Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Temmuz '07

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
537
 

Çocuk yanım

Çocuk yanım
 

Hayır vermeyeceğim, alamayacaksınız onu benden, o kadar kolay vazgeçmeyeceğim. Ne kadar büyütmeye uğraşsanız da saklı kalacak bir köşede daima.

O benim bütün hayallerim sahibi çünkü, çünkü masumiyetimin, doğruluğumun, saflığımın kaynağı. Onun sayesinde farkındayım hayatın da bir tür oyun olduğunun, bitmek bilmeyen enerjimin sahibi de o. Ve onun sayesinde ağlayabiliyorum, her ne kadar kimseler görmese de. O öğretti bana çıkarsız sevmeyi. Herkesin sinirlenmemi, küfretmemi beklediği durumlardaki tebessümlerimi de ona borçluyum galiba.

Bilmem ki ne istiyoruz ondan, ne istiyoruz ki, eğitmeye çalışıyoruz elbirliğiyle. Peki ne için, kontrol edebilmek için mi duygularımızı mantığımızla, yani bir robot gibi , yani artılarını ve eksilerini hesaplayarak sevmek için mi? Emin olmak için mi ağlamadan önce başkalarının görmediğinden. Hiç sapmamak için mi, herkesin yürümemizi beklediği çizgiden. Yoksa farketmemek için mi kralın çıplak oluşunu.
Rahat bırakalım onu, rahat bırakalım ki deşifre olabilsin bütün çıplak krallar, ortaya çıksın bütün yalanlar, çirkinlikler. Vazgeçelim artık onu büyütmeye, eğitmeye uğraşmaktan vazgeçelim ki biraz da o bizi eğitebilsin.

Hayır ne kadar uğraşsanız da dokunamayacaksınız çocuk yanıma. Alamayacaksınız onu benden...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İnsan içindeki çocuğuda dinlemeli zaman zaman.Hep büyük bir insan gibi davranmak yorar bizi.Bazen o çocuğada konuşması,haykırması için fırsat vermeliyiz.Sevgiyle kal...

emel dedeoglu 
 02.08.2007 14:32
Cevap :
bazen değil, her zaman sohbet etmeliyiz onunla, ki ihtiyacı olmasın haykırmaya, sevgiler  02.08.2007 15:06
 

Çocuk yanınız olmasa asla yazamazsınız. Onu sakın almalarına izin vermeyin. İnsan ne kadar büyürse büyüsün düşüncelerinin bir yanında o masum duygular vardır. Yazan kişi bunları bilir, ve ifade eder. Sevgiler.

EVA 
 27.07.2007 10:30
Cevap :
yok izin vermeyeceğim zaten merak etmeyin :) , sevgiler  27.07.2007 11:29
 

bir yanımız yazık ki ayak uydurabilmek için hayata büyümekte. istemeden de olsa yanlışlara, grilere bulaşmakta. ama diğer yanımız, çocuk yanımız el değmemiş tarafta hala. o masumiyet, o umut o güzellik olmasa nasıl çıkabiliriz ki bunca yalanın arasından yarınlara...sakın ola vazgeçme içindeki çocuktan...

beenmaya 
 25.07.2007 14:48
Cevap :
evet vazgeçmeyelim çocuk yanımızdan, kaybetmeyelim masumuyetimizi, sevgiler  25.07.2007 15:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 44
Toplam yorum
: 148
Toplam mesaj
: 34
Ort. okunma sayısı
: 747
Kayıt tarihi
: 06.06.07
 
 

İHL mezunu,  metalci bir vatandaşım. Arkadaşlarım dengesiz diye hitap ederler, aileme göre ağırba..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster