Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Mart '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
16
 

Çocuk Yetiştirme Kursu

Günümüz sanayi toplumu ya da bizim gibi yarı sanayi yarı montaj toplumu insana birçok güzellikler sunuyor ki; bu güzelliğin başında gelense sürekli kendi gündemine takılıp dünyayla ne oluyor ne bitiyor gibi başka neler var nev’inden soruları sormamıza dolayısıyla da kafa yorup zihinsel sorunlar yaşamamıza engel olduğundan kendimizi şanslı saymalıyız.

Özellikle son yıllarda hızla artan arzlar, arzuları daha fazla uyarırken, uyarılan duyguların tatmin edilmesi uğruna çevremize bakacak ne zamanımız var, ne de öyle bir olayın farkındayız. Çocuklar özellikle böyle bir toplumda, bundan ülkemizi kastetmiyorum fazlasıyla nasibini alıyor. Buna mukabil, birçoğumuz ise çocuklarla ilgilenmekten ne kast edildiğini pek de anlıyor değiliz. Burada bilim ne diyor, (endüstriyel tekel bilimleri kastetmiyorum), doğru ne, nasıl bir insan yetiştirmek ve bunun nasıl yapılacağı konusundan eksiksiz ve tam bir bilgiye sahip olduğumuz herhalde düşünülmüyordur hiç kimse tarafından. Adam hâkim ama çocuk da çocuk, ya da adam fizik mühendisi, profesör, ya da senin benim gibi sıradan insanlar; aralarındaki fark gerçekte belgelerde yazanlar kadar var mı veya bu belgelere sahip olanlar daha mı iyi çocuk yetiştirir diye sormak abesle iştigaldir.

Çocuk bir süs bitkisi veya damızlık bir koç, boğa veyahut düve değil, öte yandan ağaç hiç değil. Eğer böyle bir varlık olsaydı dahi kesinlikle profesyonel bir bakım, bilgi ve emek gerektirirdi. Kendisine özen gösterdiğini akademik olarak kendini yetiştirdiğini iddia eden kim bu konuda diğerinden daha üstün olabilir ki?

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1253
Toplam yorum
: 230
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 202
Kayıt tarihi
: 15.10.14
 
 

Bugünün doğrusu yarının eğrisi, dost görünenler düşman ve herşey aslında zıddı olabilir. Büyük ih..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster