Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ocak '11

 
Kategori
Aile
Okunma Sayısı
392
 

Çocuklar...

Çocuklar...
 

çocuk olmak; arkandan hareket yapıldığında gülebilmektir her yaşta... :)


‘ Ah bu çocuklar nasılda çabuk büyüyor’ gibi sözler duyardık büyüklerimizden. Aslında nasılda bir iç çekişmiş bu. ‘ Ne çabuk büyüdük’ demeye başladığımızda anladım. 

3 kardeşiz…3 can… Daha dün çığlıklarımız sokağın başından duyulurdu. Kim bilir kaçıncı kavgamız edip, mutlu olmuştuk. Bir oyundan ibaretti her şey. Ama sahte bir oyun değil. Ağlamayı; sevdiğimiz bir oyunu kaybetmek zannederdik. Şimdi oyunlara alet edilince anlıyor insan bunu… Çocuk olmak başkadır başka. Bambaşka… Ne kurnazca oyunlara yatar aklın, ne düşünürsün yalanlarını hayatın. 

Kardeş olmak ta başkadır, bambaşka… Kardeş olmak can olmak, en sevdiğin çikolatayı hiç düşünmeden küçücük ellerine diğer canını vermektir. Canın içi olmaktır, en derini. Güvendiğin dağ, omuz… Hayattaki en yakının. Yaşı senden büyükse bir nevi annen, baban, küçükse bir nevi çocuğun. 

Abim evlendiğinde kendimi birden büyümüş hissettim, ablam evlendğinde ise bir yarım eksilmiş gibi… Onların mutluluklarına ortak olurken bir tarafın acıyor biraz. ( yaşayanlar bilir) koca evde yalnız kalmanın üzüntüsü, kavga edememeyi özlersin en çok. 

Sonra büyük bir aile oluyorsun. Mutluluklarını yaşıyorsun, sende o mutluluğa ortak oluyorsun… Hele birde hala, teyze oluyorsan… :) 

Bundan 8 ay önce hala olduğumda, minicik gözlerine baktığımda KAYRA’mın, minicik ellerine dokunduğumda kendi çocukluğumdaki huzuru tattım. Can değdin canı, nasılda tatlı geliyor insana, nasılda birden o minicik bebek koca bir dünya oluyor. Dört dönüyorsun etrafında. Kendine dair kendine ait ne varsa elinde, gelip alsın senden tek kelime etmez, feda edersin her şeyine. Hep iyisi onun olsun, hep gülsün. Pamuklarda büyüsün, kötülük değmesin ona istersin… İstersin, hep mutlu olsun. 

Bütün bebekler için dua etmeye daha çok başladım. Aynı şefkatle onlarda büyüsün isityorum eskisinden daha fazla. Hepsi tek tek koca bir dünya, gelecek... Allah onları hep korusun. 

Hala olmanın derin sevincini böyle yaşarken, yaklaşık 1 ay sonrada Allah izin verirse TEYZE oluyorum. Galiba biraz yaşlandım :) teyze olmak anne yarısı olmakmış, omuzlarıma tatlı bir yük bindi. 

Onların en yakın arkadaşı ben olmak istiyorum. Gelip her şeylerini bana anlatsınlar istiyorum, onları hep iyiye yönlendirmek istiyorum. Evet, hayat kötü bazen ama onlara güzel taraflarından bakıp, önce insan olmalarını öğretmek istiyorum. Aslında çocuklara güzel şeyler öğretirsek, onları bencil olmaktan, duyarsız olmaktan uzaklaştırırsak ne kadar güzel bir nesle kavuşabiliriz hayal edebiliyor musunuz ? ... 

DİLEĞİM ; Çocukların , dünyayı iyilikleriyle daha yaşanabilir bir hale getirmeleri… 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yüreğinin güzelliklerini dilerim hayat sana verir, sevgili Nilay, öyle güzel anlatmışın ki çocuk olmayı ve çocuk sevgisini, dilerim Allah bu yüce duygularını ANNELİKLE TAÇLANDIRIR. Saygı ve sevgilerimle, hep mutlu kal...

Dilek Yaka 
 23.02.2011 17:13
Cevap :
Çok teşekkür ederim . umarım mutluluk hiç eksik olmaz hayatımızdan :) sevgilerimle...  25.02.2011 21:45
 

en buyukleriyim ben, ablayım. İki erkek kardeşim var, çocukken nasılda bağlıydık, sanırdım ki ; hiç ama hiç ayrılmayacak ve daima birbirimize seslenecektik. Büyüdük, değişti çok şey , sadece bayram seyran seslenirdik olduk birbirimize. Dilerim sizin seslenmeniz hiç bitmesin. Hala olmuşşsun sıra teyzelikte, ben hiç teyze olamıyacağım. Hala oldum 12 yıl önce , aynı şehirde değiliz, göremiyorum pek; ama çokkkk çokk seviyorum. Çocuk yüreğinizin sesine kulak vererek, çok sıcak bir blog yazmışsınız , elinize yüreğinize sağlık. Esenlikle.

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 13.01.2011 16:56
Cevap :
zamanla bağlar daha azalıyor farkındayım şimdiden... günlük koşturmacalar, iş-güç , bakşa insanlar, başka hayatlar... bide mesafa girince araya hiç bir şey eskisi gibi olmuyor. samimi yorumunuza teşekkürler. sevgilerimle...  13.01.2011 23:21
 

Hayatta korkmadığım tek insan, çocuk seven insandır. Ondan ne insanlığa, ne de dünyaya bir kötülük gelmez. Sen güzel bir insansın. Umarım anne de olursun:)) Çocuk sevmek,anne olunca bir başka... Çok sıcak bir yazıydı,teşekkürler. Sevgilerimle.

SINIR 
 10.01.2011 15:47
Cevap :
benden de size sevgiler melda öğretmenim ... umarım iyi bir anne olabilirim bende ilerde :)) sadece derin , gerçek sevgiyi öğretebileyim yeter :) gersi malum herşey sevgiyle başlar...  10.01.2011 23:36
 

Öyle içten ve samimi dile getirmişsin ki dileklerini gözlerim doldu okurken yazını.Abim evlendiğinde bende senin gibi hisetmiştim ve o gittikten sonra kardeşimle daha sarıldık birbirimize çünkü ev ayrılınca hiç birşey eskisi gibi olmuyor,başka bir güzellik boyut kazanıyor ama eskisi gibi olmuyor.Bizde henüz aynı evde iken doyasıya didişip,bolca gülüşüyoruz şimdilerde.Abimiz bizim için en önemlisi en muhteşemiydi bu dünyadaki insanların ama oda gidiverdi kendi hayatının yollarına doğru.Bizde öyle olcağız bunu öğrendik evden birisi evli çıkınca bu yüzdendir daha sık gülmeye gayret eder olduk bacımla...Üstelik benim evlenince gurbete gitme ihtimalimide düşününce daha bir bağlanıp daha çok zaman geçirmeye çabalıyoruz.Bazen diyorum abimn yokluğuna alışdık zor olsada ama ben gidince fükü(kübra) kardeşimsiz ve annemsiz bir başka evde ne yaparım yahu!!!...Henüz hala olmadım ve teyze olmamada sanırım epey zaman var ama eminim çok keyifli olacaktır hala,teyze olmak.yüreğine sağlık...

sbseda.. 
 10.01.2011 10:03
Cevap :
sedcaım seninle ortak paylarda buluşmak gerçekten güzel . dilimizden daha iyi anlıyoruz :)) evet aynen dediğin başka bir boyutta başka güzellikler yaşanıyor ama hiç bir şey eskisi gibi olmuyor... ama bebekler keyfli hale getiriyor herşeyi. kardeşinle bolca vakit geçirip, doyasıya yaşayın evdeki zamanınızı..umarım kısa zamanda sende hala olursun :)) sevgilerimle canım .  10.01.2011 12:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 9
Toplam yorum
: 43
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 594
Kayıt tarihi
: 14.09.10
 
 

1988 Lüleburgaz doğumluyum. Lise mezunuyum. Öğrenim hayatım Lüleburgaz'da geçti ve halen burada o..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster