Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Kasım '13

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
216
 

Çocuklar iki gün okul tatil

Çocuklar iki gün okul tatil
 

SINAV


Milli Eğitim Bakanlığı 2013'te SBS'yi  kaldırdı malumunuz. Bunun yerine 8.  sınıf öğrencilerinin birinci dönem ortak sınavı 28-29 Kasım 2013, ikinci  dönem ortak sınavı ise 28-29 Nisan 2014'te yapılacak.Ortak sınavlar,  her sınav günü üç olmak üzere iki günde altı oturum halinde yapılacak.

Sınav olan okullarda sınav günleri ders yapılmayacak.  .Perşembe ve Cuma 8.sınıf haricindeki diğer öğrenciler için tatil olacak.

Hummalı bir çalışma içerisinde olan ailelere ve öğrencilere başarılar diliyorum.

Bu şekilde olacak sınavlarda belki de başarı şansları daha fazla artacak. Hangi konulara çalışmaları gerektiğini biliyorlar. Dersler yığılmadan, çalışacaklar, bu onlar için avantajlı bir husus.

En azından gidecekleri lise için tek şansları 3 saatlik tek bir sınav olmayacak. SBS'zede bir anne olarak onun zorluklarını bu sene yaşadım. Umarım yeni metotda daha başarılı olur öğrenciler. Stresleri daha az olur.

İyi bir Anadolu Lisesine girmeleri iyi bir Üniversite için doğru anahtar oluyor:Ancak, lisede de bunun bilincinde okumaları şartıyla. 9. sınıfın çok önemli bir basamak olduğunu unutmamalı öğrenciler. Genelde bu seneyi boşluyorlar. SBS için yoğun bir çalışma temposundan çıktıkları için. Bu bilinci vermek de okulun yanısıra biz anne babaların görevi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 304
Toplam yorum
: 174
Toplam mesaj
: 37
Ort. okunma sayısı
: 934
Kayıt tarihi
: 29.01.08
 
 

Çevre Mühendisiyim. Kitap okumayı, film izlemeyi, yazı yazmayı seviyorum. 2 erkek çocuk annesiyim..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster