliyor ve benimsiyorum.

Tecavüzcülerin ve kadın katillerinin hepsini ifşa edelim. Kim olduklarını bilelim. Madem onları cezalandıracak kanun yok, kendimizden uzak tutmak için kim olduklarını bilme hakkımızı kullanalım.

Küçük kızın, tecavüz olayını unutmak çabasında olmasına karşın, basında kendisiyle ilgili çıkan her haberde yeni yaralar aldığını okudum.

Haklı, unutmak ve unutulmak istiyor. Kendine kalabilmek ve yaralarını tamir edebilmek istiyor. Suçsuz olduğunun bilinmesine karşın, yargının o suçluymuş gibi suçluları salmasını anlayamıyordur yavrucak.

Şimdilerde liseyi bitirmiş. Artık kendisiyle ilgili haber ve resim görmeden hayatında yeni bir pencere istiyor. Belki de yeni bir hayat.

Tecavüzcülerin isimlerinin açıklanmasını doğru bulmayanların bana kızacağını biliyorum. Basın ilkeleriyle bağdaşmayacağını, eşit ve adil olmadığını hatta ayırımcı tutum sergilediğimi ve bunun da demokratik haklar yönünden uygun olmadığını da düşünenler olacaktır.

13 yaşında bir kız çocuğuna 26 kişinin tecavüz ettiğini okuduğum günden başlayan bir ruhsal rahatsızlık içindeyim kendi adıma. Bunun sebebi kadın olmam ve anne olmam olabilir. İçinde bulunduğum iki durumda beni tecavüzcülerin karşıtı haline getirmiş, onlar hakkında insani duygulardan uzaklaşmama sebep olmuş olabilir.

Aynı olayı çocuklarımdan biri, tanıdığım çocuklardan biri yaşasa ne durumda olursa ruhum, aynı çöküntün içinde debelenip duruyordu. Konuya ilişkin yazmak dahi istemiyordum.

Düşüncesi midemi bulandırıp yaşama olan güvenimi sarsarken, yargıdan çıkan kararla savunmasız ve çıplak kaldığımı düşündüm.

Tecavüz, rıza ve tecavüzcünün suçsuzluğu üzerine iyi hal…

Hepsi tırmıklarken vicdanımı, kadınlık daha büyük bir yara aldı ülkemde bu defa tamiri güç bir yara.

Sahipsizmiş gibi katledilen kadınlar. Çığlıklarını duymayan komşular. Korunma taleplerinin ciddiye alınmaması ve erkeği tarafından şiddete maruz kalmayı geleneklerin dayatmasıyla normalmiş halinde algılayan boyun eğen kadınlar.

Kendilerine katil yetiştiren kadınlar. Bu tecavüzcülerin anneleri, karıları ve kızları…

İşte aynı noktada kilitleniyor her şey. Kadın ve eğitimin öneminin gözümüze sokulabileceği daha iyi bir örnek var mı?

Kadınlar haklarının takipçisi olmak için haksızlığa uğrayan kadınların ve kızların yanında durmalılar fikrindeyim.

Erkek ve kız çocuklarını yetiştirirken adil ve akılcı davranış sergilemeli ve cinsiyetin getirdiği dayatmaların toplumda ilk ailede başladığı gerçekliğini göz ardı etmemeliler diye düşünüyorum.

Tecavüze maruz kalan kızımızın yaşadığı olayın etkilerinden bir anda kurtulmasının mümkün olmayacağını bilsem de, onun hayata sıkı tutunması ve güven kazanması için yanında onu destekleyenlere gönülden teşekkürü borç biliyorum.

Teşekkürler Fatih Altaylı

Sağlıkla ve mutlu kalın 03/11/2011

Gülay Mustafaoğlu

Mediha Kubali bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kadın erkek eşitsizliği konusunda dünyada epeyce gerilerdeyiz. Kadına yönelik şiddette de... Yargı şimdi bunların hepsine "Aferin" diyor. Şahdık, şahbaz oluyoruz. İçim acıyor... Sevgiler...

Vildan Sevil 
 04.11.2011 13:12
Cevap :
Teşekkür ederim. Kanun koyucunun koyduğu kanunlarla halkı korumaktan aciz kalmasını açıklayacak bir ifade bulamadım malesef. Kadın olmak ve erkek olmak arasında gidip gelmekten öte insan olabilsek yetecek... Sağlıkla ve mutlu kalın.  10.11.2011 11:33
 

Maalesefki canım, bu yaşananlar Buzdağının görünün yüzü. Bu ülkede sadece kızlara değil maalesef ki genç çocuklarımıza da tecavüz ediyorlar. Bunlar sadece gündeme getirilmiyor..:((( Bayramını kutlar ailenle birlikte huzurlu günler dilerim....

SELVİ 
 04.11.2011 10:33
Cevap :
Canım, Teşekkür ederim. Sana ve ailene de huzurlu bir bayram temenni ediyorum. Nasılsa, bu dağın ardı hiç gelmiyor? Korkunç! Sağlıkla ve mutlu kal  04.11.2011 13:42
 

Bu isimleri ne kadar aklımızda tutacağız ki... Resimlerini de yayınlasa sokağa başka başka kılıklarda çıktıklarında onları tanıyabilecek miyiz? Giderler bir dava açarlar, isimlerini değiştirirler ne olacak. Bu kararı verenler rızası olursa 13 yaşındaki kızla yatabilecek kapasitede demek ki... Akıl baliğ olmamış, henüz ergenliğe adımını atmış bir kızcağızı kandırmak da pek zor olmasa gerek. Biz çocuklarımızı okula bile gönderemeyecek miyiz bu karara göre... Nerede kaldı eğitim hakkı? Nerede kaldı özgürlük? Bu kararı veren hakim ve savcıların da adlarını açıklasınlar bence. Onlar da sokağa çıkamasın!

Ayrıntıda gezinmek 
 04.11.2011 0:36
Cevap :
Teşekkür ederim. Aynı düşüncelerde boğulduğumu itiraf etmeliyim. Her sabah çocuklarımı okula gönderirken onlara dikkatli olmalarını salık vermek, aynı zamanda da toplumsal güvenlerini sarsmamak gayretiyle çabalayarak kendi içimde boğuluyorum. Sağlıkla ve mutlu kalın  10.11.2011 11:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 247
Toplam yorum
: 257
Toplam mesaj
: 23
Ort. okunma sayısı
: 694
Kayıt tarihi
: 11.03.09
 
 

Buradayım işte. Yaşamın tam içinde. Her anın benim olduğunu bilerek. Yaşamın sadece "Şimdi" olduğun..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster